Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga – sveikatos, giedro ir taikaus dangaus!

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Kalesnikas yra vienintelis dabartinėje taryboje, kuris buvo išrinktas į rajono tarybą pirmą kartą surengtuose demokratiškuose rinkimuose, vykusiuose 1990 m. kovo 24 d. (šeštadienį). Tai buvo pirmieji laisvi ir demokratiški rinkimai po 1933 m. savivaldybių tarybų rinkimų. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga apie tai kalbamės su Vytautu Kalesniku.

-Kas tuomet Jus, jauną veterinarijos gydytoją, paskatino dalyvauti pirmuose demokratiškuose savivaldybių tarybų rinkimuose?

-Nebuvau jau toks jaunas, jau buvau sukūręs šeimą, buvau trijų mažų vaikų tėtis. Tikrai pats nesiveržiau, bendradarbiai pasiūlė, šeima pritarė, teko apsvarstyti ir sutikti.

-Kokios nuotaikos lydėjo? Koks buvo žmonių palaikymas?

-Savivaldybės rinkimuose Šešuolėlių apygardoje buvo du kandidatai. Joje buvo 316 rinkėjų. Iš balsavusiųjų rinkimuose 206 rinkėjų man savo balsą skyrė 159 rinkėjai, kitas kandidatas gavo 30 balsų. Tuo metu dirbau Šešuolėlių tarybinio ūkio vyr. veterinarijos gydytoju, turbūt todėl daugiau žmonių ir balsavo už Šešuolėlių kaime gyvenantį žmogų. Smagu prisiminti būseną po rinkimų, tačiau mintys apie suteiktą pasitikėjimą buvo susijusios su nauja patirtimi ir atsakomybe prieš žmones, bijojau juos nuvilti.

-Kokių profesijų žmonės sudarė pirmąją rajono tarybą? Kaip rinkote tarybos pirmininką? Kokių malonių prisiminimų išlikę apie pirmuosius Širvintų rajono tarybos narius? Kas lydėjo? Vienybė? Prieštaravimai? Bendras siekis?

-Pirmąją rajono tarybą sudarė įvairių profesijų žmonės: buvo statybininkų, stomatologas, traktorininkas, vairuotojas, energetikas ir kt. Prisimenu, jog daugiausia į rajono tarybą buvo išrinkta tuometinių kolūkių administracijos atstovų – pirmininkų bei pavaduotojų. Nors kartais atklysdavo mintis, kad tarybos posėdžiai primena kolūkio susirinkimą, visgi žmonės laisvėjo, sprendimai nebebuvo priimami vienbalsiai. Ėmėme mokytis demokratijos.

-1990-1991 m. prie Širvintų rajono savivaldybės pastato nuolat vykdavo mitingai. Rajono gyventojai išsakydavo savo rūpesčius, viešai kėlė problemas? Kaip dažnai į Jus, pirmos demokratiškai išrinktos tarybos narį, kreipdavosi gyventojai? Kokie rūpesčiai tuomet juos jaudino?

-1990-1991 m. buvo permainų metai. Rajono gyventojai tikrai buvo aktyvūs. Dirbdamas veterinarijos gydytoju, problemas ir žmonių rūpesčius išgirsdavau turbūt dažniau nei kas kitas. Vieni kreipdavosi kaip į specialistą, kiti ir kaip į tarybos narį. Prisimenu, kad klausimų spektras buvo labai platus – nuo visuomeninių, politinių aktualijų iki atlyginimų už darbą, talonų kavai, skalbimo priemonėms, cukrui ir kt.

Ko palinkėsite Širvintų rajono gyventojams Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga?

-Linkiu visiems vertinti tai, ką esame jau sukūrę, ir, matant pavyzdį, kaip Ukrainai tenka kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę, saugoti savo laisvę, padėti norintiems būti laisviems. Sveikinu visus Širvintų rajono gyventojus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Linkiu sveikatos, giedro ir taikaus dangaus!

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Vytauto Kalesniko asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top