Daugiau nei šimtą tūkstančių litų kainavusi Koncepcija patvirtinta. Kada sulauksime pasekmių?

Infrastruktūros skyriaus vedėjas, socialdemokratų lyderis Robertas Bartulis posėdyje aiškiai pasakė - jei koncepciją pavyktų įgyvendinti, šiluma pabrangtų.

Infrastruktūros skyriaus vedėjas, socialdemokratų lyderis Robertas Bartulis posėdyje aiškiai pasakė - jei koncepciją pavyktų įgyvendinti, šiluma pabrangtų.

Praėjusiame rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinta Širvintų rajono šilumos ūkio plėtros specialiojo palno koncepcija, kuri kainavo daugiau nei 117 tūkst. Lt.

Iš tiesų įspūdinga suma. Atrodytų, kad ir koncepcija turėtų būti „mirtinai“ reikalinga, tačiau tarybos ir komitetų posėdžiuose buvo išsiaiškinta, kad bent jau kol kas ši koncepcija yra praktiškai neįgyvendinama.

Maža to, jei vis dėlto ją pavyktų įgyvendinti, širvintiškiams brangtų šiluma. Tai aiškiai iš tribūnos pasakė Infrastruktūros skyriaus vedėjas, socialdemokratų lyderis Robertas Bartulis.

Tiesa, koncepcijos įgyvendinimas būtų įmanomas tik tada, jei atsirastų papildomų pinigų (žinant dabartinę rajono situaciją, to tikrai neatsitiks) arba jei „Širvintų šiluma“ sutiktų priimti ne vieno tūkstančio litų reikalaujančius įsipareigojimus (tikėtina, kad taip irgi neatsitiks). Tad šiuo metu brangioji koncpecija, galima sakyti, neturi realios naudos širvintiškiams.

Kyla klausimas, kam ji iš viso buvo reikalinga?

Pasirodo, kad rengiant šią koncpeciją buvo vadovaujamasi Vyriausybės atstovo reikalavimu.

Taigi Širvintų rajono šilumos ūkio plėtros specialiojo plano koncepcija, matyt, buvo parengta vien tam, kad viskas įtilptų į biurokratinius rėmus.

„Kodėl mažas rajonas privalo išleisti net 117 tūkst. Lt? Juk ir patys valdantieji leido suprasti, kad koncepcija dabartinėmis sąlygomis nėra įgyvendinama. O keisčiausia, kad nors buvo aiškiai pasakyta, jog jei koncepcija įsigalios, Širvintų miesto gyventojams iš dalies brangs šiluma, valdantieji vis tiek nori balsuoti už šį projektą,“ – piktinosi opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė.

Tiesa, niekas nepaklausė širvintiškių, ar jie norėtų mokėti tokius didelius pinigus vien už tai, kad kada nors ateityje (jei atsiras lėšų) jiems brangs šiluma. O atsakymas kol kas pateikiamas tik vienas: visi taip daro, tad darysime ir mes.

Tik ar nebus taip, kad vėliau teks gailėtis? Pinigai jau išleisti, koncepcija patvirtinta, tad kelio atgal – nėra.

Matyt, toks valdančiųjų sprendimo projektas tik dar kartą patvirtina, jog didesnės sąskaitos yra pačių širvintiškių reikalas.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top