Solistai

Kai buvusi partinės mokyklos dėstytoja ponia Dalia Grybauskaitė rengė anglų kalbos egzaminus pretendentams į ministrus, iš stalčiaus traukė, kaip paskui paaiškėjo, niekieno nerengtas pažymas apie viceministrus, žmonės susigėdę šypsojosi. Per Sausio 13-osios įvykius galimai partinėje mokykloje su burokevičiukais laiką leidusi tulpių augintoja savo rinkėjams nė puse lūpų nepaaiškino, kuo neįtiko, sakykime, žemės ūkio viceministre dirbusi Živilė Pinskuvienė? Arba, priešingai, kuo prezidentei įtiko viena iš Viktoro Uspaskio „snieguolių“ Loreta Graužinienė, nesugebanti net lietuviškai ištarti Lietuvos vardo. Ką ten dar angliškai…

Tiek to. Ponia Dalia dvi kadencijas išbuvo prezidentės poste, ji per rinkimus buvo išrinkta didele persvara. Nors tyliai paburnodami, politikai viešai nenarstė jos asmenybės. Juk esame verti tokios valdžios, kokią išsirenkame. Jei žmonės išsirinko – tai bent gerbkime jų valią. Sekantį kartą galėsime išsirinkti kitus. Juk taip dar vasarį pasakė premjerė Ingrida Šimonytė, užstodama kritikuojamą koalicijos partnerį Tomą Raskevičių.

Konservatoriams premjerės atkirtis patiko. Pakartojo vienas, kitas… Galima tik apgailestauti, kad „pasirinkimo“ teisę taikydami koalicijos partneriui, konservatoriai tų pačių standartų netaiko prezidento atžvilgiu. Gal dėl keršto už pralaimėtus prezidento rinkimus, gal iš nuoskaudos, kad prezidentūra tulpių paštu nesiunčia direktyvų, kokius sprendimus privalu priimti, konservatoriai nuo pirmų dienų stojo po aktyvaus pasipriešinimo prezidentui vėliava.

Tik ar neatsirūgs tas kerštas, juk už prezidentą Gitaną Nausėdą balsavo 881,5 tūkst. rinkėjų, kas dvigubai daugiau, nei surinko Šimonytė. Nuolat menkindami prezidentą, konservatoriai menkina ir didelę dalį Lietuvos, kuri tada galbūt balsavo ne už Nausėdą, kiek prieš Šimonytę.

Ir labai ausį rėžia šiame konservatorių chore prasimušančios iš Seimo cirką padariusio Arūno Valinsko, ekonomikos chuliganės Aušros Maldeikienės, egiptietiškos meilės žinovės Aušrinės Marijos Pavilionienės solo partijos. Vienai ekspertei Gitanas Nausėda yra nulis, ji reikalauja, kad visi, balsavę už Gitaną Nausėdą, viešai atgailautų; kita ekspertė, prisnūdusi po sočių pietų Briuselyje, ragina prezidentą „pabusti iš ramybės miego“; kitas apskritai nebesuranda, kokiais dar menkesniais žodžiais išvadinti prezidentą. Tik štai žmonės nekvaili, jie pašaipiai merkia akį: tiek Briuselyje įsitaisiusioms Aušrai Maldeikienei ir Aušrinei Marijai Pavilionienei, tiek teistam ir girtam prie vairo įkliuvusiam Arūnui Valinskui reikia atidirbti už Seimo narių mandatus, kuriuos konservatoriai davė didžiųjų ekspertų atžaloms – Matui Maldeikiui, Žygimantui Pavilioniui, Arūnui Valinskui (jaunesniajam). Štai ir visa solistų paslaptis. Jei ne konservatorių partijos sąrašas, atžalos gal iki šiol prašinėtų iš gimdytojų „kapeikų alui“.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

1 Atsakymas į "Solistai"

  1. Anonimas parašė:

    super!

Comments are closed.

scroll to top
+