Nėriniuotos užuolaidos – kaip naudoti ir prižiūrėti tinkamai?

Ieškantiems jaukumo ir elegancijos savo namuose tiesiog negalima ramiai praeiti pro nėriniuotas užuolaidas. Savo lengvumu ir delikatumu jos padeda sukurti mielą atmosferą, tuo pačiu metu saugodamos nuo kenksmingų saulės spindulių, ar smalsių praeivių žvilgsnių. Todėl šiame straipsnyje aptariame kai kuriuos aspektus, kurie yra įdomūs ir naudingi mąstantiems savo namų aplinkoje pritaikyti nėriniuotas užuolaidas.

Kokios tai užuolaidos?

Nėriniai, tai tokio tipo medžiaga, kuri yra pagaminama audžiant siūlus naudojant tam tikrą metodiką, kad būtų išgaunami įvairūs raštai. Tokio tipo medžiaga yra itin lengva, praleidžianti pakankamai šviesos ir suteikianti lengvumo erdvei, kurioje yra naudojami šio audinio langų uždengimai.

Šio tipo užuolaidos gali būti gaminamos iš įvairių audinių: medvilnės, šilko, lino, viskozės, ar poliesterio. Būtent iš šių audinių pagamintos nėriniuotos užuolaidos yra populiariausios. Be to, jos gali būti audžiamos rankomis, arba pasitelkiant naujas technologijas ir įvairius įrengimus. Šiais laikais nėriniuotos užuolaidos yra gaminamos mašinomis, nes tai sutaupo laiko ir užtikrina aukštą kokybę, bei dailius įvairių formų nėrinius.

Kaip jas tinkamai naudoti?

Nėriniuotų užuolaidų grakštumas ir grožis gali būti pritaikomas daugelyje namų erdvių. Jos yra puikios, nes, kaip minėta, yra lengvos, praleidžia šviesą, tačiau efektyviai sulaiko kenksmingus saulės spindulius. Daugumoje atveju tokias užuolaidas galima puikiai priderinti kartu su „sunkesnėmis“, tamsesnėmis naktinėmis užuolaidomis. Tokiu būdu galiam sukurti lengvesnę, dienai pritaikytą aplinką, o naktį džiaugtis visišku privatumu ir šviesos sulaikymu, kurį teikia naktinės užuolaidos.

Nėriniuotų užuolaidų yra įvairiausių: nuo parastų raštų iki ištaigingų, prabangių ir įmantrių. Būtent tai leidžia šio tipo užuolaidas pritaikyti įvairiausiuose interjeruose, tad tai yra gana universali prekė. Be to, galima rasti įvairiausių spalvų ir atspalvių, tad tai leis dar labiau suasmeninti savo erdvę ir joje kurti nuostabią aurą.

Kaip prižiūrėti nėriniuotas užuolaidas?

Neretai mąstant apie nėriniuotas užuolaidas galima pagalvoti, kad jų priežiūra yra gana sudėtinga dėl jų lengvumo ir įvairių raštų, esančių ant jų. Tačiau, tai, dažnu atveju, nėra tiesa. Jei turimos užuolaidos yra pagamintos iš medvilnės, jas reikėtų skalbti rankomis, naudojant lengvą, neėdų ploviklį. Taip pat, jų nebūtina stipriai šveisti, pakanka panardinti į muiluotą vandenį ir ištraukti, to pakaks, kad nešvarumai tiesiog nuslystų nuo jų. Po tokio lengvo skalbimo, jas galima išgręžti rankomis ir vėl pakabinti ant karnizo. Taip jos išdžius efektyviausiai ir greičiausiai. Be to, atminkite, kad norint šviesaus vaizdo, derėtų valyti ir langus, taip pat, tai padės išvengti pakartotinio užuolaidų išpurvinimo.

Tie, kurie turi iš poliesterio pagamintas užuolaidas, jas gali skalbti ir skalbimo mašinoje. Tačiau rekomenduojama, taip pat, naudoti kuo lengvesnį, neėdų ploviklį ir nustatyti kuo švelnesnį skalbimo rėžimą. Išskalbus nėriniuotas užuolaidas mašinoje, galima jas iškart kabinti ant karnizo ir leisti joms išdžiūti natūraliai.

Taigi, nėriniuoti langų uždengimai bus puikus sprendimas ieškantiems jaukumo ir funkcionalumo savo namuose: jos itin dailios, o jų priežiūra labai lengva. Pasirinkus juos galima džiaugtis šviesa, tačiau apsaugoti savo privatumą nuo smalsių žvilgsnių, o ir kenksmingi saulės spinduliai bus sulaikyti ir nežalos jūsų ir artimųjų.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+