Paskolos – kas gi yra tas BVKKMN?

Jei jums teko imti paskolą, turbūt žinote, jog į gauti kredito kainą įeina ne tik palūkanos. Iš tiesų, renkantis paskolą, yra nurodomos ne tik numatomos palūkanos, bet ir BVKKMN, kuri dažniausiai stipriai skiriasi nuo palūkanų.

Šiame straipsnyje finansų produktų palyginimo platformos financer.com Lietuva atstovai atsakys ką reiškia BVKKMN, bei nuo ko priklauso tikroji paskolos kaina.

Kas yra BVKKMN?

Trumpai tariant, BVKKMN – bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Paprastai tariant – tai procentais išreiškiama norma, nusakanti galutinę paslaugos suteikimo kainą.

Kalbinami pašnekovai sako, jog BVKKMN yra gaunamas sudėjus visus mokamus mokesčius už paskolą – taip yra sukuriamas tikrasis rodiklis, parodantis skolininkui, kiek jam reikės iš viso sumokėti už paskolos gavimą.

Paskolos kainoje – ne tik palūkanos

Kalbinamų ekspertų teigimu, žmonės neretai klaidingai mano, jog paskolos kainą sudaro vien palūkanos.

Analitikai sako, jog toks įsivaizdavimas gali brangiai kainuoti. Anot jų, vien į palūkanas atsižvelgiantys asmenys gali stipriai permokėti, nes neretai palūkanos nesudaro nė pusės mokamos tikrosios kredito kainos. Taip žemų palūkanų suvilioti asmenys neretai permoka už kitus, papildomus mokesčius, ir visumoje paskolą gauna brangiau. Tačiau kokie yra tie kiti mokesčiai?

Financer.com/LT atstovai sako, jog paskoloms iš viso yra taikomi šie mokesčiai:

  • Palūkanos (MPN).
  • Sutarties sudarymo mokestis.
  • Sutarties administravimo mokestis.

Sutarties sudarymo mokestis – vienkartinis, tačiau jo kaina gali siekti kelis šimtus eurų, tad yra itin svarbu įsigilinti į paskolos teikimo sąlygas. Sutarties administravimo mokestis yra mokamas kas mėnesį, bei priklausys nuo paskolos dydžio.

Analitikų teigimu, neretai šie du mokesčiai gali sudaryti net virš 60% visos paskolos suteikimo kainos – būtent todėl yra itin svarbu atkreipti dėmesį į paskolos teikimo sąlygas.

Kaip neapsigauti?

Paklausti, kaip neapsigauti asmenims, kuriems prireikė paskolos, platformos atstovai atsako, kad yra būtina atkreipti dėmesį į jau aptartą BVKKMN –šis rodiklis nurodys, kokią realią kainą asmeniui reiks sumokėti už gautą paskolą.

Paprastai tariant – jei jums prireikė paskolos, nelyginkite kreditorių vien pagal palūkanas – neretai skolintojai, prisidengiantys mažomis palūkanomis, už jas ,,atsigriebia‘‘ taikydami didesnius sutarties sudarymo bei administravimo mokesčius.

Galiausiai, būtinai įsigilinkite ne tik į paskolos bendrą kainą, bet ir į teikimo sąlygas bei nuobaudas, kurios gali būti taikomos vėlavimo atveju. Taip apsaugosite save nuo dar didesnių problemų, jei netyčią paskolos nesugebėtumėte grąžinti laiku.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top