Įvykių tęsinys dėl planuojamų kirsti Čiobiškio seniūnijos miškų

Įvyko trišalis susitikimas, kuriame apie Valstybinės miškų urėdijos suplanuotą plyną 8,2 ha Kazliškio miško iškirtimą Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, vicemerė Janina Pažusienė kalbėjosi ir su bendruomenės atstovu, peticijos rengėju Rygaudu Guogiu, ir su Valstybinės miškų urėdijos Ukmergės padalinio vadovu Virginijumi Šalčiūnu.

Šį kartą į diskusiją įsijungė ir Molėtų-Širvintų apygardos Seimo narys Jonas Pinskus, Čiobiškio seniūnijos seniūnės pareigas einanti Šakinytė Jovita ir daugiau Valstybinės miškų urėdijos atstovų.

Trumpa susitikimo reziumė.

Pasak Savivaldybės merės, iš vienos pusės turime aplinkinių vietovių bendruomenes, nuogąstaujančias dėl jau kurį laiką sparčiai retėjančių miškų ir likusio nedidelio ploto, kuris yra vertingas savo brandžiais medžiais, ąžuolais, ekosistema, saugomo kaip europinė miško buveinė.

Iš kitos pusės – miškininkus, kurių teigimu, net ir brandų mišką privalu tvarkyti. Pasak Ukmergės padalinio vadovo V. Šalčiūno, sausio 5 d. vykusio susitikimo metu bendruomenei pateiktas kompromisinis variantas – vykdyti suplanuotus kirtimus išsaugant vertingiausius medžius ir nedideles saleles aplinkui (medžių grupes).

Bendruomenės atstovo R. Guogio teigimu, toks variantas nėra priimtinas, nes iš esmės plyno kirtimo principas išliks ir bendras kraštovaizdis labai nukentės.

Merė taip pat akcentavo, kad jos neįtikino ir miškininkų pateikti argumentai, jog kertami miškai yra iš karto atsodinami, o po 30 metų jau tampa ne mažiau grybingomis, žmonių lankomomis vietomis. „Visgi tuos 30 metų Širvintų krašte irgi gyvens žmonės, o plyni kirtimai akivaizdžiai ir ne į gera keičia ne tik Čiobiškio, bet ir kitų vietovių aplinką,“ – sakė ji. Apie tai kalbėjo ir puikiai Čiobiškio seniūnijos gyventojų problemas žinanti Jovita Šakinytė.

R. Guogis informavo, jog po susitikimo Savivaldybėje bendruomenės parengė ir Valstybinei miškų urėdijai išsiuntė raštą, kuriame rašo, jog šioje situacijoje reikėtų ne tik miškininkų, bet ir gamtininkų nuomonės.

Šį argumentą palaikė ir Seimo narys Jonas Pinskus, sakydamas, jog nešališki ekspertai gali padėti surasti sprendimus, kurie tenkintų abi puses.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad visa diskusija vyko labai geranoriškai. Nors ir gindami labai prieštaringas pozicijas, sutarėme, kad sprendimų dar galima ieškoti. Tam, kad viskas būtų aiškiau, pasinaudosime Ukmergės urėdijos vadovo kvietimu kitą susitikimą jau drauge su nepriklausomais ekspertais organizuoti Kazliškio miške,“ – susitikimą reziumavo Savivaldybės merė.

Užs. Nr. 9.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (2 įvert.)
scroll to top