Pavasarines klaidas Savivaldybė taiso rudenį

Savivaldybės vadovai gavo Vyriausybės atstovo nurodymą taisyti klaidas.

Savivaldybės vadovai gavo Vyriausybės atstovo nurodymą taisyti klaidas.

Kiekviename tarybos posėdyje turėtų būti priimami rajonui naudingi ir reikalingi sprendimai. Tačiau vis dažniau dalis posėdžių laiko yra skiriama klaidoms taisyti. Ne išimtis ir praėjęs tarybos posėdis – jame valdantieji pateikė sprendimo projektą, kuriame turėjo būti ištaisytas dar gegužę priimtas sprendimas dėl komitetų sudėčių.

Gegužę, valdančiųjų teikimu, buvo nuspręsta panaikinti iki tol sėkmingai gyvavusius Biudžeto ir finansų bei Investicijų, vietinio ūkio ir kaimo reikalų komitetus. Vietoj jų buvo sudarytas Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komitetas.

Tuokart buvo daug diskutuota apie tokį komitetų draskymą. Esą tai jokios teigiamos įtakos neturės, netgi atvirkščiai – apsunkins darbus, nes mažesnėse grupėse galima dirbti kur kas efektyviau. Ypač tada, kai visi klausimai aiškiai paskirstyti tarp komitetų.

Tuo pačiu buvo pakeistos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto bei Socialinės apsaugos ir šeimos komiteto sudėtys.

Jokie įtikinėjimai valdančiųjų nepaveikė, ir sprendimas, dėl kurio daliai tarybos narių teko prašytis priimamiems į naujus komitetus, buvo priimtas.

Tačiau praėjus vos keletui mėnesių, pradėjo lįsti naujojo sprendimo „brokas“.

Dar birželio mėnesį Savivaldybės vadovai gavo Vyriausybės atstovo teikimą, kuriame nurodoma, jog pakeitus komitetus, jų sudėtis nebeatitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo, todėl būtina sudėtis pakeisti.

Tad valdantieji, bandydami taisyti situaciją, teikė sprendimą, kuriame siūloma keisti visų keturių dabar esančių komitetų sudėtį. Pereiti iš vieno komiteto į kitą daugiausiai buvo siūloma opozicijos nariams. Tai papiktino ne vieną opozicijos atstovą, ypač jų lyderę Živilę Pinskuvienę.

„Dar gegužę prašiau nedaryti nesąmonių, nes po to reiks viską taisyti. Jūs, mere, užtikrinot, kad viskas bus gerai. Mes nesam marionetės, kurias galima stumdyti kaip patinka,“ – opozicijos nuomonę išsakė Ž. Pinskuvienė.

Mero atsakymas buvo trumpas: „Mes gal ir nepažiūrėjom taip atidžiai…“

Tad dabar dėl tos „atidumo“ stokos ir prireikė taisyti tuomet padarytas klaidas.

Posėdyje taip pat buvo iškelta ir komitetų lankymo problema. Kai kurie tarybos nariai vis randa svarbesnių reikalų, nei pavyzdingai lankyti rengiamus komitetų posėdžius, o kai kas, matyt, nesugeba susiplanuoti savo laiko, nors apie posėdžius pranešama net prieš kelias dienas.

Geriausiu komitetų posėdžių nelankymo pavyzdžiu, ko gero, galima įvardyti „valstietį“ Kazį Visacką, kuris per pastaruosius mėnesius nebuvo nė viename Kontrolės komiteto posėdyje. Negi nerūpi svarstomos problemos? Tad apie kokį atstovavimą rajono žmonių interesams galima kalbėti?

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Pavasarines klaidas Savivaldybė taiso rudenį"

 1. Anonimas 2 parašė:

  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM
  MES LAIMĖJOM

Comments are closed.

scroll to top