Živilė Pinskuvienė – atvirai apie didmiesčių ponų reikalavimus, triušides po langais ir Seimo rinkimus

Nuo pat priesaikos davimo dienos valdančios koalicijos tarybos nariai dirba vieningai kaip vienas kumštis. Nuotr. iš archyvo.

Gegužė įpusėjo su viltimi, kad po truputį viskas lyg ir grįžta į įprastas vėžias. Vis dažniau žmonės išeina iš namų, o išėję pasivaikščioti tiek mieste, tiek rajone mato vykstant daugybę darbų. Todėl šis interviu su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene – apie tai, kas vyksta Širvintose. Kokie darbai, pasikeitimai, kas nustebins ir pradžiugins mus, kai pagaliau baigsis karantinas ir laisvai išeisime į gatves?

-Iš tiesų, darbų vykdoma daugybė. Bijau, kad tikrai visų neišvardinsiu, tačiau, kaip sakoma, ylos maiše nepaslėpsi – žmonės labai greitai viską pamatys ir pajus. Žinoma, svarbiausius darbus tikrai svarbu paminėti.
Jei trumpai, kaimiškose vietovėse ir toliau tęsiami gatvių apšvietimo įrengimo darbai. Jau šviečia Pievų g. Jauniūnuose, Parko ir Čiobiškio g. Musninkuose, labai greitai užsidegs naujai įrengti šviestuvai ir Liukonyse, Alionių II k. ir kitur. Tvarkant aplinką, kaimiškose teritorijose, kapinėse genimi ir šalinami seni, pavojų keliantys medžiai, ką tik užbaigti daugiafunkcių sporto ir vaikų žaidimų aikštelių įrengimo darbai Juodiškiuose, sporto aikštynas Musninkuose.

-Kodėl buvo nuspręsta atnaujinti gatvės apšvietimą Vilniaus gatvėje, ties buvusios vaistinės ir naujai renovuotu 45 namu?

Ne iš vieno gyventojo esame sulaukę pastabų, kad šviestuvai yra pernelyg intensyvūs, trukdo miegoti. Norėdami bent kiek atnaujinti skverą prie bažnyčios, šiuos šviestuvus, tinkančius klasikinei aplinkai, perkėlėme prie paminklo „Motina“. Ši vieta prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir „Jaunimo sodo“ yra labai svarbi mūsų kraštui, jo istorijai, todėl turime planą šį skverą suremontuoti iš esmės. O Vilniaus g. įrengėme naujus, taupius, prislopintos šviesos efekto šviestuvus. Čia bus pastatyti ir suoliukai, o atšilus orams, visame mieste sužydės gėlynai. Juo labiau, kad šalia jau baigiami skvero prie „Norfos“ įrengimo darbai, tvarkoma centrinė miesto aikštė, tad ir ši miesto dalis netrukus visa bus atvira ir jauki.

-Matyti, kad nuolat vyksta judėjimas ir palei pėsčiųjų taką prie paplūdimio. Kokie darbai vyksta ten?

-Tvarkoma visa „Briedžių tako“ aplinka, lyginamas gruntas, šienaujamos pakrantės (ne tik Širvintų, bet ir Beržės upelio tvenkinių), bus atnaujintas visas pėsčiųjų takas, o širvintiškių šioje jaukioje gamtos ir kultūros atkarpoje dar lauks ir staigmena – pasakų stotelė, informacinis stendas, jauki salelė, kurioje bus galima ne tik atsikvėpti, bet ir pasiklausyti miesto įkūrimo legendos, lietuviškų pasakų.

Dar šiemet turime planų mieste įrengti ir daugiau vaikų žaidimų, sporto (krepšinio) aikštelę. Ruošiantis šiems darbams, UAB „Širvintų šiluma“ iš daugiabučių kiemų šalina tarybinių laikų atgyvenas – įvairius metalinius strypus, sūpynių ar laipynių stovus, kurie tikrai nebeatitinka jokių reikalavimų ir kelia grėsmę saugumui.

-Tačiau dėl šių darbų sulaukiama ir nemažai gyventojų pasipriešinimo. Kaip ir dėl daržų lysvių?

-Žinau, tikrai yra žmonių, kurie piktinasi dėl šių darbų. Suprantu, kad to, kas per metų metus tampa įprasta, kartais nesinori keisti. Tiek Savivaldybės specialistai, tiek pati asmeniškai kalbuosi su žmonėmis ir po pokalbių dažniausiai sulaukiu pritarimo. Atėjau dirbti pažadėjusi žmonėms pokyčius. Nuo pat pradžių kviečiau širvintiškius visus kartu kurti gražesnį, jaukesnį miestą ar savo gyvenvietę. Tikrai labai džiaugiamės ir turime gražiausių pavyzdžių, kaip daugiabučių gyventojai puoselėja ir prižiūri gėlynus, netgi alpinariumus prie savo namų ir savo darbu džiugina visus. Bet sutikite – valstybinė žemė, kuri yra visų, tikrai nėra skirta kažkam asmeniškai svogūnui, ridikėliui ar bulvei užsiauginti. Kas bus, jei visi, 5000 širvintiškių, ims ir kur panorėję, suradę laisvą žemės lopinėlį, kad ir tiesiai po balkonais, susikas lysves, susiręs šiltnamį, sandėliuką ar įrengs triušidę. Turime ir tokių.

Puikus pavyzdys yra šeimos skveras „Vaikystės stotelė“ šalia Savivaldybės pastato. Daugelis jau ir pamiršo, kad čia irgi žmonės augino daržoves, buvo nelegaliai pristatę sandėliukų, pašiūrių. Tiesa, buvo ir pasipiktinimo, kai ėmėmės darbų. Tačiau sutvarkius ir įrengus skverą, pasimatė, kad vis dėlto tai yra gerai. Kad valstybinės žemės sklypas gali tarnauti visiems. Kad gali būti gražu ir naudinga ne tik vienam kitam, norinčiam svogūną užsiauginti.

Todėl dar kartą prašau supratimo, nes šiuos darbus tikrai tęsime. Tikrai drausminsime šiukšlintojus, nesitaikstysime su pažeidėjais, plėsime ir nerūkymo zonų sąrašą.

Būna visko, sulaukiame net grasinimų ir reikalavimų atsiprašyti paviešinus pažeidimus, kai, pvz., iš nuosavų sklypų čia pat už tvoros viešoje teritorijoje pilamos krūvos nupjautos žolės. Ar reikia užmerkti akis? Gal leisti krauti atliekas, mėtyti per balkonus šiukšles… Yra ir tokia išeitis. Tik ar bus laimingi žmonės, jei vieną dieną teks apmokėti sąskaitas už viso to sutvarkymą?

Tokiais smulkiais pavyzdžiais kalbu apie pokyčius, kurie, esu tikra, vis dėlto reikalingi. Viešosios teritorijos, valstybinės žemės sklypai yra skirti ne pavieniams, o visiems žmonėms ir jų poreikiams. Ne MAN, ne TAU, o visiems.

-Gerb. mere, turbūt didžiajai daugumai rajono gyventojų rūpi dar vienas klausimas. Sakykite, tai kaip bus su jubiliejine Širvintų miesto švente?

-Aš labai tikiu, kad paskelbtas karantinas baigsis ir liepos mėnesį jubiliejinė miesto šventė įvyks.

Apie artėjančius Seimo rinkimus, merės ketinimus, taip pat jos atsakymus į skaitytojų klausimus (juos dar galite užduoti e. paštu redakcija@sirvinta.net ) – viename iš artimiausių „Širvintų krašto“ numerių.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (5 įvert.)

9 Atsakymai į “Živilė Pinskuvienė – atvirai apie didmiesčių ponų reikalavimus, triušides po langais ir Seimo rinkimus”

 1. juoziene parašė:

  Miestas kasdien grazeja, o opozicija turbut verkia 🙂

 2. Sigizmundas parašė:

  oi norejau parasyt 100 balu, o paskui 200 , praleidau skaiciu 😉

 3. Sigizmundas parašė:

  sitai valdanciajai komandai 00 balu, ne 200 , jus jega, jus saunuoliai

 4. Ropojanti Medūza parašė:

  Labai sveikinu miesta be siltadarziu♥

 5. Tikrai parašė:

  Hhm gal apsodinkime visas zalias pievas bulvemis ir burokais, juk irgi zydi :))) zmobes gyvenkime siuo laikmeciu o ne 30 metu atgal

 6. to Anonimas parašė:

  O stovo arkliui priristi jūs nepasigedote? XIX amziuje budavo tokie stovai.

 7. Anonimas parašė:

  nu buvo stovai prie namu kur galejai kilima pakabint isvedint niekam jie netrukde ..tai paeme ir isrove viska…..

 8. sirvintiete parašė:

  Valio musu merei

 9. Patiko parašė:

  Labai patiko, issamus aiskus ir daug naudingos informacijos aciu

Comments are closed.

scroll to top