Kai gyventojų prašymų valdžia „negirdi“

Namo gyventoja tarybos narei Ž. Pinskuvienei nuoširdžiai dėkojo už pagalbą, tačiau neslėpė, jog tai tikrai ne vienintelė problema jų name.

Namo gyventoja tarybos narei Ž. Pinskuvienei nuoširdžiai dėkojo už pagalbą, tačiau neslėpė, jog tai tikrai ne vienintelė problema jų name.

Turbūt ne kartą teko įsitikinti tuo, kad dėl savo gerovės turi stengtis pats žmogus, nes niekas jam ant sidabrinės lėkštutės nebus padėta. O posakis „skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas“ jau tampa tikra aksioma Širvintose.

Šį kartą prašymas buvo labai paprastas: sutvarkyti kritinės būklės socialinių butų balkoną.

Nors viskas atrodo labai paprasta, tačiau nė vienas iš valdžios atstovų, kurie turėtų būti už tai tiesiogiai atsakingi, panašu, „neišgirdo“ prašymų.

Skylėtas balkonas – ilgametis gyventojų galvos skausmas

Prašyti teko iš tiesų ilgai: beveik pusę metų trukusi kova dėl balkono remonto taip ir liko bevaisė.

Gyventojų teigimu, laukti daugiau – neįmanoma. Balkonas buvo su tokio dydžio skylėmis, kad pro jas lengvai galėjo pralįsti vaikas. Negana to, ne vienas kaimynas sakėsi bijantis, jog balkonas anksčiau ar vėliau gali nukristi. 

O kur dar ant galvos nuolatos byrantis tinkas iš viršutinių aukštų?..

Nesulaukusi vadovų pagalbos, viena iš to namo gyventojų kreipėsi į rajono tarybos narę Živilę Pinskuvienę, kuri jau ne vieną kartą yra padėjusi rajono žmonėms panašiose situacijose. Susipažinusi su padėtimi, Ž. Pinskuvienė pažadėjo padėti rasti išeitį.

Ir štai po kelių dienų daugiabutyje prasidėjo balkono remonto darbai. Skylės buvo užkaltos, o pats balkonas pritvirtintas.

Namo gyventojų teigimu, tai jau ne pirmas kartas, kai tenka tvarkyti tą pačią vietą: prieš keletą metų žmonės išsikovojo, kad būtų užmūrytos palangės. Tačiau bėdos, matyt, po vieną nevaikšto.

Šlampantys laidai taip pat pačių gyventojų reikalas?

Po kelių dienų rajono tarybos narė Ž. Pinskuvienė atvažiavo įvertinti, ar atlikti darbai tenkina gyventojų lūkesčius. Laiptinėje sutikti gyventojai džiaugėsi sutvarkytu balkonu, bet neslėpė, jog tai ne vienintelė problema name.

Einant koridoriumi sunku nepastebėti įvairiausio dydžio kibirų, pastatytų ant žemės. Kam jie reikalingi? Pasirodo, kad tai vienintelė išeitis bandant apsaugoti namą nuo drėgmės. Kiaurai per stogą varvantis vanduo prasiskverbė ir pro sienas. Blogiausia padėtis – viršutiniuose aukštuose. Juose beveik visur jau plinta ir pelėsis.

Gyventojai gal per daug ir nesiskųstų, tačiau jie baiminasi, kad besiskverbiantis vanduo sugadins elektros instaliaciją visame name, nes laidai jau kurį laiką yra nuolatos šlapi. Grėsmė kyla ir dėl galimo trumpojo jungimosi. Tačiau laidų kol kas taip pat niekas nesutvarko.

Laiptinėje sutikta namo gyventoja teigė, kad daugelį problemų padėtų išspręsti pakeista stogo danga, tačiau kaimynai neišgali surinkti reikiamos sumos.

„Daugelis iš bendrabučio kaimynų sutiktų už stogo dangą mokėti dalimis. Yra šeimų, kurios neišgali surinkti pinigų vienu metu, bet sumą išskirsčius keletui mėnesių, problema išsispręstų. Tokią išeitį siūlėm ir atsakingai įmonei, bet niekas nekreipė dėmesio,“ – pasakoja viena iš namo gyventojų.

Nesunku įsivaizduoti, kiek truks kova dėl naujos stogo dangos, jei balkono remontui prireikė daugiau nei pusės metų.

„Širvintose visada taip. Kol neįvyksta nelaimė, niekas nieko ir nedaro. Tačiau negi ir šį kartą reikės laukti, kol kas nors įvyks?“ – klausia susirūpinusi gyventoja.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top