Pasisakykite dėl gatvių pavadinimų

„Širvintose turime gatves, pavadintas įvairiais daiktavardžiais arba vyrų vardais, tačiau neturime nei vienos gatvės, pavadintos moters vardu, – kreipdamiesi į Savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę pastebi širvintiškiai ir siulo: – Atsižvelgiant į aktualų lygybės klausimą, kurį įvairiuose miestuose iškelia laida „Moterų gatvės“, galbūt būtų galima pasidomėti mūsų mieste ir rajone gyvenusiomis veikliomis moterimis, kurių indelis į mūsų visuomenę ir valstybę yra pamirštas arba neįvertintas. Ypač, kai savo krašte turime „stiprių“ istorikų. Gražios Širvintų gatvės vertos iškilių mūsų krašto moterų vardų.“

„Puiki mintis! Įdomi nacionalinio transliuotojo laida“, – atsako Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė ir atkreipia dėmesį, kad naujoms gatvėms pavadinimai yra suteikiami pagal bendruomenės (gyventojų, nekilnojamojo turto savininkų) siūlymus.

Visada esame už tai, kad žmonės gilintųsi, pasidomėtų, paanalizuotų savo krašto istoriją, sužinotų apie toje vietoje gyvenusius, dirbusius garbingus tautiečius, vykusius istorinius įvykius, išnykusius kaimus ir ieškotų prasmingų pavadinimų. Visgi dažniausiai gauname prašymus suteikti labai atsikartojančius, tradiciškus pavadinimus.

Esame kreipęsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą, teiraudamiesi dėl Širvintų mieste esančių P. Cvirkos, J. Janonio, L. Giros gatvių pavadinimų keitimo ir sulaukę skatinimo apie tokius keitimus tartis su visuomene.

Todėl kviečiame širvintiškius į apklausą, ar, Jūsų nuomone, reikėtų keisti šiuos gatvių pavadinimus?

Nuorodą į apklausą rasite interneto svetainėje www.sirvintos.lt arba pateksite į balsavimo formą paspaudę ČIA.

Užs. Nr. 150.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

6 Atsakymai į “Pasisakykite dėl gatvių pavadinimų”

 1. ROMAS parašė:

  kuom nejitinka J.JANONIS?

 2. Anonimas parašė:

  Galėtų būti Savingės gatvė. Toks kaimas buvo Gelvonų sen.

 3. Rasti raktai parašė:

  Pasidalykit naujiena: Upelio g. rastas didelis raktų ryšulys. Tel. 8 698 88136. Nijolė.

 4. KINDERVUNDAS parašė:

  Jeigu kam kliūva L. Giros gatvė, nuimkite L ir bus gerai – GIROS.

 5. Širvintiškis Vaclovas parašė:

  Tikrai nieko keisti nerikia. Tai mūsų istorinės asmenybės, kuriomis mes turime didžiuotis.

 6. vardas pavardė parašė:

  Tikrai keisti nereikia. Kam papildomos išlaidos. O jei prieš 30 metų neužkliuvo, kai viską keitė, tai dabar juolab nereikia.

Comments are closed.

scroll to top