Daugiausiai paramos rajone surinko Lietuvos regionų partija, turtingiausi – konservatorių rėmėjai

VMI pateikė duomenis, kurie iliustruoja, kokios finansinės paramos iš mokesčių mokėtojų sulaukia politinės partijos. Žinoma, šie skaičiai nėra pats geriausias populiarumo įrodymas, jie daugiau yra sėkmingos vadybos ir organizacijos rodiklis. Tačiau peno kai kuriems apmąstymams ir išvadoms šie šykštūs skaičiai gali duoti.

Remiantis jais, jau kelerius metus Širvintų rajone didžiausios paramos sulaukia šįmet pavadinimą pakeitusi Lietuvos regionų partija. Jai 189 mūsų rajono mokesčių mokėtojai pervedė 2402,64 Eur. Tuo pačiu tai ir gausiausias partiją parėmęs rajono gyventojų skaičius. Vienas Širvintų rajone gyvenantis rėmėjas Lietuvos regionų partiją vidutiniškai parėmė 12,71 Eur.

Kaip matysite netrukus, tai nėra didelis skaičius. Net priešingai – vienas mažesnių. Jis pirmiausia išduoda, kad šiai partijai simpatizuoja socialiai pažeidžiami, nedideles pajamas gaunantys žmonės, eiliniai šalies piliečiai, kurių atlyginimas yra toli nuo didmiesčiuose fiksuojamų uždarbių.

Na, o daugiausiai turtingų rėmėjų rajone turi Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Vos 22 rajono gyventojai šiai partijai pervedė 1084,49 Eur savo mokesčių dalies, arba vidutiniškai – po 49,30 Eur. Ketverius metus mūsų rajone nesugebėję peržengti 500 Eur ribos, konservatorių rėmėjai po pastarųjų rinkimų staiga rovė į viršų ir ant „bažnytinės lėkštelės“ padėtą sumą viršijo daugiau nei dvigubai. Labiau nei keista ir todėl, kad šią partiją parėmusiųjų skaičius nuo 28 rajono gyventojų (2016 m.) sumažėjo iki 22 (2020 m.). Galimas dalykas, šiuos rodiklius pakėlė vienas ar keli rėmėjai, gavę gerokai didesnes, o gal net labai dideles pajamas. Kaip rodo VMI pateikiami duomenys, net 154 rėmėjų suteikta paramos suma viršijo 1500 eurų, jie bendrai atseikėjo 925 tūkst. 730,87 Eur sumą, t. y. kiekvienas vidutiniškai po 6011 Eur. Turint omenyje, kad paramai galima buvo skirti tik kiek daugiau nei 2 proc. sumokėtos Gyventojų pajamų mokesčio dalies, galima įsivaizduoti, kokius uždarbius šie 154 rėmėjai gavo.

O gal Vilniuje patekėjusi saviškių žvaigždė rajone gyvenantiems konservatorių ir krikdemų rėmėjams tapo geru pasipelnymo šaltiniu, už ką partijai šįmet ir buvo atsidėkota didesne atnaša? Jei taip, kaip tada su ta biblijos tiesa, kad lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį, negu turtuoliui įeiti į Dievo Karalystę? Čia pirmiausia retorinis klausimas ponui Gabrieliui su Austėja.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Daugiausiai paramos rajone surinko Lietuvos regionų partija, turtingiausi – konservatorių rėmėjai"

  1. Dainius Graužinis parašė:

    Labai įdomūs duomenys. Gaila, kad Gintaras mano, kad rajone tėra 2 partijos, todėl apsiribojo tik jomis. Bent jau man atrodo, kad sekančiuose rinkimuose antra pagal populiarumą partija nebus iš šitų dviejų.

    Labai idomūs tie mistiškieji 154 rėmėjai. Iš kur tiek turtuolių tarp mūsų ir kokioms įstaigoms nusėdo jų milijonas?

    Gal galėtumėte įmesti nuorodą į šaltinį. Pats pasidomėčiau situacija su kitomis partijomis. Gal papildyčiau komentaru straipsnį apir praleistus skaičius.

Comments are closed.

scroll to top
+