Jonas Pinskus: trečiadienį užregistruoti pagrindiniai įstatymų projektai infliacijai suvaldyti

Kol Vyriausybė trypčioja vietoje, kartu su Lietuvos regionų partijos kolega Andriumi Palioniu šįryt registravome Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siūlome:

Įteisinti 0 procentų PVM tarifo taikymą visiems maisto produktams ir taip sumažinti šių prekių kainas visiems šalies gyventojams, pasekant kaimyninės Lenkijos, į kurią jau kurį laiką plūsta apsipirkti didžiuliai srautai tautiečių, pavyzdžiu.

Patvirtinti 5 procentų PVM tarifą buitiniams energijos vartotojams tiekiamoms malkoms ir medienos produktams, skirtiems kūrenimui, bei tiekiamai elektros energijai ir gamtinėms dujoms. Šį siūlymą teikti paskatino išaugusios komunalinių paslaugų kainos, o ypač – patiriamos didelės šildymo išlaidos, ypač senos statybos pastatuose.

Situacija, šiuo metu susiklosčiusi Seime, verta stipresnio apibūdinimo nei chaosas. Visiška netvarka, nesusikalbėjimas, neįsiklausymas, vienpusis savų interesų pramušinėjimas. Visgi visa tai neatleidžia nuo atsakomybės Lietuvos žmonėms nei vieno Seimo nario. O padėtis šalyje, kylanti infliacija ir į neviltį didžiąją daugumą mūsų rinkėjų varantis būtiniausių prekių kainų augimas yra problemos, kurias privalome spręsti čia ir dabar. Nes ir tai jau yra gerokai per vėlu.

Privalome ne tik matyti ir suprasti, kad dauguma Lietuvos gyventojų, gaunantys mažas ir vidutines pajamas, didžiąją jų dalį turi išleisti būtiniausioms paslaugoms bei apsirūpinti maisto produktais, bet ir padėti jiems.

Ir nors pirmasis mūsų teikimas buvo atmestas nežymia valdančiųjų balsų persvara bei daliai opozicijos narių tiesiog nedalyvavus balsavime, šis pakartotinas teikimas neturi atidėjimo termino.

Nuolat susitikdami su visų šalies regionų žmonėmis, matome, jog labai dviprasmiškais valdančiųjų veiksmais Seimas visiškai praranda pasitikėjimą. Stebime ir tai, kad dalis opozicijos skambiais lozungais deklaruodami viena, balsavimu „kojomis“ parodo visai kitą poziciją.

Todėl šios Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos yra galimybė ir parodyti rinkėjams, kad suprantame bei norime padėti, ir susigrąžinti bent jau minimalų pasitikėjimą Seimu.

Jonas Pinskus
LR Seimo narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top