Čia tik mažmožis, bet vis tiek būtų geriau

Mes, vyresniosios kartos žmonės, vis stebimės, kad mūsų jaunimas labai išlepęs. Kiek tokiuose pastebėjimuose yra tiesos, spręskime patys. Viskas, kas geriausia, moderniausia, pažangiausia, gražiausia atitenka jauniems žmonės. Jie išsilavinę, mobilesni, apsukresni. To tikrai nepasakytume apie daugumą senjorų ar bent jau tebesitaikančių į senjorus. Kodėl visa tai rašau? Atsakymas yra labai paprastas. Netgi parduotuvių darbo laikas taikomas prie jaunų žmonių poreikių. Kol išsimiegos, kol išsiruoš, kad ko nors pritrūkę galėtų net likus keliolikai minučių iki 22 val. užsukti į parduotuvę.

Ką daryti vyresniems žmonės? Šeštadienis – saulė dangumi ritinėjasi nuo penkių ryto. Miego nesinori, darbų soduose, sodybose ir kitur pilna. Reikia ir šio, ir ano nusipirkti šeštadieniui. O kur nusipirkti? Parduotuvės dirba tik nuo 8 valandos ryto. Tai yra visiška neteisybė senjorų ir visokių „vyturių“ atžvilgiu. Visiškai neatsižvelgta į tuos žmones, kurie turi daug darbų savaitgaliais ir labai skuba.

Kažkada vienas iš didžiųjų Širvintų prekybos centrų dirbdavo nuo 7 val. ryto. Atrodo, kad senoji „Maksima“. Buvo labai gerai. Būdavo, skubi į autobusų stotį važiuoti į kaimą pas tėvus, tai dar galima parduotuvėje apsipirkti ir tiesiai į autobusą. Dabar turi viską penktadienį susipirkti, neštis namo, paskui vėl šeštadienio rytą viską tempti į stotį. Kiek daug nepatogumų ir bereikalingo tąsymosi. Anksčiau ir prieš darbo pradžią galima buvo parduotuvėje apsipirkti. Visokių gerų dalykų buvo, bet viskas praeityje taip ir liko.

Dabar visi miesto prekybos centrai susivienodino: vienu metu pradeda, vienu metu darbą baigia. Tokia tvarka tikrai nėra gera. Galėtų viena parduotuvė bent nuo balandžio iki lapkričio – vasaros sezono metu – darbą pradėti anksčiau ir anksčiau baigti. Kodėl dabar reikia lygiuotis į tuos, kam alaus ar dar kažko pritrūksta paskutinėmis parduotuvės darbo minutėmis?

Juk yra daugybė žmonių, kurie darbo dienomis važinėja dirbti į Vilnių, išvažiuoja anksti, reikia nusipirkti ir atsigerti, ir parūkyti, o nėra kur ir kaip. Visiškai nepagalvota apie kaimo žmones, skubančius į šeštadienio turgų Širvintose. Kaimo žmonės – tai ne miesčionys, nesivolioja šiltose duknose iki pusiaudienio. Darbas darbą kaime veja, skuba apsipirkti ir vėl namo prie kasdienių darbų.

Jeigu didieji prekybos centrai nenori keisti darbo laiko dėl kažkokių mums, pirkėjams, nežinomų priežasčių, tai gal kooperatyvo „Veivera“ vadovybė galėtų peržiūrėti savo parduotuvių tinklo darbo grafikus ir juos pakoreguoti. Bent miesto centre esanti parduotuvė (ten visada labai malonus aptarnavimas!) galėtų anksčiau darbą pradėti ir anksčiau baigti. Ir turgus, ir stotis, ir parduotuvė būtų vienoje vietoje. Juk sakoma, kad viskas daroma žmonių patogumui. Kiek čia tiesos yra, galima įsitikinti patiems.

Prašau laikraščio redakcijos paskelbti mano laišką, gal ir daugiau bus norinčių pasisakyti šiuo klausimu. Vis pakalbame būreliuose prie parduotuvių durų, bet nuo mūsų pokalbių niekas nesikeičia. Čia tik mažmožis, bet vis tiek būtų geriau anksčiau pabudusiems ir skubantiems prie darbų.

A. K.

Daugiau: lovos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)

4 Atsakymai į “Čia tik mažmožis, bet vis tiek būtų geriau”

  1. Upelis parašė:

    Dekui merei kad pas mus bus norfa!

  2. Mano Lionora parašė:

    Naujoje Norfoje būtinai turėtų būti vaistinė.

  3. kučkudu parašė:

    Labai intensyviai nauja norfa statoma, o tai yra labai gerai.

  4. Anonimas parašė:

    Gal nauja Norfa darbą prades anksčiau? Butu labai gerai.

Comments are closed.

scroll to top