Apsauginiai skydeliai ir kaukės – iš rajono bibliotekininkių rankų

Rašėme, kad karantino metu viešoji Igno Šeiniaus biblioteka skaitytojų tiesiogiai neaptarnauja. Bet jos darbuotojai parodo, kad gali būti naudingi ir kitaip. Apsauginius skydelius, pagamintus 3D spausdintuvu, kovo 31 d. rajono merė Živilė Pinskuvienė drauge su vicemere Janina Pažusiene perdavė Širvintų ligoninės medikams.

Balandžio 1 d. apsauginiai skydeliai pasiekė ir Pirminės sveikatos priežiūros centro odontologes, kurių darbo krūvis ir karantino metu išlieka didelis. Ypač, kai Žalgirio klinikos medikui buvo nustatytas koronaviruso atvejis, besikreipiančių skubios pagalbos, esant skausmui, srautas dar padidėjo. Odontologų darbo specifika yra ypatingos rizikos, todėl visos apsauginės priemonės yra labai reikalingos.

Už šias apsaugines priemones rajono merė dėkoja bibliotekos vadovei Vaivai Daugėlienei ir bibliotekinių procesų automatizavimo inžinieriui Dmitrijui Golubevui.

Tačiau tai ne vienintelė viešosios I.Šeiniaus bibliotekos kolektyvo iniciatyva. Bibliotekos vadovei subūrus kolektyvo moteris naudingai veiklai, rajono bibliotekininkės (Dalia Taparauskienė, Rita Makauskienė, Irena Dzedzickienė, Danutė Jaglinska, Vidmantė Meškienė, Janė Rolienė, Aldona Sakavickienė, Vaida Dilienė) pasiuvo ir padovanojo per 100 medžiaginių veido kaukių. Joms taip pat buvo skirta vieša merės Ž. Pinskuvienės padėka. Sulaukus prašymo, dalis šių apsauginių priemonių perduota Širvintų parapijos globos namų darbuotojoms.

Reikėtų paminėti, jog Savivaldybės ir įvairių bendruomenių glaudus bendradarbiavimas vyksta nuolat.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijai, kuri ir karantino metu rūpinasi savo nariais, konsultuoja juos telefonu, tarpininkauja dėl socialinės pagalbos, teikia labai reikalingas skalbimo paslaugas, Širvintų r. savivaldybė suteikė dezinfekcinio skysčio. Mainais ši draugija taip pat padovanojo darbščių draugijos moterų rankomis pasiūtų apsauginių veido kaukių.

Karantino metas keičia daug ką. Dabar kaip niekada svarbu suremti pečius ir padėti vieni kitiems.

Užs. Nr. 29.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top