Kodėl šiukšlynai bado akis

Valstybės kontrolė įvertino, kaip Širvintų savivaldybė organizuoja ir kontroliuoja buitinių atliekų tvarkymą. Valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė pažymi, kad Širvintų rajonas atsilieka nuo Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane nustatytos atliekų tvarkymo užduoties jau kitąmet šią paslaugą teikti ne mažiau kaip 95 procentams rajone gyvenančių gyventojų.

Auditoriai atkreipia dėmesį, kad Širvintų rajono savivaldybė netikrina iš atliekų tvarkytojų gaunamos informacijos apie jų teikiamą paslaugą.

Pažymima, kad atliekų surinkimas stringa, nes gana daug gyventojų vengia naudotis šia paslauga, nenorėdami už ją mokėti, o atliekų tvarkytojai nesuinteresuoti ją teikti nedideliuose miesteliuose ir kaime, nes ten atliekų išvežimo sąnaudos yra santykinai didesnės. Savivaldybės administracija nedaro nieko, kad padėtis pasikeistų į gera.

Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane numatyta, kad iki 2013 metų būtų šalinama ne daugiau kaip pusė visų atliekų. Kita pusė turi būti perdirbta ar kitaip panaudota. Pranešime spaudai rašoma, kad Širvintų rajone net ne visi miesto gyventojai turi galimybę atliekas rūšiuoti („Širvintų krašto“ žiniomis, atliekų nerūšiuoja nė vienas miesto gyventojas, gyvenantis tarp I.Šeiniaus gatvės ir Kabaldos). Pranešama, kad visame rajone gyventojai nerūšiuoja net 93 procentų atliekų, jomis užverstos pakelės, gatvių pakraščiai, nuošalesnės vietos. Tokios blogos situacijos Širvintų rajone dar niekada nėra buvę.

Auditoriai įsitikinę, kad Širvintų savivaldybės administracija skiria nepakankamai dėmesio bendrai ir nuosekliai atliekų tvarkymo kontrolės sistemai keisti, tai lemia, kad atliekų turėtojai už pažeidimus nėra baudžiami, o UAB „Ecoservise“ dirba be jokios kontrolės.

Valstybės kontrolierių akte priekaištaujama Savivaldybei už tai, kad beveik metus tęsėsi komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugos teikėjo atrankos konkursas. Neaišku, dėl kokių priežasčių 2007-12-19 vykęs operatoriaus atrankos konkursas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo buvo atšauktas, o kitas paskelbtas tik po pusmečio (2008-05-09). (Manome, kad konkursas buvo vilkinamas tyčia, rajono vadovams proteguojant įmonę, siejamą su prieštaringai vertinama UAB „Rubicon Group“ „Š.K.“ past.).

Savivaldybė turėtų numatyti papildomas priemones (visuomenės švietimą, informavimą, atliekų rūšiavimo skatinimą ir pan.), sparčiau rengti konteinerių aikšteles antrinėms žaliavoms, didelių gabaritų atliekoms surinkti, imtis kitų veiksmų, kad netvarkė būtų išgyvendinta.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Kodėl šiukšlynai bado akis”

  1. Olialia Laimai parašė:

    O ko negalit sudeginti, kur dedat? Maišiukan ir į pakelę?

  2. Laima parašė:

    Na va, o mes mokam pinigelius i bala uz siuksliu tvarkyma..siandien pastebejau pravarziuojanti siuksliavezi….bet dar nepastebejau, kad atvaziuotu issivezt siuksliu..taip pat pastebejau, kad aplinkiniuose namuose niekas neturi siuksledeziu specialiu (nera pasirase sutarties).. tai ko tada reikejo ardytis ir per prievarta kisti naudotis sia paslauga, as asmeniskai jos nepasirasinejau ir buvau pries, nes mes gan taupiai gyvenam ir tai ka galima-sudeginam, o realiai siuksliu surinkejo reiketo keliu kartu metuose..kazkaip valdzia dirba nekoncentruotai..kazkas kazkam norejo padaryt paslauga ir „prasukti“ nauja rinka sirvintose ties siuksliu surinkimu, ji visada buvo bet dabar tapo privaloma…juokinga, bet nemanau, kad ji pasiteisins…

Comments are closed.

scroll to top
+