Mažiau širvintiškių pasirinko laikyti biologijos, istorijos ir chemijos valstybinius brandos egzaminus

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyrius informuoja, jog pratęstas šių metų valstybinių brandos egzaminų (VBE) pasirinkimo laikas neturėjo esminės įtakos abiturientų sprendimams: egzaminų pasirinkimai išliko labai panašūs.

Pasak pranešimo žiniasklaidai, egzaminų pasirinkimo laikas pratęstas atsižvelgiant į tai, kad galbūt ne visi abiturientai šiemet suspėjo pasirinkti reikalingus egzaminus ar norėtų keisti pirminį savo sprendimą. Ypač aktualus matematikos brandos egzaminas. Skirtingai nuo ankstesnių metų, 2024 m. matematikos brandos egzaminas būtinas tiek stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas, tiek į nefinansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. Tai įtvirtinta 2021 m. priimtose Mokslo ir studijų įstatymo pataisose, siekiant stiprinti aukštojo mokslo kokybę ir studentų pasirengimą studijoms. Matematikos egzaminą pasirinko laikyti 114 daugiau jaunuolių nei buvo apsisprendę anksčiau, iš viso 17164 (anksčiau buvo pasirinkę 17050 kandidatų). Nežymiai išaugo norinčiųjų laikyti geografijos, vokiečių, rusų kalbų egzaminus. Kiek mažėjo apsisprendusiųjų ateiti į informacinių technologijų, chemijos, biologijos egzaminus.

Brandos egzaminus 2024 m. pavasarį ketina laikyti 27,7 tūkst. Lietuvos mokyklų kandidatų, iš jų 26,5 tūkst. – šių metų bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų abiturientai, per 1 tūkst. – ankstesnių metų abiturientai, kurie nori perlaikyti ar išlaikyti anksčiau nelaikytus egzaminus.

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė informavo, jog šių metų pavasarį brandos egzaminus laikys 135 Širvintų rajono gimnazijų abiturientai. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikys 68 abiturientai, mokyklinį – 67, anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikys 65 dvyliktokai. Anglų ir rusų kalbos valstybiniai brandos egzaminai (kaip ir kiekvienais metais) dalinami į dvi dalis: anglų kalbos kalbėjimo dalis vyks balandžio 3, 4 dienomis. Kadangi ši egzamino dalis vyks dar nepasibaigus ugdymo procesui, abiturientai jį laikyti galės neturėdami patenkinamo metinio įvertinimo. Norint laikyti kitus egzaminus, bus privalu turėti metinį patenkinamą to dalyko įvertinimą. Birželio 7 dieną mokiniai laikys klausymo, skaitymo ir rašymo dalis. Daug abiturientų ateis ir į matematikos valstybinį brandos egzaminą – net 73, mažiau mokinių rinkosi biologijos valstybinį brandos egzaminą – 26 (anksčiau buvo pasirinkę 27), istorijos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 23 mokiniai (anksčiau buvo pasirinkę 24). 23 mokiniai pasirinko geografijos valstybinį brandos egzaminą, 4 mokiniai laikys fizikos valstybinį brandos egzaminą, informacinių technologijų egzaminą šiemet laikys 7 abiturientai, o chemijos – 8 (anksčiau buvo pasirinkę 9 kandidatai). Šiemet mažiau abiturientų rinkosi rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 7.

„Skaičių svyravimai labai nežymūs. Paprastai į egzaminus ateina mažiau kandidatų negu juos būna pasirinkę – tai daugiausia lemia besikeičiantys sprendimai dėl ateities pasirinkimų, kai jau aiškiau žinoma, kur nori toliau mokytis, stoti. Tad dabar mokiniai turėjo galimybę ne tik pasirinkti naujus egzaminus, bet ir atsisakyti ankstesnių pasirinkimų“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Užs. Nr. 18.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top