Mokyklas likvidavo valdančiųjų dešimtukas

Rajono taryboje

Antradienį įvyko eilinis rajono tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 narių (iš 21 išrinktojo). Posėdyje nedalyvavo Socialdemokratų partijos atstovė Genovaitė Abromavičienė ir pagal Liberalų demokratų partijos sąrašą išrinktas Remigijus Jotautis, neseniai pareiškęs, kad žada pereiti į opoziciją. Taigi, valdančiųjų frakciją sudarė 10 žmonių, ir jie galėjo priimti sprendimus visiškai nekreipdami dėmesio į opozicijos siūlymus ir pastabas. Beje, taip ir atsitiko. Visais 19 reikalų sprendimai buvo priimti be jokių diskusijų per pusvalandį.

Pradinio ugdymo skyrius bandė ginti buvęs rajono meras

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Giedrei Vaičiūnienei pristačius Savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos bendrojo plano projektą, žodžio paprašė Vytas Šimonėlis. Jis bandė aiškinti, kad šitaip drastiškai elgtis negalima. Likviduoti pradines mokyklas yra lengviausia. Nėra mokyklos – nebus problemų. Bet ar tai teisingas kelias? Negi, sakysime, Viesų, Kielių gyvenvietės yra jau visiškai neperspektyvios? Juk tai beveik Širvintų priemiestis? Ar esame tikri, kad Lapelių pradinio ugdymo skyriuje besimokantys vaikai pereis mokytis į Čiobiškio pagrindinę mokyklą? O gal jie važinės mokytis į Musninkus, ir taip tik labai sumažinsime Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių skaičių? Ar netolimoje ateityje neteks dėl to likviduoti ir šią mokyklą.

Tėvynės sąjungos atstovas rajono taryboje Vincas Jasiukevičius bandė į svarstomą reikalą pažvekgti giliau. Kokie ateityje bus Širvintų rajono kaimai, kai juose nebus net pradinių mokyklų? Ar norės tokiose gyvenvietėse kurtis jaunos šeimos?

Valdančiųjų dešimtukui tokios kalbos – nė motais. Jų motyvas – paprastas: mokytojams reikia didinti atlyginimus, o pinigų niekas daugiau neduoda. Vadinasi, tenka sumažinti mokyklų ir mokytojų skaičių. Kitos išeities nėra.

Dešimčiai tarybos narių balsavus už, devyniems susilaikius arba balsavus prieš, nuo ateinančių mokslo metų buvo likviduoti Liukonių, Viesų, Kielių, Lapelių, Šiaulių pradinio ugdymo skyriai, patvirtintas planas, pagal kurį bus likviduojamos ir kitos rajono pradinės mokyklos.

Laidojimo namai – Paširvintyje

Įvairiuose susirinkimuose, gyventojų ir rajono vadovų susitikimuose antrus metus kalbama, kad dabartiniai laidojimo namai Širvintose neatitinka nustatytų normų: yra per arti gyvenamųjų namų, upės apsauginėje juostoje ir pan., todėl reikia ieškoti jų statybai kitos vietos. Gyventojų nuomonės tuo reikalu niekas neklausė. Tarybos posėdyje buvo pristatytas sprendimo projektas dėl svarbaus infrastruktūros objekto patvirtinimo ir detaliojo plano rengimo, kurį rajono tarybos nariai vienbalsiai patvirtino. Pagal šį sprendimą bus rengiamas detalusis planas, pakeista žemės paskirtis, ir Laidojimo namai bus pastatyti Paširvinčio kaime prie naujųjų miesto kapinių.

Rimučiuose – paslaptingojo verslininko namų gamybos cechas

rajono taryba svarstė dar vieno svarbaus Savivaldybės infrastruktūros objekto patvirtinimo reikalą. Pristatytas 14 heltarų sklypas Rimučiuose netoli automagistralės, kuriame numatoma statyti rąstinių ir karkasinių konstrukcijų namų gamybos cechą. Posėdyje dalyvavo neprisistatęs verslininkas, kuris imtųsi tokios statybos. Tarybos narė Marija Gudonienė klausė, kuo šis cechas yra svarbus Širvintų rajonui, kad kažkam reikia daryti išimtį, t. y. leidimą rengti detalųjį planą reikia svarstyti atskirai, nors minimas sklypas yra būtent teritorijoje, kurioje jau pernai numatyta komercinių objektų statyba? Tarybos narei buvo atsakyta, kad verslininkas jau dabar yra parėmęs rajoną pinigais ir toliau žada tai daryti.

Pripažino padarę klaidą

Pernai „Širvintų kraštas“ kritikavo rajono tarybos narius, kad labai padidino verslininkų, pardavinėjančių įvairius produktus įvairiuose rajone vykstančiuose renginiuose ir šventėse. Gyvosios archeologijos dienose Kernavėje prekiavę verslininkai sakė dirba su nuostoliu, nes už prekybos vietą teko sumokėti 600 litų už dieną („Širvintų kraštas“, 2007 07 14). Rajono meras, siūlydamas tuokart tokį sprendimą, sakė suderinęs su verslininkais („Verslininkai yra nusiteikę paremti vyksiančius rajono renginius, o ne tik skaičiuoti savo pelną“. „Širvintų kraštas“, 2007 06 02). Šiam sprendimui pernai labai priešinosi opozicijos nariai V.Radionovas, G.Abromavičienė, V.Šimonėlis. Dabar pasirodė, kad opozicija buvo teisi, o mero kalbos apie verslininkų norą paremti rajoną buvo iš piršto laužtos. Priešingai, verslininkai ėmė atsisakinėti prekiauti šventėse ir masiniuose renginiuose. Savivaldybė negavo pajamų, kurių galėjo gauti, gyventojai – paslaugų. Ačiū Dievui, užteko drąsos pripažinti klydus. Mokestis už prekybą renginiuose ir šventėse labai sumažintas. Tikėkimės miesto šventėje, žirgų lenktynėse, Kernavėje ir kitur vyksiančiuose renginiuose vėl išvysti daug gausesnį prekybininkų būrį.

* * *

* Patvirtinta Savivaldybės tarybos ir mero 2007-ųjų metų ataskaita.

* Šių metų trečią ketvirtį numatyta rekonstruoti Laisvalaikio centro pastatą. Projekto vertė – 93 tūkstančiai litų.

* Patvirtinti nauji Švietimo centro paslaugų tarifai.

* Patvirtintas Švietimo centro kvalifikacijos tobulinimo renginių dalyvių mokesčiai ir už tai gaytų lėšų panaudojimo tvarka.

* Patvirtinti kitų mokslo metų klasių, klasių komplektų ir mokinių skaičiaus bendrojo lavinimo mokyklose, grupių ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, Meno ir Sporto mokyklose projektai.

* Pakeista dviejų Savivaldybei priklausančių pastatų (Bartkuškyje ir Kabaldoje) patalpų paskirtis. Nuo šiol tai bus gyvenamosios patalpos

Spaudai parengė Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Mokyklas likvidavo valdančiųjų dešimtukas”

 1. pagal ponus parašė:

  svarbu ponu priimančiu tokius sprendimus kišenes pilneja,o kas iš kaimo mokykleliu jies jokios naudos tik vargas………

 2. Apolinaras parašė:

  man atrodo, kad ponia ministrė streikuojantiems neblogą kiaulę pakišo… todėl dabar ir uždaromos kaimo mokyklos, kuriose įsikūręs vienintelis kaimo šviesulys, kultūrinio gyvenimo centras. Tamsią liaudį patogiau valdyti, ateina Donelaičio „gadynė“

 3. vajei parašė:

  iki ko daeisim su tokiais sprendimais

 4. antanas 2 parašė:

  Asaros byra per zubus nuo reformu.

 5. antanas parašė:

  gut

Comments are closed.

scroll to top
+