Pagalba socialiai jautrioms visuomenės grupėms

Seime registruoti Lietuvos regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus siūlymai didinti pensijas vienišiems ir daugiavaikiams

Jonas Pinskus ir Andrius Palionis

· Nuo 34,89 euro iki 52,34 euro didinti vienišo asmens išmoką;
· Nuo 136,58 euro iki 273,16 euro didinti 5 ir daugiau vaikų išauginusių tėvų valstybines pensijas.

Skurdas ir pajamų nelygybė – didžiausios Lietuvos socialinės politikos problemos.

Kone skaudžiausioje situacijoje yra vieniši asmenys, kenčiantys nuolatinę finansų stoką, dėl ko kasdienis išgyvenimas, reikalingų paslaugų prieinamumas tampa kritiškai riboti.

Lietuvos regionų partijos pirmininko Jono Pinskaus iniciatyva Lietuvos Respublikos Seime kartu su kolega Andriumi Palioniu registruoti du įstatymų projektai, kuriais siūloma padidinti vienišo asmens išmokos dydį iki 1,5 Lietuvos Respublikos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto atitinkamų metų rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatyto našlių pensijos bazinio dydžio.

Vienišo asmens išmoka padidėtų nuo 34,89 euro iki 52,34 euro.

2022 m. pabaigos „Sodros“ duomenimis, vienišo asmens išmoką Lietuvoje gauna beveik ketvirtis milijono (daugiau kaip 223 tūkst.) žmonių!

Daugelis politinių sprendimų, įstatymų Lietuvoje orientuoti į nedideles šeimas, tarsi pamirštant gausias šeimynas.

Siekiant pagerinti daugiavaikių tėvų socialines garantijas, skatinti gimstamumą bei pagarbą gausiai šeimai, siūloma pakeisti Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymą ir nustatyti, kad motinoms (įmotėms) arba tėvams (įtėviams), išauginusiems 5 ir daugiau vaikų, būtų skiriama ne antrojo (kaip iki šiol), bet pirmojo laipsnio valstybinė pensija.

Tokiu atveju pensija padidėtų dvigubai, t. y. nuo 136,58 euro iki 273,16 euro.

Lietuvos regionų partijai socialiniai klausimai – svarbus prioritetas, todėl atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje mažėja gyventojų tiek dėl emigracijos, tiek dėl mažo gimstamumo, todėl priemonės, kuriomis gali būti pagerinta daugiavaikių šeimų bei visų Lietuvos šeimų socialinė padėtis, kad būtų apsaugoti vienišų asmenų interesai, yra neatidėliotinos ir vertybiškai svarbios.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top