Tvarka pagal…

Į rajono tarybą pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą patekęs, tačiau rinkėjams kone trijų pirštų kombinaciją parodęs ir tarybos nario mandato atsisakęs Stanislovas Gaidakauskas, matyt, žinojo, kuri duona yra skalsesnė. Tačiau per rinkimus populistų draugijoje praleistos dienos paliko savo pėdsaką: kabaldiškis ir dabar mėgsta viešai papostringauti apie dvasinius dalykus. Jų neišsemiami klodai, anot Stanislovo, glūdi aplink mus. Šiuos estetinius sielos atgaivos fontanus jis itin sureikšmino po to, kai valdžią užėmę bendražygiai Stanislovą Gaidakauską patupdė Kernavės seniūnu. Savas žmogus – pačios UNESCO saugomame objekte!

Apie Kernavėje iš aukštybių patiriamą dvasinę palaimą Stanislovas it lakštingala suokė ir per rajono valdininkų susitikimą su Policijos departamento generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu. Išlukštenęs vadovaujamos istorinės vietovės grožį, jos tyrą šventumą, senovės krivių dvasines injekcijas atvykėlio sąmonėjimui, seniūnas išsijuosęs lyg bizūnu pliekė miestelį aplankantį netvarkingą jaunimą. Dėl jo žilojoje sostinėje nėra nei tvarkos, nei ramybės…

Tačiau seniūnas, matyt, pamiršo, kad žmogų poelgiams paskatina ne tik jį išpuoselėjusios dvasinės vertybės, bet ir aplinka, į kurią jis patenka. Juk naivu būtų įsivaizduoti iki kelių po mėšlyną oriai klampojančius inteligentus su krakmolytomis baltomis it sniegas apykaklėmis, išlaidytais frakais, kvapniomis vėduoklėmis, šiugždančiais nėriniais: „Mersi, madam… Bon žūr, mesje…“

Kiekvienos gyvenvietės veidas – jos pagrindinė gatvė. Senojoje Lietuvos sostinėje tokia galima vadinti turistų nuolat „šlifuojamą“ pėsčiųjų gatvę, pavadintą legendinio įkūrėjo Kerniaus vardu. Štai ir per minėtą susitikimą seniūnas liejo karčias ašaras vardydamas Kernavės centrą siaubiančių jaunuolių piktadarystes, tačiau pamiršo atvirai papasakoti, į ką pasižiūrėję jie taip elgiasi. Liko nutylėta, kad Kernavėje tvarkos trūksta net tada, kai turistų – nė kvapo.

Žmonės sako: koks šeimininkas – toks ir jo kiemas.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Tvarka pagal…”

  1. Laurynas parašė:

    Ale daug gi tas Paksius uzsigrobes, kaip tikras viduramziu Kernaves didikas. Sedetu gi pats kokiam piliakalny isilipes, ale sostine pasikeite, turi ten is dangoraizio grozetis, tiesa, butu gal maloniau nuo kalno, bet pasikeite salygos, tai pagalbinis dabar nuo kalnelio i netvarkinga jaunimeli zvalgosi.

  2. kerniukas parašė:

    Širvintas valdo paksius ir ner ko noret ir toliau tokius kaip jis rinkit valdžion tai ir turesit ka turit

Comments are closed.

scroll to top
+