Kam atstovauja tuščiakalbis Seimo narys?

Per karantiną Seimo kavinėje pietaujantis parlamentaras. Nuotr. iš archyvo.

Artėjant Seimo rinkimams partijos pristatė savo siūlomus kandidatus, jie įvairiausiais būdais reklamuojami ir už juos agituojama. Socialdemokratų partija Širvintų-Molėtų vienmandatėje rinkimų apygardoje pasiūlė Algirdą Sysą. Jis figūruoja ir partijos rinkiminiame sąraše.

A.Sysas yra vienas iš ilgasėdžių Lietuvos parlamentarų. Būdamas 66 metų, Seime jis sėdi jau 6 kadencijas – 24 metus. Sveikatos specialistai tokio garbaus amžiaus žilaplaukius ir žilabarzdžius jau priskiria rizikos grupei. Laikas būtų ir A.Sysui išeiti į politinę pensiją, tačiau jis tiki dar septintą kartą patekti į parlamentą ir savo 70-metį sulaukti būdamas Seime. Matomai, kad socialdemokratų partija neturi pakankamai tokių politikų, su kuriais būtų siejama valstybės ateitis, jos progresas ir tobulėjimas.

Per savo politinę karjerą A.Sysas nei karto nebuvo išrinktas į Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje, vis per partinį sąrašą. Penkis kartus jis bandė laimę Vilniaus miesto Šeškinės ir Antakalnio rinkimų apygardose, bet vilniečiai juo nepasitikėjo. Iš Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktų finansinių ataskaitų atsiskleidžia, kad partija 2016 metais A.Sysui rinkimams j Seimą paskyrė 19 tūkst. eurų, o savų pinigų rinkimams jis neskyrė nė vieno euro. Kai reikia finansuoti savo rinkiminę kampaniją – tuoj į krūmus. Geras gyvenimas iš svetimos kišenės, bet kokia supuvusi moralė. Dabar A.Sysas nusprendė prasibrauti į Seimą Širvintų-Molėtų apygardoje, bet visos viltys ir vėl per sąrašą, nes jei Vilniui neįtiko, vargu ar tiks Širvintų bei Molėtų rinkėjams.

Visiems žinoma, kad socialinė atskirtis Lietuvoje milžiniška. Apie jos mažinimą, socialinį teisingumą, emigracijos mažinimą, progresinių mokesčių įvedimą A.Sysas jau 24 metus kalba Seime. Jis nuolat dirbo Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete, buvo šio komiteto pirmininkas, tačiau nei socialinė atskirtis sumažėjo, nei emigracija pristabdyta. Reikalai nė iš vietos, o jis vis dar žada gelbėti skurstančius, nors jo darbai nuo kalbų skiriasi akivaizdžiai.

Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje įvestas griežtas karantinas daugelį žmonių privertė suveržti diržus, iškilo aštri žmonių išgyvenimo problema. Vyriausybė pasiūlė po 200 eurų išmokėti pensininkams. LSDP frakcija Seime šioms išmokoms nepritarė, o A.Sysas pasididžiuodamas net pasiskelbė, kad vienas iš nedaugelio balsavo prieš išmokas. Prezidentas G.Nausėda pasiūlė šeimoms, auginančioms vaikus, skirti po 120 eurų vienkartines išmokas. Absoliuti dauguma parlamentarų tam pritarė, tačiau A.Sysas ir vėl buvo prieš. Priešindamasis pensininkų, vaikų išmokoms, jis nustatė save prieš tuos žmones, iš kurių dabar tikisi balsų rinkimuose.

Šis politikas savo antihumaniška laikysena nuėjo dar toliau. Neperseniausiai Seime buvo svarstoma, kad iš daugiavaikių motinų, pagimdžiusių, užauginusių ir išleidusių į gyvenimą 5 ir daugiau vaikų, nebūtų atimta personalinė pensija, jeigu jos suaugęs vaikas pažeidžia įstatymą. Tokiai pataisai, naikinančiai motinoms daromą skriaudą, pritarė 113 parlamentarų, tik du buvo prieš ir vienas iš jų buvo A.Sysas. Iškyla vertybinis klausimas, kam atstovauja šis daugiametis tuščiakalbis politikas.

Žmonės vertina politikų nuoširdumą, norą padėti silpnesniems, sąžiningumą. Panašu, kad šio kandidato kalbos, pažadai tėra tuščias skambėjimas, o jo socialinės nuostatos neatitinka rinkėjų lūkesčių.

Jonas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kam atstovauja tuščiakalbis Seimo narys?"

  1. Širvintiškis parašė:

    šūdmala

Comments are closed.

scroll to top