Viskas, ką turėtume žinoti apie traktorių kuro filtrus

Filtrų rasite kiekvienoje pramonės šakoje. Ir, žinoma, traktorių pramonėje filtras yra vienas iš tokios sudėtingos mechanizmų sistemos kaip traktorius komponentų. Paprastai filtrai traktoriams yra nedideli (iki 80-100 cm). Bet jei laiku nepakeisite traktoriui  filtro, tai po kelių neužilgo teks pirkti naują turbokompresorių, siurblį ar net remontuoti variklį.

Kas yra traktorių kuro filtrai?

Filtras vaidina labai svarbų vaidmenį traktoriaus darbe. Aptarnaujant traktorių, gamintojai rekomenduoja pirmiausia pakeisti filtrus. Filtrai naudojami kuro tiekimo sistemose, tepimo sistemoje, aušinimo sistemoje, hidraulinėje sistemoje. Tai yra, visur traktoriuje, kur yra skysčių ir dujinių medžiagų, yra filtrai, apsaugantys nuo pašalinių dalelių patekimo į sistemas.

Filtrų tipai traktoriams

Traktorių konstrukcijoje yra 3 tipų filtrai: alyvos, degalų ir oro valymui. Ir atitinkamai traktoriuose naudojami kuro, alyvos, oro filtrai ir hidraulinės sistemos filtrai. Traktoriams skirti kuro filtrai skirstomi į stambiuosius ir smulkiuosius.

Traktoriaus kuro šiurkštus filtras yra tinklinis filtro elementas, susidedantis iš atšvaito ir metalinio tinklelio (žalvario), ant kurio nusėda pašalinės dalelės. Pats filtro elementas yra stiklo ir metalinio korpuso viduje.

Kaip išsirinkti traktoriaus filtrą?

Net ir mažiausias traktoriaus filtras gali išjungti visą variklį. Taigi svarbus tampa tinkamo traktoriaus filtro parinkimo klausimas. Kaip pasirinkti filtrą traktoriui?

Pirkdami filtrą traktoriui, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

  • Pirma, traktoriaus filtras turi sverti tiek, kiek nurodyta įrangos gamintojo

techninėje dokumentacijoje.

  • Antra, būtinai pažiūrėkite į metalinius tinklelius, kurie žieduoja filtro

elementus. Metaliniai tinklai neturi turėti aštrių briaunų ir turi būti platūs. Priešingu atveju darbo metu aštrūs tinklelio kraštai suplėšys popierių, todėl traktoriaus filtras suges anksčiau.

  • Ir trečia, atkreipkite dėmesį į filtravimo popierių. Filtravimo popierius turi būti

pagamintas tankiomis eilėmis, kurių atstumas tarp raukšlių yra ne didesnis kaip 2, 3 mm. Popierius neturi būti plonas ir neturi aštrių kraštų. Plonas popierius neužtikrina reikiamo produkto filtravimo lygio ir nesulaiko nešvarumų.

  • Ir, ketvirta, reikia stebėti traktoriaus filtro sandarumą. Filtro elemento dalys

turi būti tvirtai suklijuotos.

Priešingai nei atrodo, net ir aukščiausios kokybės degalai, pilami degalinėse, nėra šimtu procentų švarūs. Sudėtyje yra žiedadulkių, dulkių, smėlio grūdelių ir kitų organinės kilmės nešvarumų, dažnai ir vandens. Tokia mišinio sudėtis kelia rimtą grėsmę maitinimo blokui, todėl filtrą kurui reikėtų rinktis atsakingai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top