Lašelinio laistymo įsirengimas

Norint patiems įsirengti lašelinio, arba kitaip vadinamą – kapiliarinio laistymo sistemą, nereikia turėti daug ypatingų įgūdžių. Tačiau kelis svarbius dalykus žinoti reikia, tam, kad galėtumėte džiaugtis kokybiškais sistemos privalumais.

Įsirengdami kapiliarinio laistymo sistemą, atsižvelkite į šiuos patarimus:

1.  Gerai apžiūrėkite žemės plotą, kurį norite laistyti. Vietoje, kurioje bus drėkinimo sistema, reikės iškasti maždaug 50 centimetrų pločio ir gylio angą.

2.  Kruopščiai išlyginkite dirvą, nes priešingu atveju vanduo negalės tolygiai pasiskirstyti. Pašalinkite visus aplink esančius elementus, kurie gali trukdyti cirkuliuoti skysčiams. Tinkamai palaistykite pagrindą.

3.  Naudokite specialią vandeniui atsparią dangą.

4.  Sumontuokite vamzdį. Geriausiai tiks iš PVC medžiagos. Išgaukite „L“ formą ir perforuokite pagrindą. Apačioje turi būti skylutės, nes vanduo iš paviršiaus turi leistis tiesiai į augalų šaknis.

5.  Saugokite laistymo sistemą nuo piktžolių.

Jeigu šios sistemos įsirengimas jums atrodo sudėtingas, visada galite pasisamdyti darbuotoją, kuris tai įrengs. Taip pat, pirkdami kapiliarinio laistymo sistemos elementus, galite konsultuotis su pardavėjais, nes jie jums gali suteikti pačios vertingiausios informacijos apie parduodamas prekes. Spausti čia dėl daugiau informacijos.

Ar kapiliarinis laistymas tinkamas visoms augalų kultūroms?

Praktika rodo, kad ši laistymo sistema tinka beveik visiems augalams, įskaitant net ir didelius medžius, kur vanduo patenka į šaknis ir išgaruoja per lapus. Nors kapiliarinis laistymas tinka praktiškai visoms kultūroms, reikia atsižvelgti ir į individualius rūšies reikalavimus, nes netinkamai paskirstytas ar per didelis vandens kiekis gali labai stipriai pabloginti tam tikrų augalų būklę.

Kapiliarinis laistymas jau pelnė didelį populiarumą tarp visų sodininkų. Jis geriausiai tinka toms augalų kultūroms, kurioms reikia nuolatinės drėgmės. Avokadai, špinatai, pomidorai, paprikos – tai tik keli augalų kultūrų pavyzdžiai, kuriems reikia daug drėgmės.

Ar kapiliarinis laistymas turi kokių nors trūkumų?

Geram pasėlių vystymuisi neigiamos įtakos gali turėti nebent žmogiškos klaidos, padarytos montuojant šią laistymo sistemą. Tinkamai nenustačius laistymo mechanizmo, necirkuliuos vanduo ir augalai nuvys. Reikia tinkamai kontroliuoti vandens pastovumą rezervuare ir laiku jį pildyti, atsižvelgiant į skirtingų augalų kultūrų laistymo poreikį. Taigi, gerose rankose ir su tinkama priežiūra – kapiliarinis laistymas suteiks kiekvienam sodininkui neįkainojamus privalumus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top