Dar kelios Savivaldybės vadovų klastotės perpildė kantrybės taurę

Rugpjūčio 16 dieną „Širvintų krašte“ išspausdinome Stepono Liktoravičiaus straipsnį „Atostogaudamas dirbo, o dirbdamas atostogavo. Kas?“ Rašėme, kad rugpjūčio 1 dieną, penktadienį, administracijos direktorius Pranas Kamienas atostogaudamas Nidoje pasirašė du įsakymus: „Dėl komisijos skundui ištirti“ ir „Dėl pinigų grąžinimo V. Grygelevičienei“, o rugsėjo 6 dieną, kai direktorius jau buvo grįžęs iš atostogų, už jį direktoriaus įsakymus pasirašinėjo rajono meras Kęstutis Pakalnis. Apžvalgininkas rėmėsi Savivaldybės interneto tinklalapyje rugpjūčio 13 dieną buvusia informacija.

Perskaitę laikraštyje kritinę medžiagą rajono vadovai, užuot „nuriję piliulę“ ir perspėję Dokumentų valdymo skyriaus specialistus, kad šie ateityje būtų atidesni ir atsakingiau rengtų ir viešintų potvarkius bei įsakymus, sumanė kitą gynybos būdą – atvirą korespondentų, sąžiningai vykdančių savo pareigas, puolimą. 

Buvo pakeistos administracijos direktoriaus įsakymų Nr. 9-470 ir Nr.9-471 datos iš rugpjūčio pirmosios į rugpjūčio ketvirtąją, o rajono mero K. Pakalnio pasirašyti direktoriaus įsakymai pervadinti mero potvarkiais ir perkelti į jiems skirtą vietą tinklalapyje. Taigi, dar rugpjūčio 15 dieną internete buvę dokumentai – tokie kaip aprašyti „Širvintų krašto“ laikraštyje, buvo suklastoti, o laikraščio apžvalgininkas Steponas Liktoravičius užpultas, kad paskelbė melagingus, tikrovės neatitinkančius faktus. Rajono vadovai (o, mūsų manymu, tai tikrų tikriausieji dokumentų klastotojai ir žurnalistų persekiotojai už pagrįstą kritiką) Savivaldybės tinklalapyje išvadino apžvalgininką Steponą Liktoravičių neskiriančiu mero potvarkio nuo Savivaldybės direktoriaus įsakymo, buvusiu ilgamečiu partiniu darbuotoju (S.Liktoravičius 13 metų dirbo matematikos mokytoju ir jau dvidešimt trečius metus yra rajono laikraščio korespondentas. Jam dar nėra 60 metų. Ar „ilgamečio partinio darbuotojo“ vardo suteikimas jam nėra tikrų tikriausias melas ir žmogaus įžeidimas?).

Visa laimė, kad šių laikų techninės galimybės leidžia klastotojus išvilkti į dienos šviesą. Specialistai surado, kad būtent tokie, kaip „Širvintų krašte“ aprašyti, dokumentai dar buvo internete rugpjūčio 15 dieną, 21 valandą 30 minučių ir 32 sekundės.

Štai kokie dabartinių rajono vadovų, atėjusių į valdžią su Darbo partijos vėliava, išdavusių ją ir už juos balsavusius žmones, bet valdžios neatsisakiusių ir niekam neatsiskaitančių, darbo metodai. Administracijos direktorius Pranas Kamienas buvo paskirtas į pareigas kaip Krikščionių demokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas. Dabar ši partija susijungė su Tėvynės sąjunga, kuri yra rajono tarybos opozicijoje ir balsavo prieš P.Kamieno skyrimą direktoriumi. Kam dabar atsiskaito už savo veiklą ir jis?

Apie ką rašoma Širvintų savivaldybės tinklalapyje – „Informacija gyventojams“, „Savivaldybės pozicija“ ?

Parašyta, kad pateikti melagingi, tikrovės neatitinkantys faktai. Atseit Savivaldybės administracijos direktorius Pranas Kamienas atostogavo nuo liepos 28 d. iki rugpjūčio 1 d. įskaitytinai, o jo įsakymai pasirašyti rugpjūčio 4 dieną, grįžus iš atostogų. Rašoma, kad rugpjūčio 6 dieną Savivaldybės meras Kęstutis Pakalnis pasirašė potvarkius „Dėl sąrašo patikslinimo“, „Dėl komisijos skundui ištirti“, „Dėl organizacinio komiteto žirgų lenktynėms sudarymo“.

Teigiama, kad „Širvintų krašto“ laikraštyje pasirodantys straipsniai ir reportažai kenkia ne tik Savivaldybės, bet ir rajono įvaizdžiui, žemina rajono gyventojų orumą, diskredituoja rajoną; nepaisoma moralės ir etikos normų, laikraštyje spausdinami melagingi, demagogiški straipsniai klaidina žmones, nepaisoma moralės ir etikos normų…

Giriamasi, kad naujajai rajono valdžiai vos pusantrų metų, o pasikeitimai – akivaizdūs, kad pagražėjo centras, baigiama rengti rekreacinė zona, neliko Plento gatvėje buvusio „vaiduoklio“, įgyvendintas „Vieno langelio“ principas, įrengti informaciniai stendai, suoliukai, šiukšlių dėžės, fontanas…

Drįstama rašyti, kad apie tai „Širvintų krašto“ laikraštyje informacijos nerasime, kad korespondentai kryptingai formuoja neigiamą viešąją nuomonę, kad Savivaldybės ir administracijos vadovai neveiklūs, neryžtingi, kad egzistuoja korupcija, kad jų tikslas ne informuoti, bet dezinformuoti rajono žmones.

* * *

Gerbiamieji, rajono vadovai! Rajono įvaizdį ir gyventojų orumą savo klastotėmis ir demagogija žeminate ir rajoną diskredituojate būtent jūs. Apie moralę geriau patylėkite…

Jūsų valdžiai – ne pusantrų metų, o tik aštuntas mėnuo. Pernai jūs dirbote vadovaudamiesi Darbo partijos, su kurios vėliava atėjote į valdžią, programa ir kontrole. Tikrai ne jūsų nuopelnas gražiai sutvarkytas miesto centras, Upelio mikrorajono šaligatviai ar pradėta remontuoti buvusi Poliklinika, rekreacinė zona prie „Žuvėdros“ bei Savivaldybės rūmų remontas. Jūs „pasižymėjote“ tik tuo, kad lig šiol nesugebėjote pabaigti buvusios Savivaldybės administracijos vadovės dar pernai pradėtų darbų. Ne jūsų nuopelnas, kad neliko Plento gatvėje „vaiduoklio“. Jį nugriauti R.Olšauską įpareigojo teismas. „Vieno langelio“ principo įgyvendinimas – taip pat ne jūsų, o pernykštės valdžios nuopelnas. Šiemet jūs nepadarėte NIEKO, išskyrus tai, kad uždarėte kelias mokyklas ir palaiminote keturių reaktyvinių lėktuvų stiprumo garsu kaukiančios Dujų perpumpavimo stoties netoli Jauniūnų statybą. Penite rinkėjus savo asmeninėmis vizijomis – ir viskas. Miesto ir rajono gyventojai tai mato ir supranta. Įsiklausykite. Visi tik ir kalba, kad nesugebate nei šiukšlių išvežti, nei iškasinėtų miesto gatvėse griovių užversti.

Padarykite nors vieną svarbų gerą darbą, „Širvintų kraštas“ būtinai apie tai parašys. Prisiminkite, skaitytojai ne taip seniai net pyko, kad pamatome kiekvieną vadovų rūpesčiu pastatytą suoliuką, pasodintą medelį, suremontuotą šaligatvį, įrengtą šviestuvą…

„Širvintų krašto“ redakcija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

9 Atsakymai į “Dar kelios Savivaldybės vadovų klastotės perpildė kantrybės taurę”

 1. Anonimas parašė:

  Gyvenimas trumpas ,o melo kojos dar trumpesnės .Ką pagaliau vadina buvęs TSKP narys banditais ?Sunku visą gyvenimą skleidus melą , tapti tiesos nešėju.

  ,,Banditų sūnus“

 2. Janė parašė:

  Tai kodėl sarmatinasi tai pripažinti?
  Janė

 3. Fedia parašė:

  TO Jane. Tai gal pone galit pasakyti ka jis dirbdamas partsekretoriumi blogo padare? O jai norite tik priminti, kad jis buvo TSKP narys,tai galiu jums ponia pasakyti,kad tarybiniais laikais visi siek tiek issilavine zmones buvo TSKP nariais. Jai paimsit koluki tai nuo pirmininko iki fermos brigadininko buvo TSKP nariai. Aisku buvusiu banditu vaikai, o taip pat zekai partiniais buti negalejo.Su pagarba TSKP narys.

 4. Fedia parašė:

  TO Jane. Tai gau pone gali pasakyti kas jis dirbdamas partsekretoriumi blogo padare? O jai norite tik priminti kad jis buvo KPSS narys,tai galiu jums ponia pasakyti,kad tarybiniais laikais visi siek tiek issilavine zmones buvo TSKP nariais. Jai paimsit koluki tai nuo pirmininko iki fermos brigadininko buvo TSKP nariai. Aisku buvusiu banditu vaikai o taip pat zekai partiniais buti negalejo.Su pagarba TSKP narys.

 5. Janė parašė:

  Kokia rugsėjo 6 -oji? datos 5 priekį? Steponas t.p. klastotojas?. kažkodėl pamiršo, kad dirbo partsekretoriumi Čiobiškio kolūkyje. Įdomiai save buvusi direktorė tapatina su buvusia valdžia. Ir ji tur būt įsivaizduoja, kaip kažkada „Mes, Liudvikas XVI“. Juokinga.

 6. igou parašė:

  Nu bendrabuti sunaikino. Ar cia ne darbas?

 7. skaitytojas parašė:

  pabuve ,kaip ten rasote tik 8 men.nieko nepadare,.o naikinti sugeba net ankstesnes valdzios sprendimus,linkiu,kad tik Jie patys prisilaikytu tu morales normu apie kurias taip raso.

 8. Simas parašė:

  nu geras nors karta aiskus geras konkretus straipsniukas

 9. Visiii parašė:

  kantibe pilas per krastus jau tikrai nesamones daro

Comments are closed.

scroll to top
+