Renovacija – geresnės gyvenimo sąlygos ir garantuota šiluma už mažesnę kainą!

Artėja Vilniaus g. 45 namo renovacijos pabaiga…

Darbas darbą veja. Širvintose vieno daugiabučio renovacijai einant į pabaigą, jau pradedami kito namo – Kalnalaukio g. 37 modernizavimo darbai. Kadangi sulaukiama vis daugiau renovacija besidominčių Širvintų miesto gyventojų paklausimų, tai UAB „Širvintų šiluma“ imasi iniciatyvos atsakyti į visų klausimus ir išgirsti žmonių nuomonę, kurie šiuo metu gyvena renovacijos darbų įkarštyje, ir kurie dalijasi patirtimi jau kelerius metus gyvendami renovuotame daugiabutyje.

Smagu, kad šiuo metu renovuojamo Vilniaus g. 45 daugiabučio gyventojai labai gražiai atsiliepia apie vykdomus darbus. Žmonės džiaugiasi įmonės UAB „Aukštaitijos ranga“ sąžiningu, atsakingu bei kruopščiu darbuotojų atliekamu darbu. Žinoma, gyventojams, turintiems mažamečių vaikų, kiek sunkiau dėl nuolatinio triukšmo ir keliamų dulkių, bet jie pripažįsta, kad namo būklė buvo tragiška, tad renovacijos vykdymas yra būtinas. Išgirsta tokių nuogastavimų, jog savivaldybė galėjo padengti didesnį renovacijos finansavimo procentą, tačiau savivaldybė šiuo atveju niekuo dėta, nes tokia valstybės remiama politika ir metams bėgant yra dengiama vis mažesnė dalis. Mokėtina suma nėra maža, bet žmonės supranta, kad jei būtų pradėję rūpintis visu tuo anksčiau, kai valstybės valiuta dar buvo litas – renovacijai skirtos lėšos būtų buvusios kur kas mažesnės.

Dar vienas susirūpinimas, kuris neduoda gyventojams ramybės – laiptinėje esantys elektros laidai, kurių uždengimu privalo pasirūpinti jie patys. UAB „Širvintų šiluma“ pabrėžia, kad šie darbai nebuvo įtraukti į atliekamų renovacijos darbų samatą ir tai yra pačių gyventojų rūpestis. Tačiau žmonėms, kurie kreipsis dėl to į UAB „Širvintų šiluma“ – bus suteikta visa reikiama informacija bei išspręsta ši problema.

Apie vykdomų darbų eigą kalbiname įmonės UAB „Aukštaitijos ranga“ darbų vadovą Mantą.

Kuo šis renovacijos tipas, kuris atliekamas namui, adresu Vilniaus g. 45, yra naudingas? Kokie pliusai, lyginant su kitų tipų renovacijomis? Kodėl pasirinkta apdaila plytelėmis, kuo jos ypatingos? Tai tik estetinė funkcija ar ir nauda pačiam namo apšiltinimui, ventiliacijai ir pan.?

-Renovacijos naudingumas – taupyti energetinius išteklius. Atliekami inžineriniai tinklų darbai. Keičiami šildymo vamzdynai, radiatoriai, lietaus nuotekų vamzdynai. Pertvarkoma bendra pastato elektros instaliacija, perdaromi elektros lizdai iki apskaitos butams. Atliekamas cokolio, fasado stogo šiltinimas. Keičiami butų ir bendrų patalpų langai, durys, stiklinami balkonai. Ženkliai pasikeičia pastato išvaizda. Ventiliuojamas fasadas ilgaamžiškesnis už tinkuojamą fasadą. Apdailai plytelės yra numatytos pagal techninį darbo projektą.

-Koks yra numatytas renovacijos atlikimo terminas?

-Darbai pagal sutartį turi būti atlikti iki 2020 metų sausio 9-osios, bet jei viskas ir toliau dėliosis taip sklandžiai, tai galimas variantas, kad pavyks susitvarkyti iki šių metų spalio mėnesio.

-Su kokiais sunkumais tenka susidurti? Gal buvo nenumatytų iššūkių, kurie iškilo tik darbų eigoje?

-Darbai atliekami pagal techninį darbo projektą, kuris yra patvirtintas užsakovo, praėjęs ekspertizę išduotas statybos leidimas. Visus smulkius klausimus statybos eigoje operatyviai sprendžia užsakovas su techniniu prižiūrėtoju.

-Kaip namo gyventojai reaguoja į atliekamus darbus? Tenka išklausyti pastabų ar anaiptol, pažeria pagyrų darbuotojams?

-Kadangi daugiabutis namas, tai yra įvairių reakcijų – vieni giria, kiti nesutinka su patvirtintu techniniu darbo projektu. Projektas patvirtintas daugumos gyventojų.

Kaip žadate po renovacijos sutvarkyti aplinką, kurioje yra įsikūrę darbuotojai, įrengta statybinė aikštelė ir sudėtos statybinės medžiagos?

-Aplinka bus sutvarkyta, atstatytos dangos, kaip reikalauja techninis darbo projektas.

Paklausus žmonių, kurie gyvena prieš kelis metus renovuotame daugiabutyje, adresu Vilniaus g. 17, apie gyvenimo kokybę po atliktų atnaujinimo darbų – išgirstame tik gerus atsiliepimus. Gyventojai yra patenkinti tuo, kad kiekvieną žiemą gyvena šiltai ir moka kur kas mažiau už šildymo teikiamas paslaugas. Netgi sudėjus įmoką už renovacijos atliktus darbus bei pateikiamas šildymo sąskaitas – mokesčiai šiek tiek pigesni, nei anksčiau mokėtina suma tik už šildymo teikiamas paslaugas. Žmonės teigia, kad greitas ir produktyvus procesas priklauso nuo pasirinktos įmonės atliekamo darbo. Tad pabrėžia, jog itin svarbu tinkamai atsirinkti rangovus, kurie sąžiningai bei atsakingai atliktų visus renovacijos darbus. Šio daugiabučio namo gyventojai darbų pradžioje susidūrė su girtuokliaujančiais darbuotojais ir dėl to renovacijos procesas kiek užtruko. Tačiau žmonės dėkoja UAB „Širvintų šiluma“ už operatyvų problemų sprendimą, išsamios informacijos suteikimą ir geresnes gyvenimo sąlygas.

Apie bendrą Širvintų daugiabučių renovacijos situaciją į klausimus atsako UAB „Širvintų šiluma“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Nugaras.

Kodėl būtina namų renovacija?

-Renovacija būtina norint mažinti namo šiluminės energijos sąnaudas patalpų šildymui nemažiau kaip 40% ir pasiektų nemažesnę kaip C pastato energinio naudingumo klasę.

-Kurie daugiabučiai namai Širvintų mieste jau yra renovuoti?

-Kalnalaukio g. 33, I. Šeiniaus g. 11 ir Vilniaus g. 17.

-Kodėl daugumos namų renovacija sustoja? Problema tik dėl skolininkų, ar yra ir kitos priežastys?

-Pagrindinė problema, stabdanti renovacijos procesą, ir toliau išlieka ta pati – gyventojų įsiskolinimai. Susikaupusios pavienių butų savininkų skolos užkerta kelią modernizuoti daugiabutį visiems jo gyventojams, todėl Širvintų rajono savivaldybė ir UAB „Širvintų šiluma“ kviečia gyventojus kreiptis į komunalines paslaugas teikiančias įmones ir apmokėti turimus įsiskolinimus. Kiekvienu atveju yra galimi įvairiausi, žmogui palankūs sprendimai, sudaromas patogus mokėjimo grafikas.

Renovacijos procesą stabdo ir namo patalpų savininkų nesutvarkyti nuosavybės dokumentai, turtas nėra registruotas Registrų centre.

Kokie šių problemų sprendimo būdai, ar gyventojai, vis dėl to, sulauks renovacijos, nepaisant skolininkų ar kitų to priežasčių?

-Bankai nesuteikia finansavimo, jeigu daugiabučiame name yra 10% gyventojų skolingi už komunalines ir kitas paslaugas. Bendra namo įsiskolinimo suma negali viršyti 300 eurų. Tad kol nebus išspręstos šios problemos, kurios priklauso nuo pačių gyventojų – nebus galimybės pradėti renovacijos darbų planavimo.

Vykstant viešiesiems pirkimams dėl renovacijos – į ką atsižvelgiama, kokie faktoriai yra svarbiausi, kad rangovai laimėtų viešuosius pirkimus?

-Pagal valstybės nustatytą tvarką, projektavimo administratorius, rangos ir visi kiti darbai perkami per centrinę perkančiąją organizaciją. Įtakoti rangovų pasirinkimo mes negalime.

-Kurie daugiabučiai namai, per artimiausius du metus, yra planuose dėl renovacijos?

-Vilniaus g. 43, Vilniaus g. 59, Nepriklausomybės a. 3, Kalnalaukio g. 27, Kalnalaukio g. 25, I. Šeiniaus g. 3, 5, 7, 9, 13.

Su kokias sunkumais susiduriama besiruošiant viso to planavimui?

-Pagrindinė kliūtis – mažas gyventojų aktyvumas. Nedalyvavimas susirinkimuose.

-Kokios šildymo sąnaudos buvo prieš renovaciją ir kaip pasikeitė po?

-Akivaizdžius šilumos sąnaudų ir išlaidų pokyčius galite matyti pateiktoje lentelėje.

***

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) netrukus skelbs jau 7-ąjį kvietimą, todėl skatiname nerenovuotų daugiabučių gyventojus susitarti tarpusavyje, priimti sprendimus ir prisidėti prie miesto atsinaujinimo. Primename, kad savivaldybė ir toliau padengs investicinių planų parengimo išlaidas. Valstybės lėšomis apmokamas ir projektavimas, techninio projekto rengimas, jo priežiūra, techninė priežiūra bei dalis administravimo išlaidų.
Visais dominančiais klausimais dėl renovacijos kviečiame kreiptis į UAB „Širvintų šiluma“ direktoriaus pavaduotoją Rimantą Nugarą Tel. 8 607 88452, el. p.: r.nugaras@sirvintusiluma.lt.

UAB „Širvintų šiluma“

Užs. Nr. 105.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

22 Atsakymai į “Renovacija – geresnės gyvenimo sąlygos ir garantuota šiluma už mažesnę kainą!”

 1. nu jau parašė:

  Man patiko.

 2. Linas parašė:

  Jo irasiukas geras geras klausai ir svetima geda kas per kosmonautai isrinkti tarybon

 3. Raimis parašė:

  koks dar objektyvumas, nejuokink, fredziuko draugeska

 4. xxxx parašė:

  fb irasas yra,

 5. As parašė:

  Parasykit kaip surasti ta irasa

 6. . parašė:

  ir as girdejau, siaubas

 7. he he parašė:

  girdejau garso irasa internete teismo, nu grazu buvo klausyt, kaip „teisingiausios“ ziniasklaidos musu rajone atstove vyniojasi, tam kainuoja, tam ne, tas apmokestinamas, tas ne, uz ta mokes, uz ta ne, va cia tai super mega objektyvumas 😀 😀 😀

 8. Sandrute parašė:

  Griztu karta per metus vasara i gimtasias Sirvintas, na, pokyciai akivaizdus, jau net pamirsau, kaip anksciau atrode musu miestelis, pabuvus, norisi grizti vis dazniau ir dazniau, bet mamyte vis papasakoja apie naujoves, labai dziaugiames

 9. Neringa parašė:

  Jeigu Pinskuvienė bus renkame mere, tai tokių grazių namų Širvintose tik dauges.

 10. jo parašė:

  fredzio sodyboj neliks kam tusint 🙂

 11. Keiksmazodis parašė:

  Kada Sirvintu silumoj bus tvarka?

 12. paskutinei parašė:

  KITOJE KADENCIJOJE LIKS TIK 3

 13. paskutiniam parašė:

  taip, protariu, tik nelinkeciau kitiems tokiu opozicionieriu, net nera su kuo diskutuot, bent ismanytu…..

 14. pries tai rasiusiam parašė:

  tegul tik visuose rajonuose buna tokia valdzia kaip dabar, tai bus labai gerai

 15. As parašė:

  Galimai sarpauskis turi gera pavyzdi kaip nuo visko galima išsisukti. Šauni valdzia galimai nuo visko mokina Išsisukt

 16. to As parašė:

  tokie moka issisukti, o dar tokios nagingos specialybes….mane labiausiai nervina zmones, kurie rekia, kokie jie svennti, o is tikruju…. kaip sakoma , tyli kiaule….

 17. As parašė:

  Jai butu įsirengęs nepraslystu, o dabar matomai ten viskas gerai todel ir tyli…

 18. tratata parašė:

  jei ir buvo isirenges, ciuju zaltys issisuks sausas, tokiems sekasi…..

 19. to gyvent parašė:

  Namas yra privati nuosavybe. Ar kas privalo ateiti ir jį suremontuoti? Kaime pilan visokiu griuvenu. Ar kas nors skuba jas renovuoti? Reikia atsipeiketi ir suprasti, kad kolchozu laikai baigesi pries 30 metu ir dabar gyvename laukinio kapitalizmo salygomis.

 20. Gyventoja parašė:

  O kaip si vilniaus g 25 namų? Jau namo vienas kampas griūna ir niekas nerenovuoja? Turbut norit kad 40 šeimu liktu gatvej.

 21. ??? parašė:

  gtai buvo kas nelegaliai grindinini sildyma isirenges/?

 22. stase parašė:

  Labai grazus namas.

Comments are closed.

scroll to top