Norite sveikos šypsenos? Pas odontologą – 2 kartus per metus

Kiekvienas iš mūsų norime džiaugtis taisyklinga ir estetiška šypsena, tačiau vizitui pas odontologą neretai registruojamės tik tada, kai pajuntame ūminius dantų skausmus.Norint laiku užkirsti kelią dantų ligoms, reikalinga kasdienė dantų higiena ir reguliarūs vizitai pas specialistus. Tad šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, kodėl būtini reguliarūs vizitai pas odontologą bent kelis kartus per metus.

Reguliarūs vizitai

Specialistų teigimu, pas gydytoją odontologą lankytis reikėtų reguliariai,net jei nieko neskauda. Profilaktinis apsilankymas padeda laiku aptikti dantų pažeidimus ir juos išgydyti. Ankstyva dantų ligos diagnozė padeda išvengti rimtesnių pažeidimų, reikalaujančių sudėtingesnio ir brangesnio gydymo proceso. Atsižvelgiant į tai, reguliari burnos higiena, atliekama kas pusę metų, gali padėti išlaikyti estetišką ir sveiką šypseną.

Procedūros eiga

Vizito pradžioje specialistas įvertina paciento dantų audinių būklę. Procedūros metu šalinamos tiek minkštos, tiek kietos apnašos ir dantų akmenys. Pašalinus apnašą, atliekamas dantų ir plombų paviršiaus poliravimas. Nupoliruoti dantys tampa kur kas atsparesni ėduoniui, apnašų ir akmenų kaupimuisi.Atsižvelgiant į apnašų kiekį, gydytojas odontologas gali pasiūlyti atlikti vietinę nejautrą.

Atlikus procedūrą, specialistaspaaiškina higienos svarbą, papasakoja kaip taisyklingai valyti dantis ir numato sekantį vizitą profilaktiniam patikrinimui. Jei reikia,parekomenduojamos tam tikros dantų priežiūros priemonės, patariama, kaip prižiūrėti dantis po burnos higienos. Keli elementarūs žingsniai:

  • kelias valandas vengti dažančių maisto produktų ir skysčių;
  • kelias dienas skalauti dantis druskos tirpalu;
  • naudoti naują, minkštą dantų šepetėlį;
  • reguliariai naudoti dantų siūlą.

Tinkama dantų priežiūra po procedūros leis rezultatais džiaugtis ilgesnį laiką. Dantų šepetėlį patariama keisti kas 2–3 mėnesius, o dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius naudoti kiekvieną dieną. Norint, kad dantys būtų sveiki ir gražūs, rekomenduojama laikytis sveiko gyvenimo būdo.

Procedūros nauda

Nepriklausomai nuo amžiaus, reguliari burnos ertmės higiena apsaugo nuo dantų ėduonies, karieso ir patogeninių mikrobų sukeliamų dantenų ligų. Po procedūros pašalinama gelsva apnašų spalva, o paviršiaus poliravimas padeda atgauti natūralų spindesį. Išlikusi gaiva burnoje panaikina prastą kvapą, dėl to juntamas„lengvumas“ burnos ertmėje.

Kasdienė burnos ertmės higiena

Taisyklingai prižiūrėti dantis reikia kiekvieną diena, ne tik po vizitų pas odontologus. Pagrindinės priemonės, kurias būtina naudoti kiekvienam yra minkštas dantų šepetėlis, dažniausiai rekomenduojama fluoro turinti dantų pasta ir būtinai – tarpdančių siūlas. Papildomų priemonių naudojimas priklauso nuo individualių atvejų ir poreikių.

Esant gausiam apnašų susidarymui, naudojami specialūs skalavimo skysčiai, o didesniems tarpams tarp dantų – tarpdančių šepetėliai. Bakterijų ir apnašų kiekiui mažinti naudojami liežuvio šepetėliai, nes ant jo yra ypač daug mikroorganizmų. Nešiojantiems breketus patariama naudoti nedidelius, vieno danties šepetėlius. Tinkama higiena neleis kauptis dantų apnašoms ir akmenims.

Spindinti ir sveika šypsena – tarsi kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė. Ją turėti gali kiekvienas – čia svarbi kokybiška kasdienė dantų higiena ir reguliarūs vizitai pas odontologus. Profilaktinės apžiūros pas profesionalus padės išvengti rimtesnių burnos ertmės problemų. Svarbiausia pasirinkti kompetentingus odontologus, kurie profesionaliai įvertins individualų atvejį ir tinkamai pasirūpins jūsų dantimis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top