Valdžiai nerūpi žmonės, važinėjantys autobusais

Neveiklumo adresais

Praėjusį penktadienį į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino viena rajono gyventoja prašydama, kad parašytume apie Širvintų autobusų stotį. Artėjant žiemai Autobusų stoties salė – vienintelė vieta pasislėpti nuo vėjo ir šalčio belaukiant autobuso. Tačiau, pasak moters, į stoties salę neįmanoma užeiti, nes ten didelė netvarka, labai dvokia ir atsisėsti beveik nėra kur.

Iš tiesų mūsų Autobusų stotis atrodo gana nykiai. Nors valytojos tvarko stoties salę, tačiau kvapas – ne iš pačių maloniausių. Be to, ir atsisėsti nelabai liko kur, nes kažkam „trukdė“ prieš keletą metų pastatytas naujos plastmasinės kėdės. Širvintų autobusų parko direktorius Romas Sinkievičius sakė, kad naujų suolų salėje dabar nėra tikslo statyti, nes numatyta rekonstruoti visą Autobusų stotį. Paklaustas, kada turėtų prasidėti darbai, R. Sinkievičius atsakė, kad minėti darbai turėjo prasidėti dar šiemet, bet Savivaldybė delsia pasirašyti leidimą rekonstrukcijai. Kaip vėliau paaiškino UAB „Autoveldo“ direktorius Vladislovas Preidys „Širvintų rajono savivaldybės administracija yra pristabdžiusi leidimo išdavimą dėl Autobusų stoties rekonstrukcijos, kadangi yra svarstomos dvi galimybės: ar leisti rekonstruoti esamą Autobusų stotį, ar statyti naują kitoje vietoje.“ Apie tai, kad Autobusų stoties šioje vietoje nebeliks, o jos teritorija bus prijungta prie vieno iš prekybos centrų (prie kurio?) ir priklausys Savivaldybei, dar prieš mėnesį kalbėjo rajono meras Kęstutis Pakalnis Širvintų rajono savivaldybės ir Širvintų darbo biržos suorganizuotame renginyje „Nauji darbo rinkos iššūkiai. Problemos – galimybės – sprendimai“.

Gerai, kad valdžia svarsto visas galimas alternatyvas, bet ji, matyt, užmiršo, kad artėja žiema, ir nemažas būrys rajono gyventojų autobusų turės laukti lauke. Gerai valdžios vyrams, kurie važinėja su naujausiais automobiliais, bet toli gražu ne kiekvienas gyventojas gali džiaugtis tokia prabanga. Gal rajono meras Kęstutis Pakalnis ir Administracijos direktorius Pranas Kamienas patys pasisiūlys namo parvežti autobusų laukiančius gyventojus. Būtų garbinga pasirūpinti žmonėmis, kurie per jų neveiklumą turės šalti.

„Kliūčių ruožas“ Kalnalaukio gatvėje

Į „Širvintų kraštą“ kreipėsi Viktoras Čatrauskas. Jis papasakojo apie sunkiai išvažiuojamą kelio ruožą prie Autobusų parko ir netoliese esančio Autoserviso. Širvintiškis juokavo, kad rajono valdžia, matyt, sugalvojo taip išmėginti autobusų patvarumą, nes jeigu jie pervažiuos netoliese esantį duobėtą kelio ruožą, tai galės važiuoti ir rajono keliais. Deja, tokie pat išbandymai laukia ir lengvųjų automobilių, kurie važiuoja į netoliese esantį Autoservisą. Ką jau kalbėti apie ten dirbančius žmones, kurie turi taisyti automobilius „po išbandymų“, kai ant jų galvų varva purvas? Susidaro nuomonė, kad Savivaldybės vadovai negerbia ne tik Autobuso parko vairuotojų, bet ir gyventojų, kuriems tenka važiuoti tuo keliu.

Minėtas kelio ruožas kažkada buvo asfaltuotas, tačiau, laikui bėgant, jame atsirado duobių. Valdžia pagailėjo pinigų keliui gerai sutvarkyti ir jį tik pažvyravo. Lietus žvyrą išplovė, tad duobės kaip buvo, taip ir liko. Viktoras Čatrauskas sakė, kad nenori kažin kokio kelio, svarbu, kad jis būtų išvažiuojamas.

Pastaruoju metu Širvintose reikia ar nereikia trinkelėmis klojami pėsčiųjų takai. Žmonės kalba, kad taip daroma tik todėl, jog Širvintų pėsčiųjų takus puošiančios trinkelės perkamos ne kur kitur, o neva rajono mero broliui dvyniui priklausančioje įmonėje. Jeigu taip yra iš tikrųjų, tai Savivaldybė, užuot švaisčiusi mokesčių mokėtojų pinigus perklodama neseniai paprastomis plytelėmis išklotus pėsčiųjų takus, galėtų juos panaudoti minėtam neišvažiuojamam kelio ruožui sutvarkyti. Ten važinėjantys vairuotojai tokiu valdžios poelgiu tikrai būtų patenkinti.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Valdžiai nerūpi žmonės, važinėjantys autobusais”

 1. Raul parašė:

  Au, taman htedoh da arnalkuem do neba i da vatam voz do Bora, a zajebah se. Moj skolski me nije zaboravio.Umalo covek da pogine ni kriv ni duzan, ccccccccc, ja som!Skolski, ako ne dodjem, podmetnucu guzicu za sut dobrovoljno. Od 31.sam na odmoru. Cik da ne dodjem. A ti Una, spremaj se, vodicemo se zajedno do Nisa. Tacka.

 2. R parašė:

  ar blogai kad bandoma miesteli daryti vis grazesniu????

  jis mazas, lai buna ir jaukus…
  neneigiu, kad reiketu ta kelio ruoza irgi sutvarkyti, bet ko cia kabinetis prie trinkeliu klojimo mieste? koks skirtumas is kur perka tas trinkeles? gauna is brolio, nu ir aciu Dievui, kad dar turi is kur gauti…bent jau netrunka belekiek laiko trinkeliu pristatymas, nesistabdo darbai ir viskas juda pirmyn…

 3. Aurimas R> parašė:

  Jau atsibodo skaitik. Eilinis purvo varimas ant miesto valdzios. Kodel nieks nekalba apie Pinsku? Pvz. kaip jis rinkejus gudriai papirkinejo.

Comments are closed.

scroll to top
+