Konservatoriai botagą bruka į … merų rankas

Su nuoroda į nacionalinį transliuotoją LRT sausio 13 dieną portalas 15min.lt pranešė, kad finansų ministrė Gintarė Skaistė siūlo nuo kitų metų įvesti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį.

Pasak ministrės, tokį siūlymą Seimui planuojama teikti pavasario sesijoje.

„Tokiu atveju mokesčio mokėtojų būtų daugiau, bet pats mokestis būtų labiau simbolinio dydžio, kaip šiandien yra žemės mokestis, kurį moka keli šimtai tūkstančių žmonių, bet pats mokesčio dydis tikrai yra simbolinis, tarkim, 10-12 eurų per metus, ir ženklaus poveikio asmens finansams jisai nedaro“, – sakė G. Skaistė.

Surinkti pinigai keliautų į savivaldybių biudžetus, jos galėtų nustatyti ir didesnį mokestį. Savivaldybės taip pat spręstų, kam ir kokias šio mokesčio lengvatas suteikti.

Dabar nekilnojamojo turto mokestį moka tik prabangių ar daug būstų turintys gyventojai, kurių turimo nekilnojamojo turto vertė viršija 150 tūkstančių eurų.

Į ministrės žodžius sureagavo Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas Lietuvos regionų frakcijos narys Jonas Pinskus:

„Konservatoriai užsimojo nauju botagu prieš kiekvieną, turintį stogą virš galvos pilietį.

Mokaisi, dirbi, stengiesi tam, kad pagaliau turėtum savo namus. Imi ir dešimtmečiais moki paskolą, draudimą, kad turėtum, kur kurti šeimos židinį, kur sugrįžti po darbų.

O gal sulaukęs pensijos mažame butuke kasdien galvoji, kaip išgyventi, kaip susimokėti už šildymą, vandenį, šiukšlių išvežimą, kad liktų vaistams, maistui…

Ir štai konservatorių ministrė tau – trinkt šlapiu skuduru per veidą!

Susimokėkite, mielieji, dar ir visuotinį nekilnojamojo turto mokestį. Visi alei vieno!

Jau nebe už antrą, nebe prabangų, o net už vienintelį turimą būstą.

O kad konservatorių, liberalų sąjūdžio ir laisviečių valdžia nebūtų bloga, mokesčio botagą siūlo į rankas savivaldybėms. Imkit, merai, ir nustatykit, paskirkit, išreikalaukit iš savo žmonių!

Esu kategoriškai prieš tokį „svieto lyginimą“! Daugybei regionų žmonių net ir 10-12 eurų iš piniginės reikštų dar didesnę atskirtį bei skurdo grėsmę. Juo labiau, kad jau pabrango ir dar labiau brangs pagrindiniai maisto produktai, mėsa, pienas ir t.t…

Metai dar tik prasidėjo.

Ką dar sugalvos valdantieji, kad kompensuotų savo brangiai kainuojančios užsienio „politikos“ nesąmones?

Juk akivaizdu, kad šis visuotinis nekilnojamojo turto mokestis yra tik bazė būsimam reketui iš visos Lietuvos žmonių – tolimesniems papildomiems mokesčiams. Juk neprotingais sprendimais padarytus nuostolius Lietuvai vis tiek reikės kažkaip kompensuoti.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Konservatoriai botagą bruka į … merų rankas"

  1. PENSININKAS parašė:

    Galima ir mokesčius mokėti, jeigu rajono merė mokėtų skaičiuoti išlaidas racionaliai. Kol kas tokio dalyko nėra.
    Už tai jokio noro nėra mokėti. Daug pinigų išeina prabangai, reklamai, reprezentacijai. Nuo šito rajono gyventojų gyvenimas negerėja, o tik atskiro žmogaus gerėja.
    Merė nori tvarkyti visos Lietuvos reikalus. Visų pirma reikia žiūrėti savo kiemą, tai rajoną. Ir dirbti rajonui, matyti rajono žmonių problemas, o ne reklamuotis per Lietuvą.socialiniuose tinkluose..Merė turėtų atstovauti rajonui ir ką šiuo metu daro ji per spaudą, per televiziją, per radiją niekaip nesurišta su atstovavimu rajono žmones..Būtų artiste, tai tada pilnai suprantu. Sėdėk socialiniuose tinkluose ir linksminkis.

Comments are closed.

scroll to top