Pasveikino jubiliatus

Steporiuose gyvenančią Filomeną Kvakšienę jubiliejaus proga pasveikino vicemerė janina Pažusienė ir dukra Česlava.

Jei yra iš ko pasimokyti meilės gyvenimui, ilgaamžiškumo paslapčių, kantrybės ir begalinės ištvermės – tai pirmiausiai iš mūsų senolių.
Rugsėjo 17 d. garbingą 90 metų jubiliejų pasitiko Jauniūnų seniūnijos Steporių kaimo gyventoja Filomena Kvakšienė.

Jubiliatę aplankiusios Savivaldybės vicemerė Janina Pažusienė ir Jauniūnų seniūnijos specialistė Diana Jacyno-Sperskė rado močiutę apsuptą gėlių – rožių žiedai, rudens gėlių puokštės netilpo nedidelėje trobelėje, todėl vazų pristatyta net prieangyje. Senolė, džiugiai priėmusi ir Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės perduotą sveikinimą, apjuosta tradicine jubiliatės juosta, dalijosi savo mintimis apie ištuštėjusį kaimą, kuriame bėgo gyvenimo dienos, jaunystė, užaugo dukra Česlava – paguoda ir parama senatvėje.

Filomena sako, kad dabar Steporiuose liko vienintelė tokio garbaus amžiaus – bendraamžiai kaimynai, draugai, pažįstami jau išėję Anapilin, tačiau moteriai svarbus ryšys su dukra, su seserimi ir jos vaikais, vaikaičiais, kurie ir aplanko, ir pradžiugina, o jubiliejaus proga nustebino namuose sukūrę visą gėlių jūrą.

Vicemerė jubiliatei palinkėjo dar daug gražių gyvenimo dienų, šildančių prisiminimų ir dvasios ramybės.

Rugsėjo 25 d. po šv. arkangelo Mykolo atlaidų Širvintose – trumpa, bet daug minčių ir jausmų sukėlusi kelionė į gražų Čiobiškio kraštą, kur Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė drauge su seniūne Jovita Šakinyte su 95 metų jubiliejumi pasveikino Juozą Grybauską.

Merė Živilė Pinskuvienė ir seniūnė Jovita Šakinytė su 95 metų jubiliejumi pasveikino Juozą Grybauską.

Šiais laikais jau net sunku patikėti girdint tikrą gyvenimo istoriją, kurioje nuo pat vaikystės laukė daugybė išbandymų. Juozui, dar visai vaikui būnant, mirė mama.

Užaugęs 12 vaikų šeimoje, nuo pat mažų dienų įpratęs sunkiai dirbti, tai darė visą gyvenimą. Tad ir dabar turbūt niekas negalėtų pasakyti, kiek iš tiesų jubiliatui metų – kruta, juda, sukasi, juokauja, laikraščius skaito, televiziją žiūri, temų diskusijoms – metams į priekį. Džiaugiasi, kad kasdien užsuka aplankyti dukra, nors, prisipažįsta, jokios pagalbos dar nereikia, bet pabendrauti ir pasikalbėti – labai norisi.

„Tad ir sutarėm su Čiobiškio krašto senbuviu tai, kas jau po truputį Širvintų rajone virsta tradicija – Juozas pasiryžęs sulaukti 100 metų jubiliejaus, o jį švęsime kartu ir būtinai su linksma kapela“, – džiugiai kalbėjo Savivaldybės merė.

Jau kitą dieną, rugsėjo 26-ąją, merė drauge su Gelvonų seniūnės pareigas einančia Rima Jasevičiene ilgiausių metų, sveikatos ir energijos palinkėjo ir su 90-uoju jubiliejumi pasveikino aktyvų gelvoniškį, visuomenininką, šokėją ir dainininką Stanislovą Valančių.

Merė Živilė Pinskuvienė drauge su Gelvonų seniūnės pareigas einančia Rima Jasevičiene pasveikino gelvoniškį Stanislovą Valančių.

Visur ir visada dviese, su mylima žmona Onute, besidžiaugiantis gausia šeimos jaunąja karta – 6 anūkais ir 7 proanūkiais, Stanislovas nenustygsta vietoje.

Ne tik Gelvonuose ir Širvintų rajone, bet ir daug kur Lietuvoje Valančius pažįstantys žmonės žavisi jų inteligencija, šviesa, senųjų lietuviškų tradicijų puoselėjimu.

Pora ne tik aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime, bet daug laiko skiria puoselėjant aplinką, sodininkaujant, auginant įvairiausias gėles. O paklaustas, ar tokį gražų amžių pavyko pasiekti taip puikiai atrodant dėl gerokai jaunesnės žmonos, Stanislovas neslepia, jog taip.

Žinoma – gėlės, austa jubiliato juosta, nuoširdžiausi palinkėjimai ir sutartis po 10 metų jubiliejų švęsti su didžiule, linksma kapela.

Užs. Nr. 120.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top