KUR SAUGOTI RAKTUS?

Dažniausiai raktus visada nešiojamės su savimi, tačiau yra ir tokių raktų, kurių nevalia prarasti. Kur juos saugoti? Ogi nėra ko nusiminti, juk yra ne tik ginklų, bet ir raktų seifas.

Kuo iš kitų tarpo išsiskiria raktų seifai?

Šie seifai būna įvairių dydžių, priklausomai nuo to, kiek raktų reikia juose saugoti. Mažuose seifuose telpa iki kelių dešimčių, dideliuose – iki kelių šimtų raktų. Pastarieji labiausiai tinka viešbučiams. Mažieji raktų seifai yra su kodiniu užraktu. O didieji raktų seifai įprastai yra montuojami į sieną.

Kokios yra trys pagrindinės seifų rūšys?

Seifai įprastai yra skirstomi į tris pagrindines rūšis. Vieni seifai yra šarvuoti, todėl atsparūs įsilaužimui. Jie yra naudojami namuose ir biuruose. Kiti seifai yra priskiriami atsparių ugniai kategorijai. Juos dar vadina priešgaisriniais seifais. Jų priešgaisrinės apsaugos laikas yra skirtingas.

Mažiausia priešgaisrinė apsauga trunka pusvalandį, didžiausia – porą valandų. Juose saugiai galima laikyti popierinius dokumentus, retas knygas ir laikmenas. Tokie seifai patikimai saugo ir nuo įsilaužimo. Trečioji seifų rūšis – tai įmūrijami į sieną seifai. Matosi tik priekinė jo dalis. Sieninį seifą galima slėpti po paveikslu ar užuolaida, sieninėje spintoje – po joje kabančiais drabužiais.

Kokie yra galimi seifų užraktai?

Dažniausiai naudojami yra seifai, kurie rakinami su paprastu raktu. Jie yra nebrangūs, nesudėtingai rakinami. Pagrindinis trūkumas – išlieka didelė tikimybė raktą pamesti, arba kas nors paslapčia gali pasigaminti jo dublikatą.

Saugesnis tas seifas, kuris turi dubliuotą užraktą – raktinį ir kodinį. Pats saugiausias yra kodinis elektroninis užraktas, nes seifą galima atrakinti tik tada, kai teisingai surenkamas kodas, kurį sudaro nuo keturių iki dešimt skaičių. Kodą galima keisti kada tik panorėjus, tokiu užraktu yra patogu ir lengva naudotis.

Tačiau jeigu seifo savininkas pamirš kodą, tada į vidų bus galima patekti tik sulaužius durelių užraktą. Kad nereikėtų to daryti, siūloma seifo kodą laikyti užrašytą kurioje nors slaptoje, tik jo savininkui žinomoje vietoje. Seifas su elektronine spyna kainuoja brangiau už kitų rūšių seifais, tačiau jis yra pats patikimiausias. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top