Merė kvietė sąžiningu darbu kurti, saugoti ir puoselėti Nepriklausomybę

Iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Lietuva. Laisvė. Nepriklausomybė. Darbas ir savanorystė. Saugumas ir pasitikėjimas. Tai ne tik žodžiai. Tai yra savijauta, gyvenimas, vertybės, kurios mus vienija, įkvepia bendrauti, dirbti, kurti.

Šiemet Kovo 11-oji Širvintose nuskambėjo ir tradiciniais, ir naujais akordais.

Širvintiškiai ir miesto svečiai Nepriklausomybės atkūrimo dienos rytą pradėję šv. Mišiomis, tylos akimirkai stabtelėjo prie paminklo „Motina“ ir savanorių kapų. Čia Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė drauge su vicemere Janina Pažusiene ir būriu Krašto apsaugos savanorių tautinių gėlių puokštėmis bei atminimo žvakių liepsnomis pagerbė kovotojų už Tėvynę atminimą.

Šv. Mišioms pasibaigus, centrine Vilniaus gatve pajudėjusi karių eisena sustojo centrinėje miesto aikštėje į iškilmingą rikiuotę. Čia Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, sveikindama susirinkusiuosius Kovo 11-osios proga, kvietė nepriimti Nepriklausomybės kaip nekintančios duotybės, o sąžiningu darbu kurti, saugoti ir puoselėti ją.

Tautinės gėlių puokštės ir atminimo žvakių liepsnos prie paminklo „Motina“ bei savanorių kapų.
Iškilmingo minėjimo metu nugriaudėjo trys salvių šūviai – už Lietuvą, už Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir už širvintiškius.
Rajono vadovė su Krašto apsaugos savanorių pajėgų aukščiausio rango vadais ir simbolinė Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vado plk. ltn. Vaidoto Šidlausko dovana Savivaldybės merei – haubicos tūta.

Centrinėje miesto aikštėje susirinkę svečiai ir kraštiečiai džiaugėsi galimybe Kovo 11-ąją Širvintose švęsti apsuptyje drąsių, pasitempusių karių, savanorių, mininčių ne tik Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir prasmingai gražią šventę – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 32-ąsias įkūrimo metines. Visų širvintiškių vardu merė Živilė Pinskuvienė dėkojo kariškiams už šiai dienai dovanojamą savanorystės, pareigos Tėvynei ir jos žmonėms, saugumo bei pasitikėjimo dovaną ir palinkėjo, kad savanoriška karo tarnyba taptų mūsų jaunimui patriotiškumo pareiga, kylančia iš širdies. O kiekvienam, tarnaujančiam Tėvynei, palinkėjo to idealizmo, meilės Lietuvai ir ryžto, kas beatsitiktų, ginti savo gimtinę, kaip tai Širvintose darė būriai savanorių 1920-aisiais.

Po šio iškilmingo minėjimo visi buvo kviečiami susipažinti su karine ginkluote, dalyvauti aktyviose veiklose, pasiklausyti karių bei Širvintų kuopos šaulių pasakojimų apie Šaulių sąjungos ir savanorių veiklą. Sporto entuziastai būrėsi tradiciniam pagarbos bėgimui Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai atminti. O šventę vainikavo seniūnijų kultūros dienų baigiamasis koncertas Širvintų kultūros centre.

Užs. Nr. 41.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top