Į Širvintas atvyksta „žalieji žmogeliukai“

Kalbėdama Rūtos Janutienės internetinės televizijos OpTV laidoje, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė trumpai užsiminė apie tai, kad Jaunųjų konservatorių lyga ir jai pirmininkaujantis Ralfas Romeika šį savaitgalį prie Širvintų savivaldybės ketina surengti protesto susirinkimą. Gavome ir tai patvirtinančią žinutę, kuri skelbiama Širvintų rajono savivaldybės žinių puslapyje.

Tokia Živilės Pinskuvienės paskleista naujiena sužadino smalsumą. Tačiau net ir po geros savaitės nebuvo aiškiau, prieš ką ar dėl ko protestuos jaunieji konservatoriai Širvintose. Kaip įsitikinome, informacijos apie tai nebuvo net prašyme, kuris rugpjūčio 1 dieną pasiekė Savivaldybę. Tik likus kelioms dienoms iki renginio buvo atsiverta, jog protestas nukreiptas prieš Savivaldybės sprendimus.

Vyks ne tik protesto piketas. Planuota rengti „eitynes ar procesijas“ nuo Savivaldybės pastato iki kažkokios mistinės „automobilių vairavimo aikštelės“. Kokia tai aikštelė ir kodėl ji „vairavimo“, nedavė atsakymo ir prašyme nurodytos koordinatės, kurias, panašu, jaunieji protestuotojai išlaužė iš piršto. Lietuvoje naudojama koordinačių sistema (LKS-94) su jų nurodytu formatu nieko bendro neturi, įvedus jas internete rodomas kelias ties Motiejūnų I kaimu, mat viena organizatorių parašytų „koordinačių“ dalis atitinka … to kelio numerį, o kita – vietovės pašto indeksą.

Tai, jog protestui vieta pasirinkta prie Širvintų savivaldybės pastato lyg ir pirštu tiesiogiai parodo, kad protestas po merės Živilės Pinskuvienės kabineto langais rengiamas neatsitiktinai. Galima neabejoti, kad į Širvintas išmestas desantas pirmiausia piketuos prieš pačią Živilę Pinskuvienę.

Širvintos – ne Vilniaus, kuriame reziduoja Jaunųjų konservatorių lyga, savivaldybės dalis, o ir Vilnius juo labiau nėra seniūnija Širvintų rajone. Tad labai sunkiai suprantamas toks kitų noras kištis į svetimos savivaldybės vidaus reikalus. Kaip atrodytų, jei širvintiškiai nuvažiuotų į Šilalę ir ten tris valandas protestuotų prie vietos savivaldybės nepatenkinti, kad jų meras „tvarkietis“ Algirdas Meiženis, sakykime, ne taip tvarko vietos medicinos reikalus. Savivalda yra konkrečioje administracinėje vietovėje gyvenančių žmonių savireguliacija.

Žinoma, jaunieji konservatoriai čia gali turėti paslėptų kėslų. Kai prieš kelerius metus Širvintų konservatorių lyderiu buvo renkamas iki tol laisvai skrajojęs Virginijus Sarpauskas, stebėjomės, kad toje inauguracijoje buvo daugiau atvykusiųjų ar atvežtųjų, nei atėjusių vietinių. Gal Širvintų skyrių globojanti Seimo narė Paulė Kuzmickienė tada pabūgo, kad Sarpauskas ne tik bus renkamas iš vieno kandidato, bet ir gaus tik vieną – savo paties balsą. Taigi, tikėtina, kad ir dabar prieš Pinskuvienės valdymą protestuoti suvežti protestuotojai (planuojamas iki 30 dalyvių piketas paskutinę akimirką išaugo iki 100!) bus įvardyti kaip į mitingą susirinkę vietos gyventojai. Dėl akių vienas kitas gal ir bus vietinis, mat metų pradžioje mūsų mieste tarsi buvo įkurtas ar nuleistas vietos skyrius.

Jei tokie pasvarstymai arti tiesos, galima nutuokti, kam reikalingas šis „žaliųjų žmogeliukų“ desantas. Prisidengus galima skleisti žinią, kad jau vietiniai klibina Pinskuvienės sostą, o gal net prašo Vilniaus tiesioginio valdymo! Pastarųjų prašymų jau esame girdėję, ir ne vieną kartą.

Tokia versija nėra tik sąmokslų teorijos rezultatas. „Žaliųjų žmogeliukų“ taktika pirmąkart buvo pademonstruota 2014 metais Kryme, kai Rusija surengė šio Ukrainai priklausančio pusiasalio aneksiją. Tada uniformomis be skiriamųjų ženklų ar civiliais drabužiais aprengti svetimos valstybės kariai pasauliui buvo parodyti kaip sukilę vietos gyventojai. „Žaliųjų žmogeliukų“ operaciją paskui viešai pripažino net Putinas, ją plačiai vėl panaudojęs šį pavasarį. Kai Rusija užėmė Chersono sritį, ten iš Krymo, Donbaso, Lugansko ar Rusijos pasienio ruožų buvo privežta lojalių gyventojų, kurie pasauliui buvo rodomi kaip chersoniškiai, su dideliu entuziazmu sveikinantys okupantus, ukrainietiškas grivnas keičiantys į rublius ar imantys rusiškus pasus. Jei ne dabar vykstantis Ukrainos kariuomenės puolimas, „žalieji žmogeliukai“ kaip „vietiniai“ būtų balsavę ir suplanuotuose okupantų referendumuose dėl šių teritorijų „prisijungimo“ prie Rusijos.

Keistas sutapimas, kad rusai tai atlikti planavo rugsėjo 11-ąją, gi jaunieji mūsų konservatoriai savo planams pasirinko rugsėjo 10-ąją.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.2 (5 įvert.)

5 Atsakymai į “Į Širvintas atvyksta „žalieji žmogeliukai“”

 1. gerbėja parašė:

  Net nepagalvojau, kad bus toks didelis fiasko.

 2. cha cha parašė:

  Labai graziai pasicirkino. Apima svetima geda…………………………………………………….

 3. Antutis parašė:

  Visiškas fiasko.

 4. Tutis parašė:

  Nu mačiau ta cirka su tais protestuotojais…….pigus cirkas😁😁😁😁😁😁😁

 5. hangsfsh parašė:

  Puikus straipsnis su taikliais pastebėjimais.

Comments are closed.

scroll to top