Seimo narys Jonas Pinskus: „Nesėdžiu sudėjęs rankų – 2,3 milijono Vilniaus gatvei!“

„Aš puikiai žinau apie Širvintų rajone vykstančius darbus ir kylančias problemas,“ – sako LR Seimo narys Jonas Pinskus.

Šią savaitę suėjo pusmetis, kai prie balsavimo urnų patraukė rinkėjai, kad išrinktų 2020-2024 metų Seimą. 54-ojoje Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje į kovą dėl mandato stojo ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos iškeltas Jonas Pinskus, kuriam pavyko nurungti dešimt kandidatų.

Šiandien Jonas Pinskus – XIII Lietuvos Respublikos Seimo narys, nacionalinėje įstatymų leidžiamosios valdžios institucijoje dirbantis jau trečią kadenciją. Būdamas ne naujokas šiame poste, Jonas Pinskus darbuojasi svarbiame Lietuvai Ekonomikos komitete, taip pat Energetikos ir darnios plėtros komisijoje.

Priklausydamas Mišriai Seimo narių grupei, politikas jau mėnuo kaip yra išrinktas šios frakcijos seniūnu. Kol kas naujausios Jono Pinskaus pareigos – Seniūnų sueigos narys.

Praėjus pusmečiui nuo rinkimų, „Širvintų kraštas“ pakalbino Seimo narį Joną Pinskų apie tai, kaip jam sekasi atstovauti rinkėjams ir, tikimės, kad tokie pašnekesiai taps tradicine rubrika mūsų laikraštyje.

-Nors gyvenimui diriguoja pandemija, Jūsų einamos pareigos Seime rodo, kad veiklos neturėtų trūkti. Ar galite Širvintų rinkėjams papasakoti apie savo darbą Seime? Nujaučiame, kad šiuo laikotarpiu Ekonomikos komitetui tenka ypatingas vaidmuo.

-Iš tiesų, pandemija padarė savo. Nėra gyvų susitikimų, maža išvykų, daugybė ribojimų, kurie labai įtakoja visas gyvenimo sritis. Visi pasiilgome gyvo kontakto, elementaraus rankos paspaudimo susitikus. Džiaugiuosi, kad Seimas, vis dėlto, dirba gyvai, o ne nuotoliniu būdu. Žinoma, kad visų valstybės institucijų darbas šiuo metu sukoncentruotas į sveikatos apsaugą: kaip suvaldyti pandemiją, kaip paskiepyti žmones, kaip mobilizuoti medicinos resursus… O Ekonomikos komitetas nuo pat pradžių dirba intensyviai, svarstome klausimus ir galimus sprendimus, kurie svarbūs dabar ir ateities darbams.

-Gal ne kiekvienas Širvintų rinkėjas įsivaizduoja, kokie klausimai svarstomi Ekonomikos komitete. Pasidalykite pavyzdžiais.

-Žinoma, komitetų darbas nėra stipriai viešinamas ir žmonės mažai žino bei supranta jų darbą, kuris nėra aiškiai matomas ir pajuntamas šią akimirką, tačiau yra svarbus priimant naujus teisės aktus bei jų pataisas. Ekonomikos komitete svarstomi įvairiausi klausimai, aktualūs visai Lietuvai. Beje, ekonomikos komitetas išskirtinis tuo, kad kuruoja net tris šalies ministerijas. Tai Susisiekimo, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kurių veikla bei priimami sprendimai be jokios abejonės tiesiogiai įtakoja ir savivaldybių galimybes bei perspektyvas. Todėl man, kaip Ekonomikos komiteto nariui, yra puiki galimybė vykdyti parlamentinę kontrolę dėl vietinių, regioninių ar magistralinių kelių remonto, susisiekimo, energetikos, kitais aktualiais klausimais, kuriuos būtent ir sprendžia šių ministerijų specialistai.

Dažnas mūsų gyventojas toliau savo savivaldybės nelinkęs žiūrėti. Ar Ekonomikos komitete svarstomi „žemiškesni“, t. y., su Širvintų rajonu susiję reikalai?

-Aš puikiai žinau apie Širvintų rajone vykstančius darbus ir kylančias problemas. Žinoma, yra ir tokių probleminių situacijų, kurios peržengia rajono ribas, Savivaldybės kompetenciją. Tačiau nuolat, betarpiškai bendradarbiaujant man, Seimo nariui, Ekonomikos komitetui, įvairioms ministerijoms su Širvintų rajono savivaldybės administracija, sėkmingai pavyksta surasti bendrų problemų sprendimo būdus, kuriais džiaugiasi širvintiškiai. Pati naujausia ir džiugi žinia, puikus bendro darbo pavyzdys – Vilniaus gatvės rekonstrukcijai skirtas 2,3 mln. Eur finansavimas! Ankstesnė Vyriausybė numatė lėšas šiam projektui, ši – visą save paskyrusi kovai su pandemija, ne vieną projektą pristabdė. Tarp projektų, kuriems finansavimas šiems metams buvo numatytas nulis, deja, buvo ir Vilniaus gatvės rekonstrukcija. Teko įdėti daug pastangų, kad pavyktų įtikinti, jog jau pradėti darbai turi būti tęsiami ir užbaigti, todėl Vyriausybės patvirtintas minėtas 2,3 mln. Eur finansavimas Vilniaus gatvės rekonstrukcijai yra labai svarbus pasiekimas. Tai didelės svarbos darbai, kurie, tikiu, šiais metais bus užbaigti. Reikėtų paminėti ir tai, kad iš rezervo lėšų visai Lietuvai teskirta 19 milijonų Eur, kai tuo tarpu visų savivaldybių pateiktas poreikis – 80 milijonų Eur…

-Ačiū už pokalbį.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 16 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

51 Atsakymas į "Seimo narys Jonas Pinskus: „Nesėdžiu sudėjęs rankų – 2,3 milijono Vilniaus gatvei!“"

 1. rinkejas parašė:

  Aš manau, kad už merę dar labiau balsuos rinkėjai, nes akivaizdžiai matyti daromi darbai. O kai tok tandemas dirba, tai tik džiaugtis reikia.

 2. as parašė:

  idomus siandien posedis
  super musu mere

 3. bronislava parašė:

  Labai džiaugiames, kad turime aktyvų seimo narį.

 4. Jonas parašė:

  Vyriausybė patvirtino (taigi valio vyriausybei) 2,3 mln. eurų finansavimą Širvintų miesto Vilniaus gatvei (Nr. ŠIRVM28) ir I.
  Šeiniaus gatvei (Nr. ŠIRVM29) ir Širvintų seniūnijos Kabaldos kaimo Paširvinčio gatvei (Nr. ŠIR123) kapitališkai remontuoti (iš 2021 m. nutarimo projekto). Kodėl straipsnyje minima tik Vilniaus gatvė? Beje 2020 metais Širvintų miesto Vilniaus gatvei (Nr. ŠIRVM28) ir Širvintų seniūnijos Kabaldos kaimo Paširvinčio gatvei (Nr. ŠIR123) kapitališkai remontuoti skirti 349 tūkst. eurų..

 5. birute parašė:

  Valio Pinskui.

 6. pastebejimas parašė:

  „teisingieji“ kazko nepasidalina :)) cha cha cha 🙂

 7. valerija parašė:

  Šaunuolis seimo narys!!!

 8. Anonimas parašė:

  Is dabartinės opozicijos nėra nei vieno realaus kandidato, is buvusių visi iki vieno stipriai pernokę. Vienintelis rimtas kandidatas galėtų buti gerb. Valkauskas, bet labai abejoju, ar jis ryžtusi tokiam žingsniui.

 9. marfa petrovna parašė:

  Noreciau, kad kas nors is opozicionieriu pataptu meru, ot butu juoko. Butu kaip prie dabartines seimo valdzios, pirma tyciojosi is valstieciu, o db patiem oi nekas, oi nekas. Labai juokinga.

 10. ?? Paskutinei parašė:

  Prie ko čia ta opozicija? Paprastas širvintiškis negali čia komentuoti ar kaip? Ateinu paskaityti naujienų, parašau komentarą, išeinu. Turiu būti atsakingas už kitų parašytus nekokius komentarus? Tai įveskit cenzūrą, bus geriausia.

 11. paskutinei parašė:

  Aš merės facebokų neskaitau, man jie visai neįdomūs. Jūs savo trubadūrus pamokykite kuklumo idealizuojant opoziciją ir pagrindinio riterio taip vadinamus žygius.

Comments are closed.

scroll to top
+