Odos deginimo pojūtis. Atsiradimo priežastys ir gydymas

Deginantis pojūtis (sensacija) yra daug kam gerai pažįstamas dalykas. Tokį pojūtį galime jausti beveik bet kurioje kūno vietoje. Jeigu tam tikrais atvejais degančius raumenis galima susieti su neseniai turėtu fiziniu krūviu, o degančią žaizdą – su savaime suprantamais reiškiniais, tai tam tikrais atvejais ištinkantis odos deginimo pojūtis gali gluminti. Nors deginantis pojūtis gali būti ir pavojingas (daugiau informacijos – https://www.lazeriniscentras.lt/lt/naujienos/odos-vezio-simptomai), tačiau apžvelgsime dažniausias atsiradimo priežastis bei populiariausią gydymą.

Dėl ko jaučiu deginimą ant odos/po oda?

Odą deginanti sensacija gali byloti apie begalę įvairių diagnozių. Lengviau viską identifikuoti tuomet, kai galima lokalizuoti deginimą arba bent jau atsekti laiką, kada visa tai prasidėjo. Deginimo sensacijos paprastai kyla nuo tiesioginio odos kontakto su dirgikliais.

Net, jeigu ilgą laiką prabuvome saulėje ir nenaudojome pakankamai ar tinkamo apsauginio kremo, odą gali deginti vos prisilietus arba jos net neliečiant. Taip pat deginimas gali kilti nuo kontaktinės alergijos – nuo augalų (pvz., gebenės, dilgėlės ir t.t.). Tokio tipo deginimas būna lydimas dar ir išbėrimų ar patinimų. Negalima pamiršti ir vabzdžių įkandimo arba alerginės reakcijos į įvairius chemikalus (pvz., kvepalai, plovikliai, losjonai, kremai, muilai ir t.t.).

Deginti odą gali ir dėl streso bei nerimo ar net, jeigu sergate egzema. Tam tikrais atvejais panašų į deginimą pojūtį sukelia net ir celiulitas ar degeneracinio pobūdžio lėtinės ligos, tokios kaip išsėtinė sklerozė.

Gydymas ir kada kreiptis į specialistus?

Turbūt savaime suprantama, kad odos deginimo gydymas nėra įmanomas, jeigu nežinoma, kokia tiksliai yra priežastis ir sukėlėjai.

Į gydytojus verta kreiptis, jeigu problema yra dažna, ima kelti diskomfortą arba nepraeina ilgiau nei 36 valandas. O, jeigu pajaučiate spartų ūmėjimą – kreiptis verta ir po 24 valandų.

Antibiotikai, tepalai, specialūs receptiniai vaistai – visa tai gali būti skiriama būtent šio simptomo ir su ja susijusios ligos ar būklės gydymui. Vėlgi, tik kompetentingi ir profesionalūs dermatologai gali parinkti tinkamą gydymą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top