Apie sodininką ir grafą

Pamenu, anuomet išmetęs gerą kaušą naminio alaus, koks žilaūsis diedukas visa gerkle užtraukdavo:

„Mano tėvas buvo kalvis,
Padėjėjas buvau aš.
Mano tėvas kaustė arklius,
O aš kausčiau kumeles!“

Žiūrėk, kitame stalo gale atsiliepdavo:

„Mano tėvas buvo stalius,
Padėjėjas buvau aš.
Mano tėvas darė lopšius,
O vaikus mergoms tai aš!“

Sugalvodavo ir daugiau kupletų. Žmonės taip pasijuokdavo iš šeimyninių dinastijų, nors profesijos perdavimas iš rankų į rankas būdavo ne toks jau retas dalykas. Traktorininko vaikui žmonės pranašaudavo traktorininko ateitį, pirmininko vaikui matė pirmininko kėdę. Sakė, toks likimas. Gudresni kalbėjo apie genus. Na o tie, kam būdavo pačiuožęs stogas, minėdavo, kad gyvenimo kelią lemia kažkokia karma.

Pasiklausęs tokių kalbų, nuo mažens tėvo replėmis knibinėjau elektros laidus, mat pagal tą karmą turėjau valgyti elektriko duoną. Deja, likimas pasišaipė – tenka užsidirbti, kaip žmonės sako, rašant pievas.

Turbūt esu išimtis iš taisyklės, mat šis Seimas galutinai atskleidė, kad tikrai egzistuoja dinastijos, net tarp politikų. Išeidama į Europos parlamentą, buvusi Seimo narė Aušra Maldeikienė Lietuvai paliko sūnų Matą. Buvęs Seimo narys, buvęs europarlamentaras Valentinas Mazuronis dar anksčiau į Seimą atsivedė sūnų Andrių, kad vietos po saule, ginkdie, neužimtų koks svetimas. Į politiką, kaip sakė, „ant bajerio“ atplaukęs Seimo pirmininkas, „vienas iš trijų valstybės vadovų“ Arūnas Valinskas, pasirodo, turi savęs vertą politiko duonos valgytoją – sūnų Arūną (jaunesnįjį). Apie pagyvenusių moterų meilužių paieškas Egipte atviravusi parlamentarė Aušrinė Pavilonienė Lietuvai „davė“ net konservatoriams galvos skausmą keliantį sūnų Žygimantą. Seimo narys Eugenijus Gentvilas Seime apskritai sudarė šeimyninę brigadą su sūnumi Simonu ir darbuojasi petys petin. Na o apie tai, kad patriarcho Vytauto Landsbergio šeimyninę liniją Seime tęsia anūkas Gabrielius Landsbergis atskirai iš viso neverta kalbėti.

Topteli, kad į šią išskirtinę kompaniją, ko gero, neblogai įsipaišytų ir buvusio Seimo nario Petro Čimbaro sūnus Modestas. Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje rinkto Petro Čimbaro atžalai irgi buvo matuojamas politiko kostiumas, tik Seimo narys prašovė su dydžiu. Nereikėjo laužtis į Žemės ūkio viceministro kabineto duris. Vykdomoji valdžia laikinesnė, nei įstatymų leidžiamoji. Nors ir padalyta kadencijomis, bet dinastijos kadencijomis neskaičiuojamos. Kartą karūnavo, tai iki grabo lentos. Būtų Petras Seimo narės padėjėja ne savo žmoną, o sūnų įdarbinęs, viskas būtų kaip toje dainoje. Iš pradžių Modestas būtų pakaustęs kumeles, paskui apie ilgakojes Seimo tarnautojas pasisukiojęs. Kad sūnelis tai moka, pailiustravo „Instagrame“ apsikabinęs guminę moterį. Su tokiom kompetencijom dieną naktį kalk naują dinastiją.

Kaip tyčia prisiminiau ir seną anekdotą, aktualų aptariamai temai.

Dvaro arklininkas klausia sodininko:

 • Ar tiesa, kad jau dešimt metų grafas miega su tavo žmona?
 • Tiesa, miega, – sako sodininkas.
 • Ir tu taip paprastai apie tai kalbi?!
 • Matai, aš irgi dešimt metų miegu su grafiene.
 • Tada viskas gerai!
 • Kas čia gero? Grafas jau dešimt metų man daro sodininkus, o aš dešimt metų jam darau grafus!

Va taip ir čia – jei jau esi Seimo narys, tai į gyvenimą ir leisk Seimo narius. Išimčių, žinoma, būna, bet jos tik patvirtina taisyklę…

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

5 Atsakymai į “Apie sodininką ir grafą”

 1. pastebėjimas parašė:

  Spjaudymas eina iš grafomanų ir tipomanų.

 2. Dainius Graužinis parašė:

  Parašė kažkas iš Jūsų komandos. Gal ne Gintaras. Nors pati citata buvo nukopijuota iš interneto platybių, bet nėra tai labai svarbu. Mintys labai geros ir teisingos.

  Varžytis derėtų idėjomis, pasiūlymais ir projektais, o ne kas ką labiau apspjaus.

 3. admin parašė:

  Dainiui Graužiniui: tai buvo kažkurio komentatoriaus mintys.

 4. du batai parašė:

  Ačiū autoriui už taiklias įžvalgas. Puiku. Man taip pat patinka Varnalėšų istorijos. Taip visada taikliai, ju humoru.

 5. Dainius Graužinis parašė:

  Gintarai, o kas čia prieš mėnesį rašė:

  „Vienintelis paukštis, kuris puola erelį yra varnas. Jis įsikimba nagais ereliui į nugarą ir snapu kapoja. Tačiau erelis nekovoja su varnu, nesistengia jo numesti. Jis neeikvoja tam savo jėgų. Erelis išskleidžia sparnus ir tiesiog kyla ir kyla aukštyn į dangų. Kuo aukščiau kyla, tuo mažiau oro varnui lieka, kol varnas neišlaiko oro trūkumo ir nukrenta.

  Nekovokite su savo priešais, kenkėjais, kritikais, skriaudėjais, pletkininkais, pavyduoliais. Nekreipkite dėmesio į tuos, kurie sako, kad tu negali, kad neįmanoma… Nekovokite su savo ribojančiomis mintimis, įsitikinimais, baimėmis, vaikystės skriaudomis, tiesiog pakilkite aukščiau, pakelkite savo vibracijas. Žinokite, ko norite ir kur einate, turėkite tikslą ir kilkite link jo, neeikvokite jėgų, tiesiog eikite savo pasirinktu keliu, savo tikslo link, ir visi trukdžiai po truputį atkris savaime“

Comments are closed.

scroll to top