Kritikų dideliam nusivylimui Živilės Pinskuvienės reitingas kyla

Aštuntus metus iš eilės interneto naujienų portalas DELFI skelbia įtakingiausių šalies politikų sąrašą. Jame – 82 pavardės, tarp kurių ir vėl matome Širvintų rajono savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę.

Kasmet atlikdami tyrimą, jo rengėjai apklausia savo sričių ekspertus ir visuomenę, todėl pristatomi du įtakingiausiųjų sąrašai.

Pernai ekspertų įvardyta 63-ia, šįmet Živilė Pinskuvienė staigiai šovė į viršų. Ji 2022 metų įtakingiausių politikų sąraše – 42 vietoje. Tai aukščiausia merės pozicija, kuriai per visą reitingavimo istoriją yra skyrę ekspertai. Kaip viena įtakingiausių šalies politikių Živilė Pinskuvienė paminėta jau šeštą kartą.

Šįmet Živilė Pinskuvienė aplenkė tokius politikus kaip Juozą Oleką, europarlamentarą ir buvusį vyriausiąjį derybininką Petrą Auštrevičių, aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių, buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką, buvusį premjerą Gediminą Kirkilą, Lietuvos lenkų lyderį Valdemarą Tomaševskį, europarlamentarę Aušrą Maldeikienę, socialdemokratų patriarchą Algirdą Sysą, Prezidentą Rolandą Paksą ir pan. Tarp jos aplenktų politikų yra esamų ir buvusių Seimo ir Vyriausybės, Europos parlamento narių.

Aukštą Širvintų merės poziciją nulėmė jai tekęs valdininkų ir teisininkų įvertinimas. Živilei Pinskuvienei jų atiduoti 6 balsai iš jos surinktų 11. Pagal valdininkų ir teisininkų vertinimą mūsų rajono merė tarp visų politikų yra 29-ta.

Tai, kad šios srities ekspertai aukštai vertina mūsų rajono merę iš dalies parodo, kad opozicijos neretai Živilei Pinskuvienei metami kaltinimai dėl tariamai prastų ar net neteisėtų sprendimų yra rašomi šakėmis ant vandens.

Pagal visuomenės vertinimą Širvintų savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė yra 37-ta. Ji surinko 27 balsus.

Toks ilgametis mažos savivaldybės merės buvimas tarp įtakingiausių šalies politikų yra dėmesio vertas reiškinys, ners savivaldininkų ne tiek daug. Pavyzdžiui, šįmet tarp 82 įtakingiausių politikų pateko Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius (18 vieta), Vilniaus meras Remigijus Šimašius (19 vieta), Kauno meras Visvaldas Matijošaitis (23 vieta), Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas (69 vieta) ir Šiaulių meras Artūras Visockas (72 vieta). Mindaugo Sinkevičiaus įtakingumą iš dalies apsprendžia tai, kad jis yra Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, o kiti išvardyti merai vadovauja didmiesčiams.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (6 įvert.)

5 Atsakymai į “Kritikų dideliam nusivylimui Živilės Pinskuvienės reitingas kyla”

 1. cha parašė:

  Kai kam tiesiog apalpimas vietoje is pavydo.

 2. Aldona parašė:

  Paskutiniam, aš turėjau amenyje, kad jinai mažiau girtusi, o daugiau dirbtų. Živile, atsiklaupusi ant kelių malnaudoju nemeluok žmonėms, kurie pasitikėjo tavimi, prašau!!!!
  Daugiau aš nieko nenoriu pasakyti ir nesakysiu.

 3. paskutiniam parašė:

  Šaunuolė merė.

 4. Aldona parašė:

  Skaičius nieko nesako. O išbūti Žmogumi, kuris nesigyria, nesireklamuoja, o tik sąžiningai atlieka savo darbą daug sudėtingiau. Norėčiau, kad tokia ir Živilė taptų.

 5. A.Stikas parašė:

  Noreciau isgyvent iki tu metu kai Zivka bus itakingeusiu sarase 1 -a. Duok dieve jai sveikatos!!!

Comments are closed.

scroll to top