Opozicijai pavykus surinkti 47 parašus dėl neeilinės sesijos šaukimo, vakar vidurdienį Seime užvirė aistros aiškinantis, ar iš Seimo pasitraukusiam ir ikiteisminiame tyrime dėl nepilnamečių prievartavimo įtariamam konservatorių sąrašo nariui Kristijonui Bartoševičiui buvo nutekinta informacija apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą.
Neeilinės sesijos išvakarėse „Širvintų kraštas“ pakalbino Molėtų-Širvintų vienmandatėje apygardoje išrinktą Seimo narį Joną Pinskų. Lietuvos regionų partijos pirmininkas, Seimo seniūnų sueigos narys priklauso opozicijai, kuri ir nusprendė išsiaiškinti tiesą. Galima sakyti, kad Jono Pinskaus, kaip ir kitų pasirašiusiųjų parašas buvo lemiamas šioje istorijoje.
-Taip nutiko, kad sužinojome, jog Neeilinės Seimo sesijos iniciatyvą iš pradžių lyg ir ketinę paremti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai netikėtai persigalvojo. Nedaug trūko, kad tas sumanymas žlugtų. Vis dėlto padėjome lygiai tiek parašų, kiek mažiausiai reikia neeilinei Seimo sesijai sušaukti. Bandysime užduoti klausimus Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen dėl aplinkybių, kuriomis generalinė prokurorė Nida Grunskienė jai pranešė apie planuojamą kreipimąsi dėl Kristijono Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Išklausysime ir generalinę prokurorę.
-Bet Vyriausybės vadovė viešai pareiškė, kad ne Seimo reikalas atlikti tyrimus, tam yra prokuratūra.
-Konservatorių uodegų sukimą matome nuo tos minutės, kaip viskas paaiškėjo. Seimas ir neketina atlikti tyrimo, darysime tai, kad išsiaiškintume, kas nuo Lietuvos piliečių yra slepiama. Priklausomai nuo to, ką išgirsime, gali būti inicijuoti įvairūs sprendimai. Galbūt apkalta kam nors, gal perdavimas išsiaiškinti teisėsaugai, ar galimai nebuvo padaryta nusikalstama veika. Įtarimų yra įvairių. Kai šiandien pagalvoji, galbūt bandymai numalšinti bręstantį skandalą buvo dar lapkritį, kai vyko Žvalgybos įstatymo pataisų svarstymai. Jautėme liguistą valdančiųjų norą žinoti, kas vyksta specialiosiose tarnybose, laikyti ranką ant pulso.
–Manote, kad jau tada valdantieji įtarė, kad kažkas negerai su jų bendražygiu?
-O kas gali paneigti, kad konservatoriai iš tiesų neįtarė, nenutuokė, nežinojo? Juk tas žmogus buvo tarp jų ne vienerius metus, buvo matomas iš arčiau, ne tik oficialioje aplinkoje, su juo bendrauta ir kalbėta, manau, ne tik Seimo darbo reikalais. Pažiūrėkite: tiek generalinė prokurorė, tiek Seimo pirmininkė aiškina, kad pokalbyje nebuvo minima įtariamo Seimo nario pavardė. Paskui Bartoševičius netikėtai pateikia prašymą panaikinti Seimo nario mandatą, taip užbėgdamas už akių jo neliečiamybės panaikinimui. Ar tik per galima pokalbio aptarinėjimą kažkam netoptelėjo, kas gi tas įtariamasis? O paskui jau paaiškėjo, kad įtariamajam būnant Čilėje jam skambino Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Su ja, norime sužinoti, pokalbį apie prokurorės vizitą galimai turėjo Seimo pirmininkė ar kažkas kitas Seimo narių, patarėjų, sekretoriato darbuotojų ir pan. Gal gerai pastebėjo vienas kolega Seime, kad frakcijos seniūnės „skambutis tikriausiai buvo ne apie orą Čilėje ir ne apie gražius kalnus, skambutis kažkaip turi būti (susijęs) su šia informacija“.
-Bet konservatorių frakcijos seniūnė žiniasklaidai teisinasi, kad ji tik norėjo pasitikslinti, ar tai galutinis Bartoševičiaus sprendimas, o apie teisėsaugos įtarimus sužinojo jau paskui, kuomet į ją kreipėsi žurnalistai dėl komentarų.
-Tegul atsako dar kartą, dabar jau oficialiai, Seimo nariams. Bus nustatyta, kada tie skambučiai ir kiek jų buvo. Sklando įvairios pasisakymų versijos, jos kartais nesutampa, o tos paslaptingos galimai susijusių politikų užuominos irgi nuteikia sąmokslo teorijoms. Seimo laikinoji tyrimo komisija, jei tokia bus sudaryta, turėtų siekti rasti atsakymus į 10 klausimų.
Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 10 d. laikraščio numeryje.