Širvintų rajone rinkimus organizuos Jūratė Meškutavičienė

Balsuojant VRK nariams, Meilutė Saidienė gavo tik vieną ją palaikantį balsą, tuo tarpu už Jūratę Meškutavičienę balsavo 10 VRK narių.

Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino 2023 metų kovo 5 dieną vyksiančių Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė jų pirmininkus. Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininke patvirtinta Lietuvos regionų partijos į šias pareigas pasiūlyta Jūratė Meškutavičienė.

Jūratė Meškutavičienė

Apskritai tapti Širvintų rinkimų komisijos pirmininku buvo siūlomi penki kandidatai. Be Jūratės Meškutavičienės, Savivaldybės administracijos direktorius siūlė Ritą Gujienę, Teisingumo ministerija – Justiną Kontrimavičių, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – Justiną Turbienę, o Demokratų sąjunga – Meilutę Saidienę.

Įvertinus pretendentų kompetenciją ir ankstesnę darbo rinkimų metu patirtį VRK pasiūlė balsuoti už dvi kandidatūras – Jūratę Meškutavičienę arba Meilutę Saidienę.

Šiek tiek diskusijų įnešė priminimas apie nesektiną „skvernelininkų“ deleguotos Saidienės patirtį. Anksčiau į įvairias pareigas rinkimų komisijose deleguota Meilutė Saidienė 2015 metų vasarą už šiurkštų pažeidimą Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu buvo atleista iš Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijos nario pareigų. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) delegatė pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatas. Nustatyta, kad ji buvo kandidato į Širvintų rajono savivaldybės tarybos narius – merus Jono Purvanecko palaikymo komandoje ir buvo filmuojama su minėtu kandidatu rinkimų agitacijai skirtoje laidoje.

Jei Meilutė Saidienė tai darė sąmoningai, tai buvo galima laikyti kaip jos piktnaudžiavimą savo pareigomis. Jei ji to nežinojo, galima buvo priimti kaip kompetencijos stoką.

Atleista, Meilutė Saidienė 5 metus prarado teisę būti renkama į tokias pareigas. Dabar šis terminas jau pasibaigęs, tad, kaip išsireiškė vienas VRK posėdžio dalyvis, „pradedama nuo švaraus popieriaus lapo“.

Balsuojant VRK nariams, Meilutė Saidienė gavo tik vieną ją palaikantį balsą, tuo tarpu už Jūratę Meškutavičienę balsavo 10 VRK narių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top