Seimo „seksturistas“?

Skandalas, kuris turės didžiulę įtaką Lietuvos politiniam gyvenimui. Taip šios savaitės pradžioje daugelis politologų atsiliepė apie Lietuvos Respublikos Seimo padangę užtemdžiusį pedofilijos šešėlį. Valdančiosios koalicijos narys, išrinktas į Seimą Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše, įtariamas tvirkinęs, o gal net prievartavęs mažiausiai du nepilnamečius, tarp kurių greičiausiai yra 14 metų nesulaukusių mažamečių.

Šalyje neliko nė vieno padoraus politika užsiimančio ar tuo besidominčio piliečio, kuris nebūtų išsakęs savo pozicijos dėl įvykusio fakto. Nekalbėkim apie tuos komentarus, kurie pasipylė internete ir tvirtina, kad „kuo čia dėta partija“? Nesunku suprasti, kad juos vedžioja ta pati ranka, įnirtingai trinanti dėmes nuo konservatorių munduro. Konservatorių, kurių vaidmenį atvedant Kristijoną Bartoševičių į Seimą, priminė ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, socialiniame tinkle „Facebook“ pacitavusi tai, kuo 2020-aisiais buvo mulkinami rinkėjai.

„Prie Tėvynes sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų jungiasi ir kartu Seimo rinkimuose dalyvaus visuomenininkas, mokytojas, kultūros veikėjas ir politinės-satyrinės TV laidos kūrėjas Kristijonas Bartoševičius“, – tada „Facebook“ tinkle džiūgavo konservatoriai, pristatydami „Dviračio žiniose“ išgarsėjusį Kristijoną Bartoševičių, kuris suvaidino cinišką „Mėslitos“ vadovą. Nevengta pažarstyti ir paties pretendento į Seimą išminties perlų:

„Ketverius metus Lietuvoje tvyrojo draudimų, ribojimų ir reguliavimų tvarka. Ketverius metus parlamento „lyderiai“ bandė vis labiau kontroliuoti laisvų Lietuvos piliečių veiksmus. Man toks dabartinės valdžios požiūris į Lietuvos žmones yra nepriimtinas. Savo pavyzdžiu noriu skatinti žmones imtis iniciatyvos, atsakomybės ir lyderystės prisidėti prie tvirtesnės Lietuvos, identifikuojant mūsų stipriąsias ir silpnąsias puses. Pastarąsias tobulinti, o gerąsias auginant puoselėti“, – savo apsisprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose aiškino ekonomikos studijas baigęs K. Bartoševičius.

„Išskirtinės energijos, kritinio mąstymo ir pilietinės pozicijos nestokojančio žmogaus, dirbančio su jaunimu, žinančio jaunų žmonių aktualijas, apsisprendimas rinktis politiko kelią – svarbus signalas TS-LKD rinkėjams. Asmeninę atsakomybę už valstybės kelią privalome jausti kiekvienas“, – sakė TS-LKD sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.“

Kas jau kas, o Putinas iš džiaugsmo dabar iki pūslių trina rankas: skandalas patvirtino tai, su kuo stojęs į kovą tvirtina Rusijos diktatorius. Girdi, invazija į Ukraina reikėję „užkirsti kelią į Rytus besismelkiančioms „europinėms vertybėms“, tarp jų – ir pedofilijai.

Kai taip yra, norėtųsi paklausti konservatorių: apie kokią meilę Tėvynei, apie kokį krikščioniškumą galima kalbėti, kai jūsų komandos nariui metami tokie kaltinimai?

Paaiškėjus šlykštybėms, valdantieji nudelbė akis ir lyg pagadinę orą ėmė paistyti nei šį, nei tą. Labiausiai stručio liga apėmė konservatorius, kurie pareiškė, jog tas Kristijonas Bartoševičius, partijos iškeltas Šalčininkų-Vilniaus rinkimų apygardoje, o į Seimą išrinktas pagal sąrašą, yra nepartinis, tad… Tą rankų skėstelėjimą buvo galima suprasti, kad partija jas nusiplauna, nes negali atsakyti ne už savo veislės politikų išdaigas.

O kad buvo tos pačios gaujos narys – geriau patylėti galvas sukišus į smėlį.

Priimtas į konservatorių sąrašą, buvęs „Ąžuoliuko“ berniukų choro direktorius, kelių mokyklų mokytojas, Seime išvystė plačią veiklą. Išrinktas Kultūros, paskui ir Ateities komiteto nariu, jis buvo Priklausomybių (gal pederastijai?) prevencijos komisijos narys, darbavosi parlamentinių ryšių su Honkongu (Kinijos Liaudies Respublika), Iraku, Kinijos Respublika grupėse,Seimo delegacijoje, kuri vyko į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją, tarpparlamentinių ryšių su Airija, Australijos, Naujosios Zelandijos ir kitomis Okeanijos šalimis, Bulgarijos Respublika, Egipto Arabų Respublika, Jordanijos Hašimitų Karalyste ir Libano Respublika, Indijos Respublika, Izraelio Valstybe, Japonija, Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Jungtiniais Arabų Emyratais, Kanada, Korėjos Respublika, Latvijos Respublika, Lenkijos Respublikos Seimu ir Senatu, Rytų Afrikos valstybėmis (Kenija, Ruanda, Tanzanija, Uganda, Burundžiu ir Pietų Sudanu), Singapūro Respublika, Šiaurės Europos šalimis (Danijos Karalyste, Islandijos Respublika, Norvegijos Karalyste, Suomijos Respublika, Švedijos Karalyste), Šveicarijos Konfederacija, Turkijos Respublika, Vakarų Balkanų šalimis (Kroatijos Respublika, Albanijos Respublika, Šiaurės Makedonijos Respublika, Juodkalnija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina, Kosovo Respublika), Vokietijos Federacine Respublika grupių narys.

Gal tai signalai dėl galimo „seksturizmo“ Seime?

Pirmadienį, kai nugriaudėjo žinia apie šį skandalą, Kristijonas Bartoševičius turėjo suplanuotą komandiruotę Indijoje, sausio viduryje jis buvo komandiruotas į Čilę ir Vokietiją, praėjusiais metais jo lankytasi Lenkijoje, Vokietijoje, dukart – Danijoje.

O kas, jei tie nepilnamečiai ir mažamečiai – visai ne mūsų šalies gyventojai? Tai bent pareklamuotume Lietuvą pasaulyje!

Gintaras Bielskis

Ar TS-LKD atsakinga už Kristijono Bartoševičiaus skandalą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top