Medinių sodo namelių universalumas – idealiai tinka visiems jūsų lauko poreikiams!

Kiekvienam namų sodui reikia vietos, kur galėtume laikyti kasdienei jų priežiūrai reikalingus įrankius, tokius kaip žoliapjovė ar grėblys. Sodo nameliai – idealus sprendimas, nes gali būti naudojamas ne tik kaip sandėliukas, bet ir kaip užuovėja nuo lietaus ar vieta poilsiui. Tinkamai pastatyti jie suteikia plačias galimybes, o kartu yra ir sklypo puošmena.

Sodo nameliai ne tik įrankiams sandėliuoti

Medinė pastogė įrankiams – ilgus metus laikomas vienu populiariausių sprendimų. Kadangi mediena yra patvari ir atspari oro sąlygoms, ji yra labai pritaikoma ir yra palyginti nebrangi. Be to, tokį įrankių namelį galima apšiltinti ir nudažyti bet kokia pasirinkta spalva, todėl ją nesunku priderinti prie bet kokios sodo architektūros.Savo ruožtu didesni nameliai – gali būti naudojami, kaip poilsio nameliai. Naudojami ne tiek daiktams laikyti, kiek poilsiui. Tačiau verta prisiminti, kad tam, kad toks sodo namelis mums tarnautų ilgus metus, jį reikia tinkamai reguliariai impregnuoti, kad apsaugotų nuo kenkėjų, saulės ar drėgmės.

Tačiau įrankių namelį sode reikėtų pritaikyti prie kraštovaizdžio architektūros, kad tai būtų įdomus sodo elementas. Taip pat reikėtų atsiminti, kad jei sodo namelis turi papildomų pagalbinių funkcijų, pavyzdžiui, pastogę medienai ar išorinėms įrankių dėžėms, jos panaudojimo galimybės gerokai išauga.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis sodo namelį?

Renkantis sodo namelį reikia atkreipti dėmesį į naudojamų medžiagų rūšį, jos turi būti atsparios korozijai, o konstrukcija turi užtikrinti oro cirkuliaciją, kai namelis uždaryta. Svarbus ir montavimo būdas, įterpimas į žemę, konstrukcijos stabilumas ir atsparumas stipriam vėjui. Norint pasirinkti modelį, atitinkantį jūsų poreikius ir lūkesčius, verta žinoti individualių sprendimų privalumus ir trūkumus.

Kokio dydžio sodo namelį rinktis?

Sodo namelio išmatavimai turi būti ne mažesni kaip 200×130 cm, kad galėtų kuo geriau atlikti savo funkciją, pavyzdžiui smulkių priedų ir vejapjovės saugojimui. Tačiau jei turite laisvos vietos sode, verta įsigyti didesnę konstrukciją. 300×200 cm  išmatavimų modelyje bus vietos ne tik vejapjovei ir pagrindiniams įrankiams, bet ir kitai įrangai, dviračiams ar sodo baldams susidėti sezonui pasibaigus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top