Kai kur naujai išrinktieji jau posėdžiavo, pas mus posėdis antradienį

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60 Lietuvos savivaldybių.

Remiantis VRK paskelbtu žemėlapiu, pirmieji šalyje posėdžiavo plungiškiai ir šiauliečiai. Jie į pirmuosius posėdžius susirinko balandžio 11 dieną.

Širvintų rajono savivaldybės naujoji taryba į pirmąjį posėdį rinksis kitą savaitę, balandžio 18 dieną. Šis posėdis antradienį prasidės 11 val. Širvintų kultūros centro parodų salėje. Savivaldybė kviečia visus norinčius gyventojus ateiti ir stebėti, kaip prisieks naujai išrinkti tarybos nariai. Kai kuriems tai bus ne pirma tokia patirtis. Pavyzdžiui, Lietuvos regionų partijos sąraše į Tarybą patekusi Marija Gudonienė yra labiausiai patyrusi, ji išrinkta jau penktąjį kartą.

Rinkimų kodeksas numato, kad išrinktas savivaldybės tarybos narys, apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos turi informuoti VRK įstatymo nustatyta tvarka pasirašytą pareiškimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato atsisakymo.

Gavusi šį pareiškimą, VRK mandatų komisijos teisėmis ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos priima sprendimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato netekimo ir mandato naujam savivaldybės tarybos nariui pripažinimo.

Vienas tokių posėdžių vyko vakar, bet tokie klausimai VRK buvo svarstyti ir anksčiau. Balandžio 6 d. VRK patenkino prašymus dėl mandatų atsisakymo ir Širvintų rajone. Su Lietuvos regionų partijos sąrašu išrinktą Ingridą Baltušytę Taryboje pakeis Virginijus Kiecorius, o Dovilę Audėjūtę – Egidijus Dragūnaitis.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top