Rinkis Kauno taikomosios dailės mokyklą

Įgijus pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą apninka abejonės, ką veikti toliau, kokią profesiją pasirinkti, kaip priimti teisingą sprendimą nuo kurio priklauso tolesnė gyvenimo raida ir kokybė.

Noriu pakviesti savo kraštiečius, menu besidominčius ir dailei gabius mokinius, mokytis Kauno taikomosios dailės mokykloje. Tai vienintelė Lietuvoje profesinė mokykla, išsiskirianti savo unikalumu. Čia rengiami ne tik tautinę kultūrą ir daliuosius amatus puoselėjantys meistrai, bet ir šiuolaikiškus meno dirbinius, interjerą bei reklamą kuriantys specialistai. Mokytis priimami baigusieji 10, 12 klases mokiniai ar turintys kvalifikaciją asmenys.

Įstojusiems po 10 klasių mokymosi trukmė 3 metai. Po dvejų metų mokiniai, išlaikę mokyklinius arba valstybinius brandos egzaminus, įgyja vidurinį išsilavinimą ir gauna brandos atestatą. Trečiaisiais mokymosi metais mokiniai mokosi tik pasirinktos profesinio mokymo programos dalykų, o baigę profesinio mokymo programą, įvertinus jų įgytas kompetencijas, įgyja profesinę kvalifikaciją ir gauna profesinio mokymo diplomą.

Įstojusieji po 12 klasių įgyja profesinę kvalifikaciją ir gauna profesinio mokymo diplomą. Mokymosi trukmė – 2 arba 1 metai.

Priimami mokiniai ir baigę 8 arba 9 klases. Besimokydami mokyklos gimnazijos skyriaus I ir II (9-10)  klasėje, mokiniai įgyja pagrindinį išsilavinimą. Technologijų pamokose mokiniai supažindinami su mokykloje rengiamų profesijų moduliais. Tai leidžia geriau pasirengti būsimos profesijos pasirinkimui ir baigus pagrindinio ugdymo programą rinktis profesiją ir įgyti vidurinį išsilavinimą.

Platus profesijų pasirinkimo spektras. Šiemet startuoja nauja dirbinių (stiklo, metalo, medienos, akmens) gamintojo modulinė profesinio mokymo programa. Ji skirta parengti kvalifikuotą darbuotoją, kuris gebėtų savarankiškai projektuoti tūrinius meno objektus, įgyvendinti meno objekto (stiklo, metalo, medienos, akmens) projektą, pritaikytų dirbinį interjere ar eksterjere, gamintų taikomosios dailės dirbinius iš stiklo, metalo, medienos, akmens. Pasirinkę vizualinės reklamos gamintojo modulinę profesinio mokymo programą, gebėsite savarankiškai projektuoti ir gaminti vizualinės reklamos produktus, juos įrengti bei atlikti garantinį aptarnavimą. Domitės fotografija – rinkitės fotografo specialybę ir išmoksite įvairių fotografavimo metodų ir technologijų, dirbti su apšvietimo įranga ir prietaisais, daryti fotonuotraukas, jas retušuoti. Jei norite sukurti ką nors naujo, originalaus, molį paversti keramika, išmokti lipdyti, sukurti autentiškus puodelius, žvakides, lėkštes, vazas – rinkitės keramiko specialybę. Norite išmokti pasigaminti išskirtinį papuošalą, ateikite mokytis juvelyro profesijos, domitės namų interjerais ir norite įgyti žinių apie interjero dizainą, šiuolaikinį interjerą ir dekoravimo tendencijas – rinkitės interjero apipavidalinimo specialybę.

Kodėl verta stoti į Kauno taikomosios dailės mokyklą?

Baigiama ne tik vidurinio ugdymo programa, bet ir įgyjama specialybė;
Įgyta kvalifikacija – puiki galimybė tapti profesionaliu darbuotoju, o vėliau turimas kompetencijas tobulinti aukštosiose mokyklose, o stojant gauti papildomus balus;
Draugiška atmosfera, leidžianti kiekvienam atsiskleisti;
Mokiniai turi galimybę stažuotis ES šalyse;
Profesionali mokytojų-praktikų komanda;
Moderni ir šiuolaikiška praktinio mokymo įranga;
Įvairi neformaliojo švietimo veikla (būreliai);
Mokiniams suteikiama galimybė gyventi mokyklos bendrabutyje;
Pažangiems mokiniams mokama stipendija;
Mokslas nemokamas.

Mokyklai suteikta programos „Erasmus+“ profesinio mobilumo chartija už kokybiškai vykdytus tarptautinius projektus bei ilgalaikę tarptautiškumo strategiją. Geriausi mokyklos mokiniai siunčiami į praktines stažuotes „Erasmus+“ programos šalyse, kur tobulina profesines žinias, įgūdžius, įgyja naujų kompetencijų.

Kviečiame prisijungti prie šaunaus Kauno taikomosios dailės mokyklos kolektyvo. Vyksta papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas rugpjūčio 19-25 dienomis.

Prašymai pildomi internetinėje priėmimo sistemoje LAMA BPO sistemoje: https://bp.lamabpo.lt/pr2021/lama_is.main

Daugiau informacijos apie specialybes mokyklos internetinėje svetainėje  http://www.ktdm.lt

Virginija Griškevičienė
Kauno taikomosios dailės mokyklos Gimnazijos skyriaus vedėja

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top