Žiema tik įpusėjo, o konservatorių sąrašas rajone jau tirpsta

Atšilimas neaplenkė ir politikos. Sausio 17 dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė neregistruoti daugiau kaip penkių šimtų kandidatų, neatitinkančių Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso reikalavimų. Absoliuti dauguma kandidatų, kuriuos buvo pasiūlyta išbraukti iš pateiktų sąrašų, pareiškiniuose dokumentuose nepateikė savo biografijų. Buvo padaryta ir kitų pažeidimų – nepateiktos nuotraukos, turto, pajamų, privačių interesų deklaracijos, 65 dienos iki rinkimų neatliktos bausmės, nedeklaruotos gyvenamosios vietos ir pan.

Daugiau kaip 13,5 tūkst. asmenų dokumentus pateikė tvarkingai, kaip to reikalaujama, susigaudė ir klaidų nepadarė. Ir tik apie 3,5 % kandidatų pademonstravo savo žioplumą ar tyčią.

Ir mūsų rajone daugiau kaip du šimtai kandidatų pareiškinius dokumentus užpildė laikydamiesi Rinkimų kodekso reikalavimų. Bet atsirado vienas, tiksliau – viena, to nesugebėjusi ar nepadariusi tyčia. Tarp nepateikusių biografijos, kaip to reikalaujama, – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše Širvintų rajono savivaldybės tarybos rinkimams įrašyta Akvilė Jurevičiūtė.

Per posėdį buvo užsiminta, kad šalyje apie 40 kandidatų jau pateikė prašymus atšaukti jų pareiškinius dokumentus. Gal būt netrukus sužinosime apie naujas netektis iš Širvintų savivaldybės politinėje padangėje. Signalų, kad į rajoną buvo kviečiami „gasterbaiteriai“ (šiuo atveju, politiniai imigrantai), jog būtų galima sudaryti bent minimalų sąrašą, jau girdėjome.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 20 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Žiema tik įpusėjo, o konservatorių sąrašas rajone jau tirpsta”

  1. vardas pavardė parašė:

    Puikus straipsnis. Ačiū gerb. autoriui.

  2. Dainius Graužinis parašė:

    Gintarai, turite patikimos informacijos dėl „gasterbaiterių“ ar tik rašote savo spėliojimus (VBS agentūros informacija)?.Konservatoriai politikoje cirkų juk nedaro. Bent jau taip viešai skelbiasi. Be to, iki šiol partijos skyriaus pirmininkas visada griežtai pasisakydavo prieš „imigrantus“ politikus Širvintose ir visokias manipuliacijas politikoje. Nors po Raseinių TS-LKD skyriaus akibrokšto ši Jūsų versija nebeatrodo neįtikėtina.

    Būtų bomba. Partijos skyriui, aišku…

Comments are closed.

scroll to top