Grįžti ar negrįžti Širvintų, Gelvonų ir Musninkų pradinukams į mokyklą?

Dar praeitos savaitės penktadienį, iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gavus informaciją, šiuo klausimu buvo sušauktas visuotinis Širvintų pradinės mokyklos bendruomenės bei Gelvonų ir Musninkų direktorių susirinkimas.

Susirinkimo metu Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė pristatė tėvams galimybę prisijungti ir pasekti Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos vykdomo projekto pavyzdžiu atnaujinti kontaktinį ugdymą.

Pagrindinis dalykas, kuriuo remiasi šis projektas – moksleivių ir pedagogų bei jų šeimų narių profilaktiniai tyrimai kaupinių metodu.

Tam, kad Savivaldybė galėtų kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją su prašymu startuoti šiame eksperimentiniame projekte, pirmiausiai reikalingas tėvų bei mokytojų pritarimas ir sutikimas tirtis.

„Suprantama, kad ši galimybė gali būti suteikta tik įsipareigojus testuotis. Galbūt tai ir nemalonu, apsunkina, tačiau, manau, dėl vaikų tai tikrai galime padaryti. O iš tėvelių gaunamų atsiliepimų aišku, kad daug vaikų tikrai nori sugrįžti mokytis į mokyklą. Jei bus pasiektas bendras tėvų sutarimas ir išreikštas pritarimas projektui, žengsime kitą žingsnį – kreipsimės į Ministeriją“ – sakė susirinkime dalyvavusi Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Per savaitgalį bei pirmadienį visų švietimo įstaigų administracijos bei mokytojai atliko tėvų apklausą, kuri parodė, jog vienintelės iš viso rajono – Širvintų pradinės mokyklos 1 D klasės mokytoja bei mokinių tėvai susitarė ir priėmė sprendimą dalyvauti eksperimentiniame projekte. Kitų rajono mokyklų pradinių klasių tėvų nuomonės išsiskyrė ir jie bendro sutarimo nepasiekė.

Galutinį sprendimą, ar ši vienintelė klasė galės sugrįžti į kontaktinį ugdymą ir taps pilotiniu projektu mūsų rajone, bei nuo kada priims Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Užs. Nr. 24.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+