
Lakstymai po Seimo frakcijos seniai jokia naujovė, tačiau nemunietė Agnė Širinskienė užfiksavo rekordą, kurį bus ne taip lengva sumušti. Nereikėjo nė dviejų mėnesių, kai 2024-ųjų lapkričio 15-ąją prisiekusi Seime pastoracinės teologijos specialistė iš Remigijaus Žemaitaičio lovos persikraustė po Sauliaus Skvernelio antklode.
Iš esmės mažai kas ir pasikeitė, bent jau valdančiosios frakcijos galvos apsimeta esančios ramios, kaip belgai. Nemažą komandą į Seimą atsivedęs Žemaitaitis būtų linkęs sutikti, kad bobai išgriuvus iš ratų bus lengviau arkliui. Širinskienę priglaudęs Skvernelis savo ruožtu purto galvą jos neagitavęs išdavystei, o socialdemokratai šiame žingsnyje nepasigenda kokybės. Esą, čia tik kiekybės klausimas, o dėl naujo Širinskienės sanguliavimo valdančiųjų pajėgos juk nesumažėjo nė vienu pėstininku.
Skvernelio vedamas sąrašas Širinskienės lūkesčių prieš rinkimus neatitiko dėl abejonių, ar jam pavyks toli peršokti 5 proc. ribą. Nuo to juk priklausytų mandatų skaičius, o į sąrašą priimta Širinskienė jame tikrai negrotų vienos iš pagrindinių partijų. Kas, jei Agnė liks už brūkšnio?
Galima buvo prašytis pas Karbauskį, bet ir tam Seimas prieš rinkimus nebuvo kišenėje. Tad Agnė Širinskienė ir pasirinko Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno Aušrą“, kuriame jai buvo garantuota netgi antra vieta po viešpaties, o tuo pačiu ir mandatas, kurį apklausų rengėjai kone prievarta bruko nemuniečiams į rankas. Jei kiekviena virėja, anot Lenino, gali valdyti valstybę, kuo tada nemuniečiai už ją prastesni?
Nė dviejų mėnesių neiškentėjusi smarvės, tvyrančios nuo „Nemuno aušros“, Agnė Širinskienė pirmiausia aiškina neatlaikiusi įvairių teistų elementų kompanijos. Tų smirdukų žurnalistams ji neįvardija ir sako: patys ne kartą rašėt, žinot. Tarsi prieš rinkimus Agnė nebūtų mačiusi, ką paskui save veda į Seimą. Taigi, kad veda. Startavusi antra sąraše ir tokioje pozicijoje pasiekusi finišą, Agnė Širinskienė paskui save atitempė būrį netyčiukų, kuriems, ko gero, tai buvo vienintelė ir, tikėkimės, paskutinė proga po Seimą vaikščioti ne kaip turistams.
Širvintų rajono rinkėjai, tiesa, nelabai dėl tų turistų kalti. Jei ir palaikė ką, tai Žemaitaitį su Agne, kurie paskui save traukė karučius su visu tuo politiniu balastu.
Pirmąsyk pamaloninti Agnę Širinskienę jie galėjo per Seimo rinkimus 2016 metais, balsuodami už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą. Tada daugiamandatėje Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje ši veikėja gavo „net“ 58 pirmumo balsus. Pavyzdžiui, 3 jų davė Širvintų miesto rinkimų apylinkės rinkėjai, 6 – balsavusieji I. Šeiniaus rinkimų apylinkėje.
Labiau su ja mūsiškiai rinkėjai susipažino per Seimo rinkimus 2020-aisiais, kai ponia kandidatavo tuometinėje Molėtų-Širvintų vienmandatėje rinkimų apygardoje. Tada pirmame ture ji gavo kiek mažiau nei 1,5 tūkst. balsų, liko tik ketvirta ir iš tolesnės kovos pasitraukė. Bet daugiamandatėje apygardoje Agnė Širinskienė jau surinko dešimt kartų daugiau balsų – 578, iš jų 46 Širvintų miesto apylinkėje, 83 – Igno Šeiniaus.
Per šiuos rinkimus širvintiškiai ponią Agnę galėjo reitinguoti „Nemuno aušros“ sąraše. Partijos vedlio ji neaplenkė, bet šalies tendencija išlaikyta – sąraše ji stovi iškart po Remygos. Pavyzdžiui, Širvintų miesto rinkimų apylinkėje Remigijus gavo 81, o Agnė – 61 pirmumo balsą, Igno Šeiniaus apylinkėje Remigijus – 107, o Agnė – 87. Kiti nemuniečiai skaičiavo trupinius.
Ir štai, buvusi viena pagrindinių karvedžių „Nemuno aušroje“, Agnė Širinskienė strimgalviais atlėkė pas Skvernelio demokratus. Tuos pačius, kuriuos prieš ketverius metus po jų skyrybų su Karbauskiu išvadino „šutve valdžios ištroškusių žmonių“ ir ragino lyg „žąsims neiti paskui kiekvieną, kas duoda gardesnį ar lengviau pasiekiamą kąsnį“. Negailėjo ji tada pašaipėlių ir pačiam Sauliui Skverneliui, jo poelgius vadindama berniukiškais, įskaudintais pralaimėjimo Prezidento rinkimuose. Ir t. t., ir pan.
Ar Lietuvai geriau, kad Agnė Širinskienė paliko Žemaitaitį vienui vieną jo laukiančių didelių išbandymų akivaizdoje? Panašu, kad didesnei daliai Lietuvos piliečių jau ne pirmus rinkimus apskritai nesvarbu, ką rinkti ir išrinkti. Kaip kitaip paaiškinsi tas vos vieną kadenciją putojančias gelbėtojų bangas.
Prieš rinkimus užsipuolusi Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę, kad ji Žemaitaitį apkaltino meluojant dėl Jono Pinskaus balsavimų Seime, Agnė Širinskienė jos elgesį vadino „isterija“ ir skelbėsi išsiuntusi raminamųjų vaistų paketą. Dar neseniai Žemaitaitį užstojusi krūtine, ponia Agnė jo tikrai nepamirš. Gal dabar jam šoks padėti. Tik kokius raminamųjų paketus, o gal piliules politinei potencijai sukelti ji Žemaitaičiui siuntinės apkaltos atveju, galima spėlioti. Kad Agnė tikrai gels ir nesislėps Skvernelio šešėlyje, neabejokime. Čia jos tokia veiklos taktika, padedanti kaupti politinius dividendus. Kiti Seime ragina vaikus imtis pagaliukų, dar kiti daro vaikus žuvies pardavėjoms ir po Seimą nešioja kelnes su užtrauktuku pasturgalyje.
Dėl rekordiniu greičiu prisirpusio Agnės Širinskienės atsivertimo labiausiai turėtų sunerimti socialdemokratais pasivadinę politiniai melagiai. Jiems valdančiosios koalicijos perkrovimas anksčiau ar vėliau gali tapti neišvengiamas. Trečio brolio teisėmis į koaliciją priimtas Skvernelis su Agnės atėjimu stiprina savo jėgas ir ambicijas. Socialdemokratų, žinoma, jis kol kas neišduos dėl turimų postų ir grėsmės vėl atsidurti opozicijoje. Na, o kai paskui Agnę pas Skvernelį patrauks ir eiliniai Žemaitaičio irkluotojai, socialdemokratams bus tiesiai pasiūlyta kilnoti rankas už Skvernelio aplinkos projektus. Praėjusioje kadencijoje konservatoriai neprastai atsilaikė prieš laisviečių šantažą, tik ar tokį pat tvirtą stuburą turi socialdemokratai, kyla didelių abejonių.
Gintaras Bielskis
Tai publikacijos anonsas. Visą šį ir kitus straipsnius skaitykite laikraštyje.