Ką Prezidentūroje surengtame susitikime šalies vadovui pasiūlė Seimo narys Jonas Pinskus?

Kalbėdamas „OpTV“ laidoje, Lietuvos regionų partijos pirmininkas ragino kuo greičiau pasekti britų pavyzdžiu ir vaistą nuo COVID-19 sertifikuoti Lietuvoje. „OpTV“ laidos kadras

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Prezidentūroje priėmė Seimo Pirmininkę ir Lietuvos parlamentinių partijų vadovus, premjerę ir Sveikatos ekspertų tarybos narius, su kuriais aptarė tolesnes kovos su pandemija strategines kryptis.

Susitikime su Prezidentu dalyvavo ir Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas Jonas Pinskus. Jis atstovavo Lietuvos regionų partijai, kurios vadovu yra.

„Širvintų kraštas“ paprašė Seimo nario pasidalyti mintimis apie susitikimą Prezidentūroje.

  • Toks susitikimas pas Prezidentą buvo surengtas jau antrą kartą, tad kažkuria prasme galiu pasakyti, kad gimsta tradicija išklausyti įvairių politinių srovių nuomones, sužinoti požiūrį į šalies aktualijas, – sakė Jonas Pinskus.

Kadangi susitikimas buvo skirtas kovai su pandemija, Prezidentą domino pasiūlymai, kokių sprendimų reikėtų imtis. Informuodama apie šį susitikimą, Prezidentūra pažymėjo, kad Prezidentas Gitana Nausėda pabrėžė, jog pandemijos valdymas nebus sėkmingas, jei jis nesutelks žmonių, o priešins visuomenę. Šalies vadovas akcentavo, kad pandemijos valdymas turi būti grindžiamas mokslu, o sprendimai priimami pasitarus su mokslininkais ir specialistais.

Prezidentūros nuotr.

Kaip sakė Seimo narys Jonas Pinskus, kalbėdamas tai Prezidentas galvoje turėjo dviprasmiškus sprendimus, kuriuos valdantieji priima ieškodami priemonių pandemijai įveikti. Kartais atrodo, kad šie sprendimai prasilenkia su mokslu ir dar labiau suerzina šalies visuomenę. Pakanka prisiminti Seimo atmestą Prezidento veto sprendimui dėl mokamo žmonių testavimo.

  • Kažkodėl valdantieji viską suvedė į žmonių nenorą vakcinuotis ir taip pateikė lyg atskiros žmonių grupės kaprizą. Bet tarp nesivakcinuojančių yra ir žmonių, kurie negali vakcinuotis ar nėra tikri, kad vakcinacija jiems nepakenks. Iš sprendimų sveikatos srityje matome, kad labai daug dalykų lieka neaptarti, tik paskui paaiškėja, kad priemonės buvo netinkamos. Gaunu daug žinučių iš savo rinkėjų. Jose žmonės pasakoja savo istorijas, prašo padėti. Su tais žmonėmis pirmiausia reikėtų kalbėtis, išsiaiškinti – gal jie klysta, gal neteisūs. Tačiau nereikia vienu mygtuko paspaudimu užkrauti prievolę žmonėms. Jei jau imamės tokių sprendimų, gal iš pradžių sutvarkykime įstatymus, taisykles, tvarką, įveskime privalomą skiepijimasi, tada imkimės kad ir vadinamųjų finansinių sankcijų tiems, kas tos tvarkos nesilaiko, – pakomentavo Jonas Pinskus.

Prezidentas susitikime atkreipė dėmesį, kad pandemijos valdymo priemonėmis neturėtų būti didinama atskirtis, o žmonių elgesio pokyčių turėtų būti siekiama pirmiausia pozityviomis priemonėmis, pagarbiai atsižvelgiant į egzistuojančius kultūrinius, socioekonominius, regioninius skirtumus. „Kreipiuosi į Jus, politinių partijų lyderiai, – kalbėkime apie pandemijos valdymą pagarbos ir pagalbos žmogui, o ne baudimo, žmonių skirstymo ar pykčio kalba“, – Prezidentūra paviešino Gitano Nausėdos žodžius.

Jonas Pinskus sutiko su Prezidento pozicija, kad svarbiausiu artimiausio laikotarpio tikslu turi būti pažeidžiamiausios visuomenės grupės – senjorų apsaugojimas nuo ligos. Nors daugėja sunkiai sergančių jaunesnio amžiaus žmonių, liga skaudžiausiai kerta senjorams, ypač tiems, kurie dar nepasiskiepijo. Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 tokių nemaža dalis. Todėl Prezidento akcentas, kad privalome absoliutų prioritetą skirti ir visas jėgas sutelkti tinkamam senjorų informavimui apie skiepus ir kuo platesniam jų vakcinavimui, sulaukė pritarimo ir iš Lietuvos regionų partijos pusės.

Lietuvos regionų partijos pirmininkas pabrėžė, kad Vyriausybės vardu priimami sprendimai ne visada pasiteisina. Galima sakyti, kad Vyriausybė dažnai žingsniu ar dviem atsilieka nuo įvykių, tačiau valdantieji apie tai nenori girdėti. Tapo tradicija, kad jie aiškina puikiai dirbantys ir jokios kritikos nepriima.

Susitikime Jonas Pinskus pasigedo naujų, radikalių pasiūlymų. Prezidentūroje girdėjosi kai kurių partijų lyderių siūlymai „dažniau plautis rankas“ (socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė), „imtis kovos su COVID-19 lyderystės“ („darbiečių“ lyderis V. Uspaskich), bet tai ir taip aišku. Jonas Pinskus pasiūlė pandemijos valdymui pasitelkti naujausius medicinos pasiekimus, jei konkrečiai – jis kalbėjo apie Jungtinėse Amerikos Valstijose jau atliktus vaistų COVID-19 ligai gydyti tyrimus. Kaip rodo ataskaitos, šie medikamentai labai efektyvūs, todėl turėtų būti naudojami ir Lietuvoje susirgusiems gydyti. Taigi, kovos su pandemija prioritetu turėtų tapti šių vaistų patvirtinimas ir Lietuvoje.

Seimo narys konkrečiai kalbėjo apie „Merck & Co“ vaisto nuo COVID-19 bandymus. Jie perpus sumažino hospitalizacijų skaičių ir pilnai apsaugojo nuo mirčių. Vaistą vartoti reikėtų ankstyvoje ligos stadijoje vos ją diagnozavus. Lapkričio pradžioje pranešta, kad Jungtinė Karalystė pirmoji pasaulyje pas save patvirtino „Merck“ tabletę nuo COVID-19. Molnupiraviru pavadintas vaistas skirtas lengva ar vidutinio sunkumo COVID-19 forma sergantiems žmonėms, kurie gydosi namuose. Tabletes reikia gerti penkias dienas dukart per dieną. Kol kas dar nebuvo aišku, kaip greitai tos tabletės pasieks šalį, bet vadinamieji namų darbai jau padaryti, tam ruošiamasi. O pas mus? Pagaliau išsijudinsime ir pradėsime „pildyti popierius“, kai kitos šalys jau gydysis?

  • Į mano pasiūlymą premjerė Ingrida Šimonytė replikavo, kad prijungtiems prie „žarnelių“ žmonėms „šios piliulės“ nebepadės. Ką tai reiškia? Vadinasi, mes gyvename tik šia diena ir negalvojame, kaip užbėgti situacijai už akių. Mes turime išmokti gyventi su COVID-19, kaip mokame gyventi su sezoniniu gripu. Ir gydyti žmones tada, kai jie tik pajaučia pirmuosius simptomus, kol dar nepateko į reanimaciją ir kai galima padėti. Šimtai, tūkstančiai žmonių, kurie šiandien vaikšto gatvėmis, po mėnesio gali atsidurti reanimacijoje su tomis „žarnelėmis“. Ar neišgirsime kaltinimų iš artimųjų, kad jiems galėjome padėti, jei būtume nemiegoję ir turėję vaistus Lietuvoje? Apie pergalę prieš pandemiją galėsime kalbėti tada, kai būsime žingsniu priekyje, priimsime savalaikius sprendimus, o ne tūpčiosime vietoje vėl ir vėl kalbėdami apie rankų mazgojimo svarbą, – įsitikinęs Jonas Pinskus.

Apie šį susitikimą žurnalistės Rūtos Janutienės laidoje per „OpTV“ kalbėjęs Jonas Pinskus atkreipė dėmesį, kad klinikiniais tyrimais nustatytas net 95 proc. vaistų efektyvumas, todėl jį naudodami mirčių skaičių sumažintume labai smarkiai.

Seimo narys džiaugėsi sulaukęs teigiamos Prezidento Gitano Nausėdos reakcijos, o po susitikimo iš jame dalyvavusių medicinos specialistų išgirdęs, kad tai buvo rimtas pasiūlymas, o apie tai kalbėti yra būtina.

Lietuvos regionų partijos pirmininkas sutiko su „OpTV“ vedėjos pastaba, kad tai, jog vaistų naudojimo galimybė Lietuvoje valdančiųjų dar nelaikoma realia, gali būti paaiškinama verslo suinteresuotumu. Galbūt kažkas nupirko ar rezervavo per daug vakcinų, atvežė per daug PGR testų ir yra suinteresuotas iš to gerai užsidirbti.

Seimo narys „Širvintų kraštui“ prisipažino kritiškai vertinantis šios savaitės pradžioje įsigaliojusį valdančiųjų sprendimą, kad žmonės uždarose patalpose dėvėtų tik medicinines kaukes. Jis neabejojo šių kaukių nauda, tačiau sakė, kad pasigenda išsamių argumentų, kodėl nebetinka kitos kaukės, net turinčios papildomus filtrus. Juk nuolat akcentuojama socialinės distancijos svarba, o kaukės tik padeda papildomai apsisaugoti. Kaip ir daugeliui žmonių, skubotas valdančiųjų sprendimas Seimo nariui irgi kelia įtarimų dėl galimo atskirų verslo grupių protegavimo.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top