Žmonės bus baudžiami už nežinojimą?

Dar kartą ta pačia tema

Pirmadienio popietę į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino viena Dabužynės kaimo (Gelvonų seniūnijos) gyventoja. Sunerimusi moteris sakė, kad apie sutarčių pasirašymą su UAB „Ecoservice“ dėl komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo sužinojo tik šeštadienį (rugsėjo 6 dieną), kai mūsų laikraštyje perskaitė straipsnį „Širvintų rajono vadovai mulkina gyventojus?..“, o susirinkimas su operatoriumi Gelvonuose įvyko ketvirtadienį (rugsėjo 4 dieną). Dabužynės kaimo gyventoja susirūpinusi, kad gyvenvietės žmonėms gali būti skirtos baudos už sutarčių nesudarymą. Tačiau ar galima bausti žmones, kurie nieko nežinojo apie susitikimą su operatoriumi? Kas turėjo pasirūpinti, kad visi Širvintų rajono gyventojai būtų apie tai informuoti: UAB „Ecoservice“ atstovai, Savivaldybės administracija ar seniūnai?

Dabužynės kaimas tik vienas iš daugelio, kurio gyventojai nieko nežino apie UAB „Ecoservice“, o tuo labiau apie susitikimų su šiuo operatoriumi laiką ir vietą. Savivaldybės administracijos direktorius Pranas Kamienas, paklaustas, kokiose žiniasklaidos priemonėse buvo paskelbtas susitikimų su UAB „Ecoservice“ grafikas, atsakė, kad visuose rajono laikraščiuose ir internete. Netrukus P. Kamienas pasitaisė ir pasakė, kad grafikas buvo išspausdintas tik viename rajono laikraštyje, tačiau patikino, jog nuo šiol visa informacija, susijusi su atliekų tvarkymu, bus spausdinama abiejuose rajono laikraščiuose. (?!)

Administracijos direktorius, kalbėdamas apie skelbimą internete, matyt, užmiršo, kad toli gražu ne kiekvienas Širvintų rajono gyventojas namuose turi kompiuterį, o ką jau kalbėti apie internetą. O ir spaudos leidinius žmonės renkasi tuos, kurie jiems priimtesni. Iš sulaukiamų skambučių galima daryti išvadą, jog Savivaldybės administracija padarė didelę klaidą, kad susitikimų su operatoriumi grafiko neįdėjo ir į „Širvintų krašto“ laikraštį (argi „neatsirūgsta“ Savivaldybės informacijos sklaidos konkurso tendencingumas nugalėtoju paskelbti „SAVĄ“, bet, švelniai tariant, mažai prenumeruojamą leidinį?): kur kas daugiau gyventojų būtų žinoję apie susitikimus su UAB „Ecoservice“ atstovais, ir į sueigas būtų atėję daugiau žmonių.

Skelbimai, informuojantys apie UAB „Ecoservice“ (konkurso dėl atliekų tvarkymo laimėtoją) ir raginantys ateiti į sueigas sudaryti sutarčių bei primenantys, kad nepasirašiusiems sutarties gresia nuo 200 Lt iki 1500 Lt baudos, buvo iškabinti ir kaimuose. Beje, kai kur – ant medžių. O prie jų toli gražu ne kiekvienas prieina. Tad ir liko nepastebėti. Nuošalesnėse kaimo vietovėse gyvenantys senyvo amžiaus ir neįgalūs žmonės į sueigas atvykti neturėjo galimybės. Ir seniūnai nepajėgūs suvežti visų, negalinčių atvažiuoti. Tačiau tie gyventojai neturėtų nusiminti, nes P. Kamienas patikino, jog yra tariamasi su UAB „Ecoservice“ atstovais, kurie, anot Administracijos direktoriaus, seniūnijose nusamdys žmones (vadinamuosius „agentus“), jie ir aplankys visus nepasirašiusius. Tik peršasi klausimas, kodėl iš karto nebuvo galima taip padaryti? Juk nuvažiuoti į kiekvieną gyvenvietę būtų kur kas geriau, nei raginti visus suvažiuoti į seniūnijas. Ta pati problema ir Širvintų mieste, nes toli gražu ne kiekvienas, gyvenantis miestelio pakraštyje, galėjo atkulniuoti į Kultūros namus. O ir susitikimų laikas – 17 ar 16 valanda – patogus, ko gero, tik Savivaldybės rūmų darbuotojams. Atokesnėse įmonėse, juo labiau – Vilniuje, Ukmergėje ar kitur dirbantys žmonės į susitikimus tikrai neturėjo galimybės suspėti atvykti… Matyt, UAB „Ecoservice“ atstovams reikėjo iš karto gerai pasirengus atsakyti į galimus klausimus, su konkrečiomis ir aiškiomis sutartimis, o ne kažkokiomis „šaradomis“ važiuoti ne tik į kiekvieną kaimą, bet eiti ir į kiekvieną daugiabutį (po darbo valandų) ir kalbėtis su gyventojais, kaip tai kartais daro Komunalinio ūkio įmonė.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Žmonės bus baudžiami už nežinojimą?”

 1. zz parašė:

  buvau susitikime. isklausiau. Sutarti pasirasiau.
  Galiu pasakyt, kad straipsnis tendencingas ir neatitinka tiesos.

 2. Anonimas parašė:

  manau, kad kaimo vietoveje siuksles turi buti renkamos atsizvelgiant i kaimo vietos specifika. pasigendu konkreciu siulymu – kaip reikia organizuoti siuksliu surinkima. pripazinsiu, kad nors ir smulkios problemos, taciau jos kiekvienam su jomis susidurusiam yra svarbios. taciau mes lietuviai protingi zmones – imkim jauti uz ragu. siuksles rusiuoti ir jas rinkti ir uz tai moketi reikes ir niekur cia nedingsi. taciau sioje vietoje turi buti pasirinktas ne vienam asmeniui ar grupeliai asmenu geriausias variantas, o variantas, kuris tenkintu didziaja dauguma. pasigendu pasiulymu. labai daug kritikos ir dejimo i „suns dienas“.

 3. kančelskis parašė:

  nu tai va tokiem pensijonams kaip ir tinka toks laikrastis, ale protingas bando pasirodyt, kiauryme.

 4. ekologas parašė:

  Tai kad nera tu siuksliu -nera ir ka isvezineti „Rubikonui“, t.y. Ecoservisui. Idomu, ka jie gali rasti mano konteineryje: Siuksles rusiuoju – popieriu, stikla, plastika i jiems skirtus konteinerius, organines atliekas kompostuoju, metala, net alaus kamstelius – priduodu i metalo supirktuves, perdegusias dienos sviesos lempas priima“Senukai“, o naudotas batareikas vaikai i mokykla nesa, ten surenka. Jeigu koks lygintuvas ar kokas didesnis daiktas galutinai uzluzo, priima http://www.emp.lt . Kokios dar gali buti atliekos?? Gal kas zino

 5. YYY parašė:

  Paslaugų pirkėjas turi pats ieškoti klientų,o ne gąsdinti baudomis. Iš kur atsirado ta ydinga trndencija!

 6. šaunuoliai parašė:

  gerai kad nors Širvintu krastas žmones informuoja o tai kaip maušus visus apmulkintu su visokiom sutartim SEKMES krastieciams

 7. tik nuomone parašė:

  Protingas visada ras ką paskaityti, o maušui viskas atrodo ,,pletkai ir bleviiizgos“.

 8. kancelskis parašė:

  grybai kazkokie, jei as neturiu interneto, neskaitau spaudos, esu velniskai uzsiemes ir manes visiskai nedomina siuksliu isvezimo sistema, tai ka, man uz tai duos bauda? ir dar iki 1500 lt? xe xe, nejuokinkit…. o sirvintu krastas irgi pigus – tiek laikrastis, tiek sis internetinis portalas…
  visa pinskaus kompanija nesugeba daugiau nieko parasyti, kaip tik stumti ant mero, jo pavaduotoju, ir ant kito laikrascio….
  jau tokio pigumo nelabai kur ir sirvintose rasi, gerai kad nesidomi tokiais dalykais, nes jau tikrai butu bloga nuo tokiu pletku ir blevizgu… sekmes ir toliau putotis asilu kompanija.

Comments are closed.

scroll to top
+