Anot valdančiųjų, maistas Lietuvoje – jau prabangos prekė

15min.lt

„Vakar mūsų valdantieji tiesiog nusišluostė kojas į Lietuvos žmonių problemas,“ – trečiadienio popietę savo Facebook’o paskyroje konstatavo Seimo narys Jonas Pinskus, ir pridūrė, kad Lietuva dabar alsuoja vieningu ritmu: išgyvename Ukrainos karo siaubą ir esame susitelkę į paramą bei pagalbą ukrainiečiams. – „Viskas gerai. Tą jaučiame ir visa tai darome iš širdies. Tačiau kaip gyvena mūsų Lietuvos žmonės?“

Kaip pastebi politikas, nereikia būti akliems, kad matytume, kaip auga kasdieninių maisto produktų, elektros, dujų, kietojo kuro kainos. Jos ir toliau augs. Ir dėl išorinių, ir dėl vidinių ekonomikos veiksnių. Tik ar nuoširdžiai padėdami ukrainiečiams, galime nubraukti Lietuvos žmonių problemas? Juk tas, kas tvirčiau stovi ant kojų, tas ir stipresnis, tas tvirtesnį pagalbos petį atkiša, dosniau pasidalija tuo, ką turi.

Su Andriumi Palioniu, kolega Lietuvos regionų partijoje ir taip pat pavadintoje Seimo frakcijoje, mūsų krašto žmonių į Seimą išrinktas Jonas Pinskus parengė ir pateikė įstatymų pataisas dėl lengvatinio PVM VISIEMS maisto produktams. Taip pat ir elektrai, dujoms, malkoms. Nes tai – mūsų – Lietuvos žmonių – kasdienybė. Ir ne tik. Tai juk ir čia atvykstančių ukrainiečių išgyvenimo sąlygos. Tūkstančiai ukrainiečių, savo tėvynėje praradę namus, pajamų šaltinius, neretai ir gyvenimo santaupas, lankysis mūsų parduotuvėse ir kartu su vilniečiais, ukmergiškiais, širvintiškiais pirks duoną, sviestą, bulves, geriamąjį vandenį, druską… Pirks tam, kad galėtų išgyventi. Ir mokės už šiuos būtinus maisto produktus tą kainą, kuri jiems yra labai ir labai didelė.

Tarsi įžvelgdami tokią situaciją, politikai siūlė valstybei šiuo sunkmečiu padėti žmonėms išgyventi.

Seime Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio iniciatyvą palaikė 56 Seimo nariai. Tiek buvo per mažai, kad įstatymas dėl lengvatinio PVM būtų priimtas. Prieš balsavo 32, susilaikė 27 Seimo nariai. 26 Seimo nariai balsavo kojomis. Turbūt suprasdami, kad pagal partines direktyvas privalo atmesti įstatymo projektą, tačiau išsigando, kad nebus kaip savo pasirinkimą paaiškinti rinkėjams.

Neapsiriksime pasakę, kad iniciatyvos nepalaikė tie, kurie neseniai balsavo už mokamus PGR tyrimus, kurie pasisako už visuomenėje kontravertiškai vertinamas iniciatyvas dėl tos pačios lyties partneryste pridengtas santuokas, už tariamai silpnų kvaišalų legalizavimą. Kas pasirengę senolio ambicijas tenkinti jį prilygindami Prezidentui.

„Nors didžioji dalis Seime tikrai buvo, – apie pasislėpusius „po lapais“ rašo Jonas Pinskus. – Labai kviečiu visus pasižiūrėti į balsavimo duomenis. Jie puikiai parodo, kad Seimo valdantieji tiesiog užsimerkė prieš savus žmonės. Ir ne tik jie“.

Oponentai teigė, kad naudos iš sumažinto PVM nebus, nes „naudą pasiims prekybininkai“. Nors Jonas Pinskus teigė, kad „Lenkijoje prekybininkai to nepadarė“, kaimynų patirtis mums ne pavyzdys. Kaip suskaičiavo konservatorius M. Majauskas, dėl maistui taikytino 5 proc. PVM biudžeto netektys siektų daugiau kaip 100 mln. eurų.

Tik ar ponas Mykolas kokiais nors „šimtais milijonų“ įvertino, kiek verslas ir vartotojai praras dėl sumažėjusios apyvartos?

Prie konservatorių-liberalų-laisviečių prisišliejo ir dalis gražbyliaujančių V. Blinkevičiūtės socialdemokratų, ir iš S. Skvernelio „Vardan Lietuvos“.

„Užtai menstruacinėms higienos priemonėms ir elektroninėms bei audioknygoms PVM sumažinsime!“ – pastebi Jonas Pinskus.

Šis pastebėjimas ne iš lubų. Seime tą patį antradienį, kai buvo nepriimtos pataisos dėl lengvatinio PVM, po pateikimo buvo pritarta socialdemokratų pasiūlymui, kad menstruacinėms higienos priemonėms būtų taikoma mokestinė lengvata. Projektą dėl lengvatinio PVM tarifo pristačiusi Seimo narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė pabrėžė, kad ši iniciatyva kilo iš partijos jaunimo. „Menstruacinės higienos priemonės yra būtinybė, bet joms taikomas toks PVM, tarsi jos būtų prabangos prekė“, – pažymėjo Seimo narė.

Gal ir nenorėdama, ponia Dovilė šiuo savo pasakymu akcentavo, kad Seimo daugumos sprendimu maistas Lietuvoje jau yra prabangos prekė, be kurios galima būtų ir apsieiti. Tuo tarpu be Laisvės frakcijos narės Monikos Ošmianskienės pasiūlytų elektroninių ir audioknygų bei vadovėlių, Lietuva neišgyvens. Nuo 2023 metų tam pasiūlyta taikyti 9 proc. PVM. Seimas už!

Tikėtina, iniciatyvos tuo nesibaigs. Galbūt atsiras siūlymų mažinti PVM vibratoriams, sekso lubrikantams, erotiniams latekso kostiumams, kompiuteriniams žaidimams, paspirtukams, manikiūro ir pedikiūro paslaugoms…

Gerbiamieji politikai. Šie siūlymai – ne Jūsų politiniams žaidimams. Tai iš Lietuvos žmonių, gyvenančių visuose regionuose girdimas pagalbos šauksmas. BŪTINYBĖ, į kurią mūsų valdantieji tiesiog nusišluostė kojas.
Nėra pinigų. Netektys biudžetui.
Nepaisant to, kad iš to paties biudžeto net esant sunkiai pandeminei situacijai galėjo lengva ranka numatyti per 70 milijonų nelegalių migrantų apgyvendinimo kioskeliams!
Pikta. Apmaudu. Neteisinga. Sunku matyti ir girdėti valdančiųjų postringavimus, visiškai ignoruojant savų žmonių išgyvenimo klausimus,“
– savo įrašą baigia Jonas Pinskus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top