Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

„Gyvensime tokioje visuomenėje, kokią patys užauginsime. Todėl ir turime sudaryti sąlygas augti sveikiems, aktyviems, sumaniems, atsakymą į klausimus mokantiems surasti vaikams. Turime padėti dirbantiems tėvams – ne žodžiais, ne pažadais, o realiai.

Sutikime, vaikų užimtumas vasarą – daugialypė problema. Neturint senelių, tetų, auklių ir abiem tėvam dirbant, pasirūpinti, kad vaikas ištisą dieną netūnotų prie telefono, sveikai valgytų ir pakankamai judėtų – misija neįmanoma. Džiaugiuosi, kad įgyvendindami vieną sveikos gyvensenos skatinimo projektą, Širvintose padedame šeimoms spręsti visas šias problemas. Nemokama, patraukli stovykla vaikams praėjo puikiai, labai smagu matyti tiek laimingų veidų. Širvintose turime reikalingą laisvalaikio ir sporto infrastruktūrą, todėl tokio pobūdžio stovyklų tikrai pasiūlysime ir kitąmet. Manau, kad apie tokį užimtumą ir tikslinį finansavimą jam turėtų pagalvoti ir valstybės institucijos,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Puikus vasaros oras, gamta, linksmi, aktyvūs užsiėmimai, subalansuota mityba ir žaismingai pateikiamos žinios apie sveiką gyvenseną. Kas gali būti smagiau vaikams už vasaros stovyklos nuotykius? Kas gali būti svarbiau dirbantiems tėvams už vaiko saugumą ir kokybišką užimtumą?

Viešai vis kalbama ir svarstoma, kuriamos strategijos ir planai, ką daryti su prie kompiuterių ekranų ir išmaniųjų telefonų sveikatą prarandančiais vaikais vasarą, kaip juos išvilioti į lauką, kaip priversti judėti, kaip užtikrinti vaikų saugumą, kai tėvai dirba…

Širvintų rajono savivaldybė į šiuos klausimus atsakymą pateikia ne strategijomis ir skambiais žodžiais surašytais planais, bet konkrečiu projektu.

Rugpjūčio 19–21 dienomis kaimo turizmo sodyboje Širvintų rajone vyko nemokama sveikos gyvensenos elgsenos pagrindų mokomoji stovykla vaikams. Joje dalyvavo 30 vaikų.

Džiuginant puikiam orui, stovyklautojai laiką leido turiningai ir aktyviai – mankštos, pėsčiųjų žygis, fizinio aktyvumo užsiėmimai, komandinės rungtys, žaidimai, viktorinos, maudynės ežere, meditacijos, atsipalaidavimo terapija. Kartu su šiais aktyviais užsiėmimais buvo suderintos ir paskaitėlės apie sveiką maistą, fizinio aktyvumą naudą, asmens higieną, saugų elgesį gamtoje. Buvo diskutuojama, kaip išvengti ligų. Vaikai noriai ieškojo atsakymų ir dalijosi savo patirtimi bei klausėsi specialistų patarimų, kaip palaikyti gerus santykius su tėvais ir draugais.

Užs. Nr. 115.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų”

 1. tikrai parašė:

  Gera skaityti apie pozityvius ir reikalingus dalykus, o ne vien tik kaip kitur apie purvinimą.

 2. Jurgita parašė:

  Aciuuuuu dar karteli,vaikas grizo laimingas iki dangaus😊

 3. daina parašė:

  subus grizo patenkintas, aciu

 4. paskutinei parašė:

  pritariu.

 5. Rasa parašė:

  Labai puiki ideja ir pramoga vaikams ir atgaiva tevams

Comments are closed.

scroll to top