Burnos ertmė yra vienas sudėtingiausių kūno mechanizmų. Burnos ertmėje gyvena milijardai bakterijų, kurios gali tapti įvairių infekcijų bei uždegimų atsiradimo priežastimi. Ne visos bakterijos žmogaus organizmui yra žalingos. Visgi, burnoje besikaupiančios bakterijos tikrai gali sukelti dantų ėduonies problemas, uždegimus ir paskatinti periodonto ligų atsiradimą. Dažniausiai burnoje esančių bakterijų šalinimo tikslams yra pasitelkiamos standartinės odontologinės procedūros, tokios kaip profesionali burnos higiena. Jos metu efektyviai pašalinami dantų akmenys, apnašos ir, žinoma, bakterijos. Visgi, šiuolaikinėje odontologijoje pacientams vis dažniau rekomenduojamas ir kitas bakterijų šalinimo metodas – ozono terapija. Išsiaiškinkime, kas tai yra, kada jos reikia ir kokią naudą pacientams teikia tokio pobūdžio procedūra.
Ozono terapijos apibrėžimas
Pagrindinis ozono terapijos tikslas – išlaikyti sveikus dantis ir dantenas po atliktų odontologinių procedūrų. Į burną patenkantis ozonas padeda pašalinti bakterijas, kurios didina infekcijų ir uždegimų atsiradimo tikimybę. Tokią terapiją tikslinga taikyti po įvairių odontologinių procedūrų, pavyzdžiui, po chirurginio danties šalinimo. Ozono dujos nužudo visas bakterijas ir efektyviai dezinfekuoja gydymo metu paveiktą sritį. Todėl po terapijos, pacientas susiduria su mažesne komplikacijų, infekcijų atsiradimo rizika. Trumpai tariant, tai yra veiksminga, jokių nemalonių pojūčių nesukelianti burnos ertmės dezinfekcija, skirta naikinti bakterijoms, virusams ir pan.
Ozono terapijos eiga
Ozono terapija yra labai paprasta, greitai atliekama ir jokių nemalonių pojūčių nesukelianti procedūra. Šią terapiją pacientui taikantis gydytojas naudoja specialų, ozono gamybos aparatą. Naudojant ozono įrenginį, į burnos ertmę skleidžiamos ozono dujos, kurios dezinfekuoja reikiamą sritį. Procedūra trunka vos kelias minutes, tačiau jos nauda yra neįkainojama. Ši terapija ne tik naikina bakterijas, bet ir skatina greitesnį gijimo procesą. Šios terapijos metu, burnos audiniai gauna didelę ozono dujų koncentraciją, dėl kurios skatinimas greitesnis žaizdų gijimas.
Ozono terapijos taikymo galimybės
Burnoje besikaupiančios bakterijos daro milžinišką įtaką dantų ir dantenų ligų atsiradimui. Ilgą laiką burnoje esančios bakterijos kietėja ir pavirsta apnašomis bei dantų akmenimis. Ilgainiui jos gali sukelti dantų ėduonį bei dantenų uždegimus. Su uždegimu susiduriančios dantenos tampa labai jautriomis. Todėl pradeda vystys dantenų ligos. Negydomos dantenų ligos gali paskatinti dantenų atsitraukimą nuo dantų. Taip pat jos gali sunaikinti kaulų struktūrą. Ozono terapija yra viena iš efektyviausių terapijų, kovoje su bakterijomis, nuo kurių ir prasideda visos dantų bei dantenų ligos. Ši terapija ne tik užmuša bakterijas, bet ir slopina jų dauginimosi procesą. Todėl ją tikslinga taikyti pačiais įvairiausiais odontologiniais atvejais. Šios terapijos pagalba galima sumažinti infekcijų ir uždegimų atsiradimo tikimybę. Ją galima taikyti ir žaizdų gijimo ar, sakykim, skausmo malšinimo tikslams. Taip pat ją rekomenduojama taikyti po sudėtingesnių odontologinių procedūrų, pavyzdžiui, danties traukimo ar dantų šaknų kanalų valymo. Šią terapiją tikslinga naudoti ir gydant dantenų ligas ar, sakykim, kovojant su dantų kariesu.
Lyginant su kitomis odontologinėmis procedūromis, ozono terapijos kaina yra labai nedidelė. Be to, tai yra visiškai neskausminga ir labai greitai atliekama procedūra, kuri su burnoje besikaupiančiomis bakterijomis kovoja tikrai efektyviai. Šią terapiją rekomenduojama išbandyti ne tik tiems pacientams, kurie jau susiduria su tam tikrais dantų ar dantenų pažeidimais, bet ir prevenciniais tikslais, nes net ir nepriekaištingai prižiūrimoje burnos ertmėje tikrai galima rasti bakterijų. Dar neteko išbandyti ozono terapijos? Apsilankykite internetiniame puslapyje Bioimplantai.lt, sužinokite daugiau informacijos ir užsirašykite vizitui pas ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui skiriantį gydytoją – Remigijų Urboną.