Praktiškiausi patarimai perkant naudotą automobilį

pixabay.com nuotr.

Pirkdami naudotą automobilį galite sutaupyti daug pinigų, palyginti su nauju. Nesvarbu, ar norite pigaus automobilio, ar svajonių mašinos, naudotų automobilių rinkoje yra iš ko rinktis. Tačiau dėl neaiškios automobilio istorijos ir atkaklių pardavėjų tai gali būti lyg minų laukas. Šiame vadove rasite geriausių patarimų, kurie padės sumažinti nemalonių netikėtumų tikimybę.

Metų senumo automobiliai yra daug pigesni už naujus automobilius

Vidutinė naujo automobilio kainoraščio kaina yra apie 30 000 eurų. Tačiau, kai automobilis bus vienerių metų senumo ir su 20 000 km rida, jis gali kainuoti tik 22 000 eurų, t.y. per pirmuosius 12 mėnesių jo kaina sumažėja daugiau nei 27 %. Antraisiais metais nusidėvėjimo tempas greičiausiai sulėtės maždaug perpus (taigi, antraisiais metais šis vidutinis automobilis prarastų apie 4000 eurų vertės).

Taigi, pasirinkus metų senumo modelį, pradinės išlaidos gerokai sumažės. Yra išimčių, jei renkatės prabangų modelį. Geriausiai savo vertę išlaikančios markės paprastai yra „Mercedes“ ir „Porsche“, todėl metų senumo prabangių automobilių pasiūlymų per daug nepamatysite.

Pigiausi automobiliai

Įvairių automobilių modelių, įskaitant ir tuos, kuriuos ketinate įsigyti, eksploatacines išlaidas galite palyginti keliose specializuotose interneto svetainėse. Tačiau laikykitės šių taisyklių, jei norite išsirinkti pigiausią automobilį:

 • Transporto priemonės su mechanine pavarų dėže pasižymi žemesne kaina. Nuolatinis automobilio pavarų perjungimas yra nemenkų pastangų reikalaujanti užduotis – ypač tiems iš mūsų, kuriems tenka dažnai stabdyti prie šviesoforų ir nemažai laiko praleisti miesto gatvėse. Tačiau nors automatinė pavarų dėžė suteikia kur kas didesnį patogumą ir suteikia papildomą vairavimo malonumą, automobiliai su automatine pavarų dėže kainuoja brangiau nei automobiliai su mechanine pavarų dėže.
 • Mažesni automobilių varikliai paprastai būna pigesni. Renkantis automobilį reikėtų nepamiršti, kad galingesnis variklis sudegina daugiau degalų nei mažesnis variklis. Todėl akivaizdu, kad automobilio variklio galia tampa labai svarbiu veiksniu, jei jums yra aktualu sutaupyti kuo daugiau lėšų degalams. Kita vertus, kiekvienas vairuotojas automobilį eksploatuoja skirtingai, todėl nuo to gali priklausyti ir kuro sąnaudos. Pavyzdžiui, jei dažniau važinėjate po miestą, tuomet mažo galingo variklis galėtų būti labai veiksmingas pasirinkimas, o jei jūs dažniau važiuojate didesniu greičiu, mažo galingumo variklį turinčiam automobiliui teks dirbti daug sunkiau, todėl ir degalų sąnaudos bus didesnės.
 • CO2 emisija turi įtakos jūsų mokamam mokesčiui. Kuo taršesnė yra transporto priemonė, tuo daugiau mokesčių tenka mokėti jos savininkui. Tačiau visuomet galite pasirinkti elektrinį automobilį ir nemokėti jokio mokesčio.
 • Benzininiai automobiliai dažnai pasižymi palankesnėmis kainomis nei dyzelinės transporto priemonės. Paprastai dyzeliniai automobiliai pasižymi didesne ekonomija nei benzininiai automobiliai, tačiau turite atminti, kad tokios transporto priemonės dažniausiai įkainojamas didesnėmis sumomis, o tai reiškia, kad nusprendus pirkti dyzelinį automobilį jums teks sumokėti daugiau.
 • Mažesnius automobilius apdrausti pigiau. Jei norite sutaupyti daugiau lėšų automobilio draudimui, tuomet turite atminti, kad už mažesnės transporto priemonės draudimą jums greičiausiai teks sumokėti mažiau nei už didelę ir galingą transporto priemonę.
 • Hibridinių automobilių eksploatacija nebrangi, tačiau jų kaina didesnė. Hibridiniai automobiliai šiandien populiarėja labai sparčiai. Ir viena iš priežasčių yra didesnis ekonomiškumas, tačiau turite atkreipti dėmesį, kad jų kaina taip pat yra didesnė.

Kada geriausia pirkti naudotą automobilį

Nusprendę, kokį automobilį rinktis, dabar turite žinoti, kaip sudaryti geriausią sandorį. Vienas iš būdų sumažinti išlaidas – pirkti tinkamu laiku, tačiau tai labiau aktualu perkant naujus automobilius. Tuo tarpu, jei perkate iš privataus pardavėjo, vargu ar bus geras, ar blogas laikas. Privatūs pardavėjai neturi jokių tikslų, išskyrus kainą, kurią jie nori gauti. Jei perkate tokiu būdu, likus keliems mėnesiams iki pirkimo stebėkite kainas – jei jos mažėja, galbūt verta palaukti. Jei kainos kyla, protinga pirkti anksčiau.

Kokio automobilio man reikia?

Prieš imdamiesi ieškoti jums tinkamiausios transporto priemonės, pirmiausia jums būtų naudinga gerai pagalvoti apie tai, kokia transporto priemonė galėtų optimaliausiai atitikti visus jūsų keliamus reikalavimus. Trumpiau tariant, nėra prasminga įsigyti automobilį, kuris atrodys gražiai, tačiau jūsų situacijoje bus visiškai nefunkcionalus ir nepraktiškas, tad vertėtų sau užduoti ir kelis svarbius klausimus:

 • Kokie yra mano pagrindiniai lūkesčiai? Pakankamai vietos šeimai? Pigus automobilis, kurį reikia eksploatuoti? Sportinis modelis? Pagalvokite, ko jums reikia…
 • Ar automobiliu bus važinėjama mieste, ar daugiau laiko praleisite autostradoje? Ar automobilis turi būti pritaikytas važiuoti autostrada be jokios papildomos įtampos?
 • Kam teikiate pirmenybę – dyzelinu ar benzinu varomam automobiliui? Nuo to, kokius degalus norite naudoti, gali labai priklausyti, kokį automobilio modelį pasirinksite.
 • Ar norite, kad jūsų automobilis būtų ekologiškas? Jei norite, jog transporto priemonė mažiau terštų aplinką, tuomet galite orientuotis į šiuolaikinius hibridinius arba elektrinius automobilius.
 • Ar automobilis man reikalingas kokiems nors konkretiems veiksmams atlikti? Tai gali būti priekabos vilkimas arba pritaikymas mažoje erdvėje.

Kokia bus tikroji automobilio kaina?

Prieš pradėdami skaičiuoti, turite nuspręsti, kokio automobilio norite. Kiekvieną modelį galite apžiūrėti internete. Yra dvi išlaidų rūšys, kurias reikia numatyti biudžete: pradinės ir einamosios. Patikrinkite, ar apgalvojote visas toliau išvardytas išlaidas ir numatėte joms biudžetą:

 • Pirminės išlaidos, kurias jums teks patirti. Kai nuspręsite, kokia transporto priemonė geriausiai atitiktų jūsų keliamus reikalavimus, turėtumėte pagalvoti ir apie tai, kokiu būdu jūs jį įsigysite, pvz., kreipsitės dėl lizingo, paskolos ar kt. Visa tai bus susiję ir su įvairiomis papildomomis pirminėmis išlaidomis, todėl jas turėtumėte labai gerai įvertinti ir pasverti.
 • Paskolos grąžinimas. Jei paėmėte asmeninę paskolą arba priėmėte pardavėjo siūlomą lizingo pasiūlymą, turėsite atsižvelgti į paskolos grąžinimo įmokas.
 • Automobilio draudimo kaina. Kiekviena transporto priemonė yra draudžiama už skirtingą kainą, o tai reiškia, kad jei jūs norite įsigyti transporto priemonę, kartu turėtumėte įvertinti ir tai, kokias išlaidas jums teks patirti norint ją apdrausti. Laimei, iš anksto apskaičiuoti draudimo įmoką nėra jau taip sudėtinga, todėl nepamirškite to padaryti, jei galiausiai nenorite nusivilti savo priimtu sprendimu.
 • Automobilio techninės priežiūros išlaidos. Atsižvelgiant į tai, kokią transporto priemonę jūs planuojate įsigyti, turėtumėte pasidomėti ir kokios galėtų būti preliminarios metinės išlaidos tokio automobilio techninei priežiūrai. Įprastinė techninė priežiūra paprastai kainuoja apie 150-200 eurų.
 • laidos degalams. Visiškai suprantama, kad rinkdamiesi automobilį jūs turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kokios galėtų būti jo degalų sąnaudos. Tokią informaciją šiandien nesudėtinga surasti naudojantis internetu.
 • Kitos galimos išlaidos. Žinoma, visuomet atsiras ir įvairių papildomų išlaidų, kurias teks padengti, pvz., reikės pakeisti automobilio padangas, pašalinti tam tikrus kartais atsirandančius techninius gedimus ir kt. Visa tai turėtų būti labai gerai įvertinta ir įtraukta į jūsų numatomą biudžetą, kuris bus skirtas automobilio eksploatavimui.

Naudoto automobilio pirkimas – į ką atkreipti dėmesį?

Reikia ne tik įsėsti į automobilį ir įsidėmėti jo išvaizdą, bet atkreipti dėmesį į viską – nuo dažų iki padangų, saugos diržų ir žibintų. Būtinai vadovaukitės mūsų pateiktu sąrašu, kuris turėtų padėti lengviau apžiūrėti jums patikusį automobilį:

 • Patikrinkite automobilio ridą. Vidutiniškai per metus nuvažiuojama apie 20 000 km, todėl, jei odometro rodmenys neatitinka automobilio amžiaus, paklauskite, kodėl. Jei atsakymas nesutampa, būkite įtarūs. Sukčiai gali būti pakeitę odometro rodmenis. Taip pat galite patikrinti, ar paskutinio aptarnavimo metu nuvažiuotų kilometrų skaičius atitinka nurodytąjį. Be to, visuomet naudinga atlikti ir VIN patikrą, tokiu būdu gaunant daugiau tikslių duomenų ir sužinant apie automobilio istoriją. Vienas paprasčiausių būdų tai padaryti yra pasinaudojant www.carvertical.com/lt/vin-tikrinimas duomenų baze.
 • Bendra būklė. Įdėmiai apžiūrėkite automobilio būklę, pasilenkę ieškokite įbrėžimų ir įlenkimų.
 • Patikrinkite remonto darbus. Pažiūrėkite, ar nėra nekokybiško remonto požymių, pavyzdžiui, tarpų tarp kėbulo po įvykusių avarijų.
 • Patikrinkite alyvą. Tai padarykite ištraukę alyvos matuoklį ir patikrinkite, ar lygis tinkamas.
 • Variklis. Apžiūrėkite variklį, ar nėra alyvos ar vandens nuotėkio požymių, taip pat aplinkines dalis – apžiūrėkite ir po automobiliu, ar nėra nuotėkio požymių.
 • Patikrinkite radijo imtuvą. Taip pat visus kitus įtaisus, kad įsitikintumėte, ar jie veikia.
 • Įjunkite žibintus! Patikrinkite, ar jie veikia ir ar lengvai atidarote ir uždarote langus.
 • Ar jis saugus? Svarbiausia, ar automobilis atrodo saugus vairuoti. Pasitikėkite savo nuojauta – jei sėdynės išsiklaipiusios, o automobilis atrodo kaip paruoštas metalo laužui, toliau ieškokite kitur.
 • O padangos? Patikrinkite protektorių ir oro slėgį.

Bandomasis važiavimas – 14 dalykų, kuriuos reikia patikrinti

Kiekvienas pardavėjas turėtų tikėtis, kad prieš priimdami sprendimą norėsite pasivažinėti automobiliu, todėl protingai išnaudokite šį laiką. Automobilio bandymas – tai ne tik patikrinimas, ar automobilis gerai veikia. Įsitikinkite, kad nepamiršite mūsų pateiktų 14 dalykų, kuriuos reikia patikrinti.

 1. Išbandykite skirtingus maršrutus. Į bandomąjį važiavimą įtraukite ir autostradą, jei įsigiję transporto priemonę ja planuojate dažnai važiuoti autostrada.
 2. Ar patogi jūsų padėtis prie vairo? Ar sėdynė gali pasislinkti, pakilti ir pasvirti? Ar galite reguliuoti vairo padėtį? Ar matote visus veidrodėlius ir pro langus? Ar pasiekiate pedalus, pavarų perjungimo svirtį ir rankinį stabdį?
 3. Jei montuosite vaikišką kėdutę, ar lengvai ją įdėsite? Ar tilps dideli daiktai, pavyzdžiui, jūsų golfo lazdų komplektas?
 4. Bagažinės erdvė. Jei tikėtina, kad vešite sunkius ar didelių gabaritų daiktus, ar bus lengva juos įdėti į bagažinę?
 5. Ar vairas nedreba? Ar automobilis krypsta į vieną pusę, ar jaučiasi pusiausvyra?
 6. Patikrinkite pakabą. Kaip gerai ji sugeria nelygumus ir įveikia posūkius?
 7. Kaip veikia variklis (ar nesigirdi jokio papildomo triukšmo)? Ar nėra jokių erzinančių traškesių ar ūžesių?
 8. Avariniu būdu sustokite tuščiame kelyje, kad dar kartą patikrintumėte stabdžius. Išbandykite rankinį stabdį įkalnėje ir klausykitės, ar nesigirdi neįprastų barškėjimo ar dunkstelėjimo garsų.
 9. Patikrinkite, ar stabdžiai ir sankaba veikia sklandžiai ir efektyviai. Be to, atlikite „trijų taškų“ posūkį, kad patikrintumėte, ar nėra vairo mechanizmo laisvumo.
 10. Kapotas, durys ir bagažinė. Ar lengva atidaryti variklio dangtį, duris ir bagažinę?
 11. Kiek laisvos erdvės keleiviams? Ar žmonėms bus patogu ilgoje kelionėje?
 12. Ar automobilis važiuoja tolygiai? Ar automobilis sklandžiai pajuda iš vietos?
 13. Kokia galia? Ar jis pakankamai galingas, kad galėtų sklandžiai važiuoti ir pakilti į įkalnes, nereikalaudamas nesibaigiančių pavarų perjungimų?
 14. Ar nekils problemų su automobilio parkavimu? Ar turite specialią stovėjimo vietą, ar automobilis stovi gatvėje? Ar bus problemų ten pastatyti automobilį?

Daugiau: ilgalaikė automobilio nuoma

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top